google

  metale, aluminium, stal, obróbka

  Kursy walut 22.10.2018
  1 USD
  3.7273
  -0.0328
  1 EUR
  4.2922
  -0.0127
  1 CHF
  3.7387
  -0.0359
  1 GBP
  4.8642
  -0.0372
  1 RUB
  0.0571
  -0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Jaką farbę wybrać do metalu

  Jaką farbę wybrać do metaluWybór odpowiedniej farby do metalu nie jest łatwym zadaniem. W chwili obecnej w sklepach można znaleźć wiele produktów, które spełnią oczekiwania większości klientów. Decydując się na daną farbę należy pamiętać, że musi ona nie tylko ładnie wyglądać, ale przede wszystkim być odporna na różne czynniki zewnętrzne i mieć działanie antykorozyjne. Jaką farbę zatem wybrać i czym się kierować?

  Jakie właściwości powinna mieć farba do metalu?

  Do malowania metalowych powierzchni należy zastosować powłokę, która będzie odpowiednio trzymać się podłoża. W celu zapewnienia jak najlepszej przyczepności konieczne jest wcześniejsze dokładne oczyszczenie elementów metalowych. Czynność ta jest niezbędna, ponieważ nawet najlepsza farba położona na źle przygotowane podłoże może szybko odpaść i nie zagwarantuje odpowiedniej ochrony. Farba dobrej jakości powinna zawierać pigmenty antykorozyjne i zapewnić właściwe pokrycie powierzchni już przy jednokrotnym malowaniu. Wysoka wytrzymałość oraz szybki czas schnięcia to właściwości, na które również trzeba zwrócić uwagę. Wszystkie powyższe kryteria spełnia farba epoksydowa do metalu dostępna na stronie Noxan.pl.

  Podkłady i farby nawierzchniowe

  Farby przeznaczone do malowania metalu to zazwyczaj pokrycia wielowarstwowe, składające się z podkładu i farby nawierzchniowej. Preparaty podkładowe stosuje się w pierwszej kolejności, dzięki czemu farba nawierzchniowa zyskuje lepszą przyczepność. Tworzą również dodatkową barierę ochronną. Farby nawierzchniowe powinny się charakteryzować wszystkimi wyżej wymienionymi właściwościami. Najtrwalsze i najbardziej wydajne są farby epoksydowe, np. z firmy Noxan. Producent ten oferuje bardzo efektywny system: podkład i farbę. Dzięki niemu można wykonać szybką i łatwą renowację wszelkich obiektów metalowych. Po zastosowaniu podkładu epoksydowego, farba może zostać nałożona na ręcznie oczyszczone powierzchnie, bez potrzeby wcześniejszego piaskowania. Samą farbę przygotowuje się bardzo łatwo- wystarczy zmieszać bazę z aktywatorem w proporcjach 1:1. Rozcieńczanie jej nie jest wymagane.

  Największe zalety farby epoksydowej

  Farba epoksydowa ma wiele zalet, z którymi można się zapoznać na stronie internetowej Noxan.pl - Farby do Metalu. Do najważniejszych z nich należą:

  • zawartość pigmentów antykorozyjnych, które zapewniają długotrwałą ochronę przed rdzą,
  • świetna wydajność: ponad dwa razy grubsza powłoka przy nałożeniu pojedynczej warstwy farby,
  • wysoka wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne i mycie środkami chemicznymi, co pozwala na stosowanie jej jako farby na posadzki,
  • może być aplikowana w niskich temperaturach (0°C) przy zastosowaniu odpowiedniego utwardzacza.

  Dzięki tym wszystkim właściwościom farba epoksydowa zapewnia dużą oszczędność czasu, zarówno przy przygotowywaniu powierzchni jak i samym malowaniu. Pozwala również zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy. Umożliwia szybką i łatwą aplikację, a jednocześnie daje gwarancję najlepszej ochrony metalowych powierzchni. Co ważne, jest produkowana w bardzo wielu kolorach, również niestandardowych, dostępnych na indywidualne zamówienie.

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.