google

  metale, aluminium, stal, obróbka

  Kursy walut 23.08.2019
  1 USD
  3.9371
  0.0034
  1 EUR
  4.3572
  -0.0088
  1 CHF
  3.9876
  -0.0174
  1 GBP
  4.8050
  0.0266
  1 RUB
  0.0600
  0
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • 125 rocznica powstania Rybki i Haczyka Bahco

  125 lat, SNA EUROPE, BAHCORok 2011 był rocznicą 125 lat powstania naszego znaku towarowego Bahco - Rybki i haczyka, który jest również naszym główynym logotypem, którym znakujemy wszystkie nasze narzędzia. Logo Bahco od lat jest uznanym przez profesjonalnych użytkowników narzędzi ręcznych znakiem firmowym na całym świecie.

  Po tym, jak Göran Fredrik Göransson w roku 1862 założył swą stalownię, europejski przemysł stalowniczy dotknęła długa recesja, a ceny zwykłej stali oraz półwyrobów znacznie spadły. Ceny stali przetworzonej były znacznie wyższe, co wywołało zainteresowanie dalszym przetwarzaniem stali.

  Dotychczasową walcownię stali przestawiono na produkcję tzw. walcówki. Sprzedaż rosła szybko, a liczba zastosowań drutu stalowego była określona, na przykład świetnie nadawał się na produkcję haczyków na ryby. Haczyk na ryby musi być twardy i mocny, ale bynajmniej nie kruchy. W tamtych czasach produkcja czegoś „twardego, ale nie kruchego” dla metalurga stanowiła sprzeczność i cierniste zadanie, lecz „bessemerowska stal” z walcowni Göranssona zapewniała optymalną jakość.

  Kiedy w roku 1886 ruszyła produkcja brzeszczotów pił, trzeba było ustanowić znak firmowy, który komunikowałby szczególne własności i jakość brzeszczotów i wybór padł – całkiem naturalnie – na rybę i haczyk. Wszyscy potrafili zrozumieć, że stal o jakości haczyka na ryby jest doskonała na brzeszczoty oraz inne narzędzia tnące. Wielką zaletą było to, że logo firmy nie zawierało liter, języka czy wymyślnych figur, co uczyniło go symbolem łatwo rozpoznawalnym. Jeszcze w latach 1950 r. można było usłyszeć, jak drwale z lasów Arktyki proszą o piły „z rybką”; jak to się jeszcze dzisiaj spotyka w krajach o mało rozwiniętym poziomie oświaty. Nasze logo to jeden z najstarszych zarejestrowanych znaków firmowych, a znak towarowy „Ryba i Haczyk” nadal zdobi wszystkie narzędzia Bahco, i jest gwarancją najwyższej jakości wykonania, wydajności, dedykowanej dla zawodowców.

  Bahco - 125 lat sukcesów. Wśród profesjonalistów od 1886 roku.

  Źródło:
  SNA EUROPE-POLAND SP.Z O.O. - dystrybutor narzędzie BAHCO
  Artykuł został dodany przez firmę

  SNA EUROPE-POLAND SP.Z O.O. - dystrybutor narzędzi BAHCO

  Od 1886 roku Grupa Bahco rozwija, produkuje i sprzedaje narzędzia przeznaczone dla profesjonalnych użytkowników. To jest nasz wkład w wydajność i satysfakcję z pracy.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.