google

  metale, aluminium, stal, obróbka

  Kursy walut 16.08.2019
  1 USD
  3.9281
  0.0391
  1 EUR
  4.3543
  0.008
  1 CHF
  4.0093
  0.0169
  1 GBP
  4.7713
  0.0787
  1 RUB
  0.0596
  0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Projektowanie wyprasek i form – łatwiejsze z NX 8.5

  Logo GM System

  Wszystkie firmy projektujące wyroby z tworzyw sztucznych, niezależnie od tego, czy są to produkty dla branży motoryzacyjnej, AGD i RTV czy elektrotechnicznej, dążą do optymalizacji procesu projektowania i usuwania wszelkich błędów już na etapie opracowywania produktu, a nie podczas jego produkcji.

  Jednym z często spotykanych aspektów w tym zakresie jest symulacja wtrysku, która pojawia się w procesie projektowania wyprasek polimerowych oraz form służących do ich wytwarzania. Z pomocą projektantom na tym krytycznym etapie cyklu rozwoju produktu przychodzi najnowsza wersja oprogramowania NX 8.5.

  Przed konstruktorami wyprasek stoi wiele wyzwań związanych z dużą złożonością procesów zachodzących podczas wtrysku tworzyw polimerowych. Aby pomóc w sprostaniu tym wyzwaniom, firma Siemens wprowadziła do najnowszej wersji systemu NX zintegrowane rozwiązanie do symulacji wtrysku NX EasyFill, bazujące na sprawdzonej technologii obliczeń dostarczanej przez Moldex3D – mówi Piotr Menchen z GM System.

  Dostępne w NX 8.5 rozwiązania oparte na technologii symulacyjnej Moldex3D pozwalają na wczesną walidację projektów, a tym samym – na zmniejszenie prawdopodobieństwa problemów technologicznych oraz kosztów produkcji. Dostępnych rozwiązań jest jednak więcej, dzięki czemu każdy konstruktor może wybrać narzędzie spełniające jego potrzeby.

  Narzędzia do wszechstronnej analizy geometrii wypraski, w tym do symulacji rozpływu tworzywa, są dostępne bezpośrednio w NX 8.5 (w modułach NX Molded Part Validation, NX Mold Wizard, NX EasyFill), bez konieczności kupowania dodatkowego oprogramowania Moldex3D.

  Dla konstruktorów form, którzy potrzebują symulacji wszystkich aspektów procesu wtrysku z uwzględnieniem elementów formy (kanały doprowadzające tworzywo, kanały chłodzące, wkładki), dostępny jest samodzielny program Moldex3D eDesign posiadający możliwość integracji z NX poprzez moduł eDesignSYNC for NX. Integracja z NX umożliwia przygotowanie analizy (preprocessing) w środowisku NX, co zapobiega konieczności przenoszenia geometrii pomiędzy programami oraz uczenia się pracy w nowym interfejsie.

  Dla konstruktorów form, którzy potrzebują zaawansowanych opcji modelowania siatki elementów skończonych oraz symulacji specyficznych procesów wtrysku (np. wtrysk wspomagany gazem lub wodą, wtrysk z doprasowaniem, wtrysk dwukomponentowy itp.), dedykowany jest program Moldex3D Advanced.

  Projektowanie wyprasek i form – łatwiejsze z NX 8.5

  Programy NX i Moldex3D należą do wiodących rozwiązań wspomagających prace inżynierskie, a ich integracja zapewnia możliwość korzystania z wszechstronnych funkcjonalności CAD/CAM/CAE w środowisku NX. – Najważniejsze jest odpowiednie dobranie konfiguracji oprogramowania do potrzeb konstruktora. Po ich zidentyfikowaniu jesteśmy w stanie wybrać z dostępnych rozwiązań najbardziej optymalne i możemy mieć pewność, że zda ono egzamin w praktyce – mówi Piotr Menchen z GM System.

  Więcej informacji na temat rozwiązań do symulacji wtrysku dostępnych jest pod adresem: http://blog.gmsystem.pl/zintegrowane-rozwiazania-symulacji-wtrysku-w-nx-8-5/

  Źródło:
  GM System Integracja Systemów Inżynierskich Sp. z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  GM System Integracja Systemów Inżynierskich Sp. z o.o.

  Firma GM System Integracja Systemów Inżynierskich Sp. z o.o. powstała w 2001 roku. Zajmujemy się dostarczaniem zintegrowanych rozwiązań CAD/CAM/CAE/PDM.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.