google

  metale, aluminium, stal, obróbka

  Kursy walut 21.01.2019
  1 USD
  3.7751
  0.0057
  1 EUR
  4.2928
  -0.0036
  1 CHF
  3.7844
  -0.0073
  1 GBP
  4.8457
  -0.0316
  1 RUB
  0.0569
  0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Pompa korbowodowa OMAX zapewnia bezpieczne cięcie każdego materiału

  Na rynku producentów urządzeń do cięcia wodą amerykańska korporacja OMAX stosuje w swoich maszynach z linii OMAX i MAXIEM niezwykle wydajną i ekonomiczną pompę korbowodową. OMAX, tym się różni od innych producentów waterjetów, że konstruuje swoje urządzenia od początku właśnie pod takie rozwiązanie. To daje pewność, że to urządzenie nie zawiedzie nas podczas pracy.

  Eco pompa

  Amerykańska korporacja OMAX – światowy lider w produkcji urządzeń do cięcia wodą, stosuje w swoich waterjetach pompy korbowodowe. Konkurencyjni producenci stawiają na duże, mało wydajne i nieekonomiczne pompy wzmacniaczowe, wyposażone dodatkowo w wielkie chłodnice. Zdarza się, że próbują również do maszyn konstruowanych pod pompy wzmacniaczowe, wstawić te korbowodowe. Mimo wielu prób ze strony innych producentów waterjetów, nadal tylko korbowód OMAX jest niezawodny i konkurencyjny, jeśli chodzi o cięcie strumieniem wodnym.

  Przede wszystkim trzeba jasno powiedzieć, że OMAX sam skonstruował i zbudował własną pompę korbowodową, korzystając przy tym z doskonałej myśli inżynierskiej uczonych z USA. Jest to więc doskonałe narzędzie, sprawdzone i przetestowane przez amerykańskich uczonych oraz inżynierów amerykańskiej korporacji. Wszystkie maszyny do cięcia wodą OMAX i MAXIEM są od samego początku konstruowane do pracy z pompą korbowodową. Tak samo jest projektowane oprogramowanie sterujące waterjetami OMAX i MAXIEM. Nie ma więc mowy, aby waterjety tych marek borykały się z jakimikolwiek problemami w pracy z pompą korbowodową.

  Pompa korbowodowa OMAX
  zapewnia bezpieczne cięcie
  każdego materiału

  Zastanówmy się więc, jak powinien wyglądać modelowy proces cięcia materiału kruchego za pomocą urządzenia do cięcia strumieniem wodnym? Dzięki wykorzystaniu pompy korbowodowej, maszyny OMAX i MAXIEM mogą osiągnąć wręcz wzorcowy schemat tego procesu. Wyobraźmy sobie element, w którym musimy wyciąć oprócz jego kształtu zewnętrznego również szereg otworów.

  Otóż maszyna tnąc materiał kruchy, jakim jest szkło, lub kamień przebija materiał niskim ciśnieniem, żeby nie spowodować jego pokruszenia, a następnie wycina narysowane kształty ciśnieniem wysokim. Maszyna z pompą korbowodową OMAX, w której ciśnienie regulowane jest w sposób płynny, najpierw przebije materiał niskim ciśnieniem i w ułamku sekundy przestawi się na ciśnienie wysokie, aby wyciąć pożądany otwór. W ten sposób przechodząc od jednego otworu w drugi wykona w sposób efektywny cały detal. Proces ten jest sterowany poprzez doskonałe oprogramowanie Intelli-MAX, które jest skorelowane z pracą pompy korbowodowej Omaxa.

  - Gdybyśmy ten sam element próbowali wyciąć na maszynie z pompą wzmacniaczową, proces wyglądałby tak: maszyna obniża ciśnienie do niskiego poziomu i najpierw przebija cały materiał dziurawiąc go, a następnie pompa ładuje akumulator, żeby już wysokim ciśnieniem wyciąć kształty – wyjaśnia Tomasz Łapiński, specjalista ds. sprzedaży firmy MAXIEM WATERJETS, dystrybutora maszyn MAXIEM. - Proces ten wydłuża się znacznie ponieważ użytkownik maszyny traci cenny czas na ładowanie akumulatora, a na dodatek zanim kształty zostaną wycięte, ma już podziurawiony materiał bez możliwości zmiany rozstawu otworów.

  Pompa korbowodowa OMAX
  zapewnia bezpieczne cięcie
  każdego materiału

  Niestety jeden z producentów waterjetów, który próbuje wprowadzać pompę korbowodową do swoich maszyn, zapomniał o wykorzystaniu jej podstawowych zalet i mimo, że pompa próbuje naśladować rozwiązania „korbowodówek” OMAX-a zachowuje się podczas cięcia, jak pompa wzmacniaczowa.

  Co więcej nawet jeśli użytkownik zdecyduje się na nieefektywny ruch w cyklu „najpierw przebicia w całym materiale, a później cięcie”, maszyna wraca do pierwszego otworu po najkrótszej drodze i tylko możemy próbować wyobrazić sobie co się stanie, kiedy na jej drodze stanie wystający z detalu element mocowania, lub wypukły dekor.

  - Oprogramowanie OMAX sterujące procesem cięcia jest w pełnym zakresie przystosowane do wykorzystania korzyści jakie oferuje rozwiązanie bezpośredniego napędu pompy, takich jak przebijanie materiału i kontynuowanie cięcia w jednym przebiegu, decydowanie w kontrolerze czy przebijanie ma być wykonywane dla materiału kruchego – dodaje  Przemysław Prajsnar, dyrektor sprzedaży OMAX w Polsce. - Wykorzystanie zalet pompy korbowodowej w maszynie konstruowanej pod pompę wzmacniaczową, wymaga w tym przypadku pisania specjalistycznych makr. W ten sposób zamiast ułatwiać sobie pracę - bardziej ją komplikujemy.

  - Zasadniczą więc korzyścią ze stosowania pomp OMAXA jest ich wyjątkowa sprawność.

  Wysoka sprawność na poziomie 95% pomp korbowodowych wynika z małych strat energii w układzie korbowodowym – mówi Tomasz Łapiński, specjalista ds. sprzedaży firmy MAXIEM WATERJETS, która stosuje w maszynach MAXIEM pompy korbowodowe OMAX.

  Pompa korbowodowa OMAX
  zapewnia bezpieczne cięcie
  każdego materiału

  Każdy, kto miał do czynienia z obróbką materiałów kruchych takich, jak szkło czy kamień wie jak ważne jest stabilne, niepulsujące medium podczas obróbki i jak niewiele trzeba żeby zepsuć drogi materiał.

  Teraz, dzięki waterjetom wyposażonym w pompy korbowodowe OMAX, cięcie wodą każdego surowca – metalu, kamienia, szkła, plastiku czy innego materiału, może być łatwe i precyzyjne. Urządzenia OMAX i MAXIEM są bowiem idealne dla firm, które aktualnie wykonują cięcie na kilku różnych urządzeniach i chcieliby zastąpić je jednym procesem, tak samo precyzyjnym jak dotychczas.

  - Taki stan rzeczy spowodowany jest po pierwsze tym, że jedynie OMAX od 30 lat rzeczywiście inwestuje w rozbudowę rozwiązań korbowodowych, a większość jego rozwiązań jest opatentowana i niedostępna dla reszty producentów. Z drugiej strony jedynie OMAX od początku do końca sam buduje swoje urządzenia, a reszta z producentów kupuje z rynku to, co jest dostępne – dodaje Remigiusz Filipiak, wiceprezes firmy JetSystem, przedstawiciela amerykańskiej korporacji OMAX w Polsce.

  Podsumowując, lata badań i doświadczeń amerykańskiej korporacji OMAX, sprawiły, że pompa korbowodowa pracująca w waterjetach OMAX i MAXIEM jest najlepszym rozwiązaniem przy cięciu strumieniem wodnym różnych materiałów. Inwestując więc w maszynę OMAX lub MAXIEM masz pewność, że Twoje pieniądze zostały po prostu dobrze ulokowane, a waterjet będzie pracował wydajnie i oszczędnie.

  Tagi:

  Artykuł został dodany przez firmę

  OMAX Poland

  OMAX Poland jest dostawcą kompletnych rozwiązań dla technologii waterjet na obszarze Polski. Posiadamy w ofercie najlepsze maszyny do cięcia wodą amerykańskiej korporacji OMAX, światowego lidera tej branży.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.