google

  metale, aluminium, stal, obróbka

  Kursy walut 14.06.2019
  1 USD
  3.7727
  -0.0009
  1 EUR
  4.2554
  -0.0056
  1 CHF
  3.7905
  -0.0104
  1 GBP
  4.7771
  -0.0033
  1 RUB
  0.0585
  0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Książka: Projektowanie elementów maszyn z wykorzystaniem programu Autodesk Inventor. Reduktor jedno i dwustopniowy

  Projektowanie elementów maszyn z wykorzystaniem programu Autodesk Inventor. Reduktor jedno i dwustopniowy

   

  Książka: Projektowanie elementów maszyn z wykorzystaniem programu Autodesk Inventor. Reduktor jedno i dwustopniowy PWNWydanie: Wydanie 1

  Autor/Redaktor: Płuciennik Paweł

  Format: B5

  Objętość (liczba stron): 320

  ISBN: 978-83-01-19123-8

  Cena katalogowa: 59

  Data wydania: 2017-03-17

  Rodzaj oprawy: miękka

  EPUB/MOBI: TAK

  Kategoria i podkategoria: Nauki matematyczno-przyrodnicze/Technika/Mechanika

  Słowa kluczowe: Autodesk Inventor, Projektowanie reduktorów, Projektowanie maszyn, Reduktory

  Zamów czasopismo: >>>


  Publikacja ułatwiająca wykonanie obliczeń projektowych reduktorów przy użyciu programu Autodesk Inventor.

  Niniejsza publikacja skierowana jest przede wszystkim do studentów uczelni technicznych przystępujących do projektowania i obliczeń reduktorów. Dzięki niej bez trudu opracują projekt przekładni zębatej na studiach inżynierskich oraz fragmentu układu napędowego na studiach drugiego stopnia. Zawarte w książce przykłady dotyczą projektowania i obliczeń rzeczywistych, najczęściej występujących w budowie maszyn, elementów przekładni.

  Książka jest kontynuacją serii publikacji Autora ułatwiających wykonanie obliczeń projektowych przy użyciu programu Autodesk Inventor. Jest swoistym przewodnikiem po funkcjach programu pomocnych przy projektowaniu skomplikowanych części maszyn i ich mechanizmów. Szczególną uwagę zwrócono na zasady obliczania reduktora jedno i dwustopniowego z przekładnią zębatą o zębach skośnych.

  Sprawdź, jak poprawnie przeprowadzić analizę wymiarową wałów reduktorów. Poznaj zasady doboru średnic końcowych czopów wałów. Zobacz, jak prawidłowo skonstruować korpus reduktora.


  Informacje o autorze/redaktorze

  Adiunkt Zakładu Podstaw budowy maszyn Wydziału mechanicznego Politechniki Łódzkiej, w którym prowadzi zajęcia ze studentami, m.in. z takich przedmiotów, jak Podstawy konstrukcji maszyn – projektowanie, modelowanie i ćwiczenia, Grafika inżynierska oraz Konstruowanie elementów maszyn, wykorzystując przy projektowaniu napędów i mechanizmów programy graficzne służące do konstruowania, obliczania oraz wykonania dokumentacji technicznej projektu. Autor prowadzi również zajęcia na studiach II stopnia, służąc wiedzą i doświadczeniem przy konstruowaniu nowych rozwiązań zastosowania maszyn i mechanizmów w przemyśle.

  Wcześniejsze doświadczenie autora to praca na stanowisku konstruktora w Instytucie Maszyn Przepływowych Politechniki Łódzkiej oraz wieloletnie doświadczenie w przemyśle energetycznym, począwszy od konstruktora, a następnie inspektora nadzoru remontów, specjalisty technicznego, zastępcy kierownika wydziału Planowania i remontów środków trwałych oraz specjalisty Przedsiębiorstwa wydziału Inżynierii remontów.

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.