google

  metale, aluminium, stal, obróbka

  Kursy walut 16.08.2019
  1 USD
  3.9281
  0.0391
  1 EUR
  4.3543
  0.008
  1 CHF
  4.0093
  0.0169
  1 GBP
  4.7713
  0.0787
  1 RUB
  0.0596
  0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • 3D Show w Warszawie będzie gościć Koziołek Design z projektami Husariusa i Aguara.

  Logo 3D Show16 października 2015 r. w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej na Pl. Politechniki 1 odbędzie się II edycja 3D Show – jednej z największych imprez targowych poświęconych technologii druku 3D. Podobnie jak i poprzednim razem nie zabraknie całego wielu dodatkowych atrakcji.

  W zeszłym roku odwiedzający mogli obejrzeć m.in. model „New Warsaw” – nowej odsłony kultowego, polskiego samochodu autorstwa biura konstrukcyjnego Koziołek Design. W tym roku zespół pod przewodnictwem Michała Koziołka zaprezentuje dwa niesamowite projekty – Husarius, pierwszy polski motocykl oraz Aguara, samochód sportowy przeznaczony do wyścigów torowych.

  Husarius – pierwszy polski sportowy motocykl, bardzo mocno postawiono na nowoczesne technologie wykorzystując do budowy nadwozia drukowane w technologii druku 3D. Na chwilę obecną napędzany 4 cylindrowym silnikiem o pojemności 600 ccm i mocy 100 KM. W przyszłości układ napędowy zostanie zastąpiony przez dwa silniki elektryczne generujące łączną moc 67kW. Za elementy drukowane odpowiada 3D Lab, oficjalny dystrybutor 3D Systems w Polsce. Na targach zostanie zaprezentowany pierwszy, gotowy prototyp tego motocykla!

  Husarius 3D Show

  Aguara to sportowy, jednoosobowy pojazd z przeznaczeniem głównie na tor. Posiada klasyczny napęd na tylne koła i silnik motocyklowy o mocy 200 KM. W prototypie użyta zostanie rama stalowa, którą docelowo zastąpi karbonowy szkielet. Większą część nadwozia wykonano w technologii druku 3D. Roczna produkcja pojazdu będzie limitowana do 20 modeli. Za wydruk 3D Aguary odpowiadają warszawscy specjaliści od nietuzinkowych projektów – firma Monkeyfab!

  Aguara 3D Show

  Ponadto organizatorzy zapewniają, że w czasie targów pojawi się jeden z największych wydruków na świecie, stworzony w ramach 1 wydruku!

  Wśród patronów honorowych targów znalazły się m.in.:

  • Ministerstwo Gospodarki
  • Narodowe Centrum Badań i Rozwoju
  • Stowarzyszenie Elektryków Polskich
  • Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej.

  Serdecznie zapraszamy na stronę wydarzenia: www.3dshow.pl.

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.