google

  metale, aluminium, stal, obróbka

  Kursy walut 22.07.2019
  1 USD
  3.7869
  0.0014
  1 EUR
  4.2480
  -0.0112
  1 CHF
  3.8571
  0.0091
  1 GBP
  4.7205
  -0.0167
  1 RUB
  0.0601
  0
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Zawiasy z wbudowanym wyłącznikiem bezpieczeństwa - GN 139.1 - Nowość firmy Ganter

  Logo Elesa+GanterFirma Ganter rozszerzyła swoją ofertę zawiasów o nowy model wyposażony w wyłącznik bezpieczeństwa. Produkt o oznaczeniu GN139.1 może być stosowany w drzwiach i osłonach maszyn wymagających zabezpieczenia przed przypadkowym otwarciem. Nowy typ zawiasu ma kompaktowe rozmiary i jest bardzo wytrzymały, dzięki czemu nadaje się idealnie do większości tego typu zastosowań.

  Zawiasy z wbudowanym wyłącznikiem bezpieczeństwa - GN 139.1 Elesa+Ganter

  Sklasyfikowany jako urządzenie bezpieczeństwa zawias GN 139.1 zapobiega zagrożeniom wynikającym z przypadkowego, czy nieuprawnionego otwarcia osłony maszyny. Wbudowany wielostykowy przełącznik bezpieczeństwa powoduje zmianę stanu (załączenie lub rozłączenie) poszczególnych styków w trakcie obrotu zawiasu. W efekcie uzyskujemy sygnał o otwarciu osłony, który po odpowiednim podłączeniu do układu sterowania może np. wyłączyć maszynę.

  Korpus zawiasu wykonany jest ze stopu cynku powleczonego żywicą epoksydową w kolorze srebrnym a szpilka ze stali nierdzewnej. Wbudowany przełącznik bezpieczeństwa podłączany jest poprzez gniazdo na korpusie zawiasu lub za pomocą przewodu wyprowadzonego bezpośrednio z zawiasu.

  Przełącznik bezpieczeństwa posiada dwa styki normalnie zamknięte (NC) i jeden normalnie otwarty (NO).

  Standardowy kąt rozwarcia styków NC to 3O, kąt zwarcia styków NO to 5O, a kąt wymuszonego rozwarcia styków NC to 7O. W przypadku dużych drzwi, czy osłon może zaistnieć konieczność zmiany kąta zadziałania przełącznika, dlatego też zawias GN 139.1 ma możliwość jego regulacji w zakresie 4O.

  Przełącznik bezpieczeństwa jest w pełni zintegrowany z korpusem zawiasu. Sposób zabudowy uniemożliwia uzyskanie dostępu do przełącznika po zamontowaniu zawiasu. Zapobiega to nieuprawnionemu dostępowi do przełącznika podczas pracy urządzenia, zapewniając jednocześnie wysoki stopień ochrony IP (IP 67 dla zawiasu z przyłączem 8 pinowym oraz IP 69 dla zawiasu z przewodem 8 żyłowym).

  Oprócz samego zawiasu GN 139.1 dostępne są dodatkowe elementy ułatwiające jego stosowanie w różnych warunkach:

  • dodatkowy zawias identycznych gabarytów ale bez wyłącznika GN 139.2,
  • płyty montażowe GN 139.3 i GN 139.4 ułatwiające instalację zawiasów na profilach aluminiowych.

  Strony katalogowe omawianych produktów:

  Źródło:
  ELESA+GANTER POLSKA Sp. z.o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  Elesa+Ganter Polska Sp. z o.o.

  ELESA+GANTER jest spółką joint-venture, stworzoną przez dwóch liderów w branży standardowych elementów maszyn wytwarzanych z tworzyw oraz metali - Elesa S.p.A (Monza, Mediolan, Włochy) oraz Otto Ganter GmbH & Co. KG (Furtwangen, Niemcy).

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.