google

  metale, aluminium, stal, obróbka

  Kursy walut 25.06.2019
  1 USD
  3.7376
  0.0016
  1 EUR
  4.2554
  0.0016
  1 CHF
  3.8308
  0.0049
  1 GBP
  4.7704
  0.0146
  1 RUB
  0.0597
  0.0003
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Nowe Makino D200Z: doskonała jakość powierzchni i dokładność dzięki niezwykle kompaktowemu i łatwemu w automatyzacji 5-osiowemu, pionowemu centrum obróbczemu

  Podczas dorocznego Forum Die & Mould w Kirchheim unter Teck swoją premierę miało 5-osiowe, pionowe centrum obróbcze D200Z. Doskonała jakość powierzchni, dokładność i łatwość automatyzacji pracy to kluczowe cechy nowej maszyny D200Z, najnowszego modelu 5-osiowej obrabiarki z cieszącej się powodzeniem serii D.

  Branże: Formy wtryskowe (jedno i wielokomponentowe), formy wielogniazdowe, części precyzyjne, medyczne, optyczne i komponenty do zegarków Zastosowania: Obróbka 5-osiowa, obórka precyzyjna, frezowanie węglików, powierzchnie lustrzane, obróbka elektrod

  Nowe Makino D200Z: doskonała jakość powierzchni i dokładność dzięki niezwykle kompaktowemu i łatwemu w automatyzacji 5-osiowemu, pionowemu centrum obróbczemu
  Zdjęcie 1: D200Z - widok od przodu

  Doskonała jakość powierzchni i dokładność w 5-osiach

  Obrabiarki Makino słyną ze swojej sztywności, stabilności i precyzji.  Makino D200Z nie jest wyjątkiem dzięki bardzo sztywnej konstrukcji  łoża, 3-punktowemu podparciu i nisko położonemu środkowi ciężkości kolumny. Konfiguracja osi B w kształcie litery Z pozwala na minimalne odziaływanie ciężaru obrabianego detalu niezależnie od kąta położenia stołu.

  Dodatkowo wysoką sztywność zapewniają zoptymalizowane    posuwy i zminimalizowany stały wysięg kolumny wrzeciona. W połączeniu z zaawansowaną kontrolą termiczną, zapewniającą skuteczne     odprowadzanie ciepła, sztywna konstrukcja maszyny pozwala na osiąganie wysokiego poziomu dokładności obróbki. Inteligenta funkcja      GI-smoothing, będąca standardem w przypadku najnowszego sterownika Makino Professional 6, optymalizuje ścieżkę w sytuacji gdy tolerancje CAM są zbyt duże dla symultanicznej obróbki w 5-osiach.

  Wyeliminowane w ten sposób zostają nieporządne ślady na obrabianej powierzchni w rezultacie czego otrzymujemy  jej doskonałą, nieosiągalną dotychczas jakość.

  Wzrost produktywności

  Nowe Makino D200Z: doskonała jakość powierzchni i dokładność dzięki niezwykle kompaktowemu i łatwemu w automatyzacji 5-osiowemu, pionowemu centrum obróbczemu
  Zdjęcie 2: Sztywny i dynamiczny stół 5-osiowy podobny do popularnej konstrukcji Makino D800Z

  Wyższa dokładność i jakość powierzchni osiągana jest bez negatywnego wypływu na prędkość i wydajność. D200Z zapewnia szybkie posuwy i poziom obrabiania w osiach – X,Y, Z na poziomie: 60,000 mm/min z przyśpieszeniami 1.5 g w osi X i Y i 2.0 g w osi Z. Dodatkowo system mocowania punku zerowego zintegrowany jest ze stołem tak aby zredukować czasy przygotowawcze i tym samym skrócić całkowity czas produkcji.

  Inteligentna funkcjonalność

  D200Z posiada najnowszy sterownik Makino Professional 6 (PRO 6), który wyposażony jest w szereg inteligentnych funkcji mających za zadanie zwiększyć wydajność maszyny.  Sterownik ten został opracowany w odpowiedzi na potrzeby klientów dotyczące poprawy jakości procesów obróbki poprzez zwiększenie jej bezpieczeństwa, niezawodności i produktywności oraz uproszczenie obsługi.

  Funkcja CSG – system zapobiegania kolizjom w czasie rzeczywistym

  Poprawa produktywności idzie w parze z najnowszymi środkami zachowania bezpieczeństwa dzięki wysoce zaawansowanemu systemowi zapobiegania kolizjom w czasie rzeczywistym (CSG). Ma to szczególne znaczenie i implikacje dla efektywności w aplikacjach 5-osiowych. Ze statystycznego punktu widzenia najczęstszą przyczyną uszkodzeń wrzeciona jest kolizja.

  Głównymi czynnikami powodującymi kolizje są błędy w obsłudze, ustawieniach i edycji, a także doborze i mocowaniu narzędzi -  wszystkie błędy, które występują na samej maszynie. Zabezpieczenie przed kolizjami uwzględnia faktyczne uwarunkowania danej maszyny, aby zapobiegać kolizjom.

  Ultra-kompaktowa budowa maszyny

  Nowe Makino D200Z: doskonała jakość powierzchni i dokładność dzięki niezwykle kompaktowemu i łatwemu w automatyzacji 5-osiowemu, pionowemu centrum obróbczemu
  Zdjęcie 3: D200Z z magazynem narzędzi typu matrix na 100 pozycji

  Maszyna D200Z wyposażona w osi X,Y, Z   z przesuwami 350 x 300 x 250 mm może pomieścić  obrabiany detal o wymiarach do 300 mm średnicy, 200 mm wysokości i 75 kg wagi. A wszystko to na powierzchni 1500 x 2200mm.

  Zaprojektowane do bezobsługowej pracy

  Centrum obróbkowe D200Z przygotowane jest zarówno do obsługi manualnej, jak również do w pełni zautomatyzowanego procesu zawierającego również dedykowany system paletyzacji.

  Z maszyną w prosty sposób można zintegrować inteligentne rozwiązania Makino z zakresu automatyki w tym rozbudowane systemy z  6-osiowymi robotami jak również i  standardowe systemy dostępne na rynku. 

  Najlepsze pod względem skalowalności

  Nowe Makino D200Z: doskonała jakość powierzchni i dokładność dzięki niezwykle kompaktowemu i łatwemu w automatyzacji 5-osiowemu, pionowemu centrum obróbczemu
  Zdjęcie 4: D200Z z systemem paletyzacji Microbo Mi15 i automatycznym magazynem narzędzi ATC na 100 pozycji

  D200Z zostało zaprojektowane mając na uwadze produktywność i zyskowność. Maszyna oferuje najlepsze rozwiązania pod względem skalowalności zaspakajając zróżnicowanie wymagania produkcyjne co pozwala na jej ciągłe wykorzystanie w obliczu rozwoju firmy.

  Dodatkowo  dostępne w standardzie automatyczne magazyny na narzędzia – ATC 20, ATC 40 jak i magazyn typu matrix na 100 i 300 pozycji mogą zostać zmodernizowane poprzez wprowadzenie nowych elementów.

  Nowe Makino D200Z: doskonała jakość powierzchni i dokładność dzięki niezwykle kompaktowemu i łatwemu w automatyzacji 5-osiowemu, pionowemu centrum obróbczemu
  Zdjęcie 5: D200Z z robotem Fanuc CR-35iA

  Dostęp zarówno  do standardowego magazynu narzędzi ATC na 20 pozycji jak i do magazynu na  40 pozycji można uzyskać od przodu maszyny. Magazyny mogą być również dogodnie umieszczone wewnątrz tej samej osłony przeciwbryzgowej, zachowując tym samym kompaktowe wymiary obrabiarki.

  Najmłodsza z serii D, obrabiarka D200Z, której premiera miała miejsce podczas Makino Forum Die & Mould w styczniu 2017 jest bardzo atrakcyjną propozycją  w szczególności gdy istnieją wysokie wymagania odnośnie jakości powierzchni, dokładności, wydajności i zajmowanej powierzchni.

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.