google

  metale, aluminium, stal, obróbka

  Kursy walut 24.05.2019
  1 USD
  3.8436
  -0.026
  1 EUR
  4.2989
  -0.0118
  1 CHF
  3.8327
  -0.0016
  1 GBP
  4.8768
  -0.0084
  1 RUB
  0.0595
  -0.0005
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • MAXIEM – sztuka wodą wycięta

  Czy urządzenie do cięcia wodą – waterjet może być wykorzystywany do tworzenia użytkowych dzieł sztuki? Z pozoru wydaje się to mało realne. Jednak firma MAXIEM WATERJETS z Elbląga udowadnia, że waterjet może przeobrazić artystyczny, nawet najbardziej wymagający projekt w realna formę. Oto przykład.

  Nie ma w tym żadnych spoiw, kleju czy nitów ani spawu. A jednak wszystko do siebie pasuje, idealnie spasowane, sprawia wrażenie jednej całości. Elementy precyzyjnie i fantazyjnie wycięte urządzeniem do cięcia wodą. Zespolone ze sobą, dają jedną, spójną całość. Praktycznie nie widać linii łączeń. Działa, funkcjonuje, został w całości stworzony przez waterjeta MAXIEM. Ma szansę stać się wyjątkową ozdobą zarówno biura, jak i domu.

  - Kiedyś zastanawiałem się, co mógłbym dać klientowi naszej firmy jako niezwykły prezent – wspomina Tomasz Łapiński, dyrektor ds. sprzedaży firmy MAXIEM WATERJETS. – Właściwie wszystko już było i wszystko widziałem – pendrivy, kubki, długopisy, smycze czy kalendarze. My chcemy być oryginalni, wyjątkowi. Tak jak oryginalną i wyjątkową jest nasza maszyna do cięcia wodą.

  Stąd zrodził się pomysł na stworzenie urządzenia, którego główne elementy powstałyby za pomocą waterjeta. Zadania przekucia pomysłu w dzieło podjęli się znani w całej Polsce projektanci Mirosław Rekowski i Piotr Mikołajczak - cenieni twórcy sztuki użytkowej.

  - Projekt od samych założeń, został przewidziany do wykonania w technologii strumieniowo-ściernej. Już na etapie rozważań koncepcyjnych zakładaliśmy, że ma przede wszystkim pokazywać niezwykłe możliwości narzędzia. W drugiej zaś kolejności chcieliśmy uzyskać efekt zaskoczenia jego niezwykłą formą oraz efekt tajemniczości wynikający z niepewności co do zasady jego działania i odczytu – mówi projektant Mirosław Rekowski. – Chcieliśmy, aby projekt stanowił kontrast: z jednej strony poetyki urządzeń z początku XX wieku - grube, pokryte rdzą, ciężkie stalowe elementy, o organicznych kształtach - jak z łodzi kapitana Nemo, zestawione z nowoczesną, wręcz "kosmiczną" technologią wykonania. Chcielibyśmy wierzyć, że to się udało.

  Projektanci wskazali na formę. W firmie MAXIEM WATERJETS powstały pierwsze prototypy urządzenia.

  - Myślę, że jest to przedmiot, który z powodzeniem może być ozdobą nie tylko biura ale również domu – mówi Tomasz Łapiński z firmy MAXIEM WATERJETS. – Chcemy, aby to nie był gadżet firmowy, ale prawdziwe dzieło sztuki użytkowej wytworzone za pomocą waterjeta. Dlatego każde z tych urządzeń będzie nosiło swój unikatowy numer.

  Warto dodać, że wykonanie tego urządzenia za pomocą technologii cięcia wodą, to niezwykle misterne i wyjątkowe przedsięwzięcie. Efektem jest prawdziwe dzieło sztuki.

  - Naszym zamierzeniem było to, aby osoby do których ten prezent trafi, były przekonane o jego wyjątkowości. To ma być przedmiot, który będzie żył razem ze swoim właścicielem a jednocześnie udowadniał, jak niesamowite rzeczy można wykonać posiadając waterjeta – mówi Tomasz Łapiński.

  Już wkrótce na stronie www.maxiem.pl odsłonimy tajemnicę czym jest urządzenie stworzone za pomocą waterjeta MAXIEM.

  Źródło:
  MAXIEM WATERJETS sp. z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  OMAX Poland

  OMAX Poland jest dostawcą kompletnych rozwiązań dla technologii waterjet na obszarze Polski. Posiadamy w ofercie najlepsze maszyny do cięcia wodą amerykańskiej korporacji OMAX, światowego lidera tej branży.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.