google

  metale, aluminium, stal, obróbka

  Kursy walut 25.06.2019
  1 USD
  3.7376
  0.0016
  1 EUR
  4.2554
  0.0016
  1 CHF
  3.8308
  0.0049
  1 GBP
  4.7704
  0.0146
  1 RUB
  0.0597
  0.0003
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Projektowanie układu chłodzenia formy wtryskowej

  Jednym z istotnych elementów formy wtryskowej jest układ chłodzenia. Jego zaprojektowanie w intuicyjny sposób umożliwia parametryczna funkcjonalność Układ chłodzenia modułu VISI Mould.

  Pierwszym etapem projektowania układu chłodzenia jest utworzenie grup dla części wtryskowej i wypychaczowej formy wtryskowej. Następnie należy zaprojektować poszczególne kanały chłodzące. Podczas szkicowania ścieżki kanału chłodzącego program zapyta o wybór płyty, kierunku oraz punktów początku i końca kanału. Okno dialogowe Układu chłodzenia zawiera polecenia do wstawiania elementów standardowych wybranego dostawcy, np. FCPK Bytów:

  Projektowanie układu chłodzenia formy wtryskowej VeraShape

  Zaprojektowane kanały chłodzące można kopiować razem z elementami standardowymi za pomocą opcji transformacji CAD. Uzyskane w ten sposób kopie będą automatycznie dodawane do struktury układu w oknie dialogowym:

  Projektowanie układu chłodzenia formy wtryskowej VeraShape

  W trakcie czynności szkicowania ścieżki kanału można włączyć opcję wstawienia elementu standardowego w układzie chłodzącym na jego początku, na końcu lub na początku i na końcu. Umożliwia to automatyczne przełączenie się do obszaru wyboru elementu z wybranego katalogu.

  VISI może sprawdzić zaprojektowany układ chłodzenia pod kątem występowania kolizji z innymi elementami w płycie. Program automatycznie identyfikuje odległości pomiędzy poszczególnymi elementami w danym zakresie i wstawia ich wymiary w przestrzeni roboczej:

  Projektowanie układu chłodzenia formy wtryskowej VeraShape

  Układ kanałów chłodzących można później wyeksportować do symulacji wtrysku VISI Flow. Pozwoli to uwzględnić jego wpływ na rezultaty analizy termalnej procesu wtrysku:

  Projektowanie układu chłodzenia formy wtryskowej VeraShape

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.