google

  metale, aluminium, stal, obróbka

  Kursy walut 22.05.2018
  1 USD
  3.6252
  -0.0363
  1 EUR
  4.2812
  -0.0179
  1 CHF
  3.6385
  -0.0256
  1 GBP
  4.8814
  -0.0257
  1 RUB
  0.0592
  0.0004
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Kombinerki, obcęgi i inne –rodzaje szczypiec niezbędne w domowy warsztacie

  Kombinerki, obcęgi i inne –rodzaje szczypiec niezbędne w domowy warsztacieRóżnego rodzaju szczypce, kombinerki i obcęgi powinny znaleźć się w skrzynce na narzędzi każdego amatora majsterkowania. Wielu, zwłaszcza mniej obeznanych użytkowników uważa, że nie ma potrzeby mieć więcej niż jednej pary szczypiec, bo pełnią w zasadzie taką samą funkcję. Nie jest to prawda, bo pomimo podobnej formy, używa się ich do innych celów. Warto dowiedzieć się jakich, zanim przystąpi się do pracy. W pewnym momencie może okazać się bowiem, że nie będzie posiadało się właściwego narzędzia do wykonania bardziej specjalistycznego zadania.

  Kombinerki, czyli najpopularniejsze szczypce uniwersalne

  Najpowszechniejszym rodzajem szczypiec są kombinerki. Jeżeli użytkownik zdecyduje się na tylko jedno narzędzie tego typu, powinny być to właśnie kombinerki. Wszystko dlatego, że to bardzo uniwersalne szczypce, które przydadzą się w wielu sytuacjach. Można nimi przytrzymywać różne obiekty, ale sprawdzą się również przy ściąganiu izolacji czy przecinaniu drutu. Szczypce kombinerek powinny być karbowane – dzięki temu uchwyt jest pewniejszy. Szczypce uniwersalne, jak często nazywa się kombinerki, powinny mieć również częściowo zaostrzone krawędzie, którymi można wykonywać wspomniane już czynności – ściągać izolację, a nawet przecinać drut lub kabel.

  Warto wiedzieć również, że najpopularniejsze są kombinerki proste, ale dostępne są również modele tak zwane kątowe, które pozwalają przytrzymywać różne przedmioty w trudno dostępnych miejscach.

  Obcęgi i inne szczypce do zadań specjalnych

  Klasyczne kombinerki pozwalają wykonywać wiele czynności, ale czasem lepiej zdecydować się na wyspecjalizowane narzędzia, dzięki którym można konkretne prace wykonywać wygodniej i wydajniej. Wśród takich szczypiec są między innymi obcęgi, które pozwalają w łatwy sposób wyciągać gwoździe. Dzięki specjalnie wyprofilowanej głowicy, działają na zasadzie dźwigni, a w związku z tym do pracy nie potrzeba wkładać dużo siły. Równie przydatne są szczypce do ściągania izolacji. Docenią je szczególnie osoby, które lubią majsterkować przy elektronice. Dzięki takim szczypcom można precyzyjnie zdjąć izolację bez obawy o uszkodzenie wiązki w środku. Równie potrzebne mogą okazać szczypce do cięcia drutu. O ile klasyczne kombinerki poradzą sobie z cienkimi drutami, o tyle te wyspecjalizowane nie będą miały problemu nawet z tymi grubszymi, wykonanymi z twardszych metali.

  Kombinerki i inne szczypce dla każdego

  Wymienione powyżej rodzaje szczypiec i kombinerek to tylko kilka przykładów. Na rynku dostępnych jest ich zdecydowanie więcej. Na przykład szczypce zaciskowe, pincety, szczypce do cięcia blachy, szczypce do gięcia rur i inne. Z szeroką ofertą szczypiec uniwersalnych i specjalistycznych można zapoznać się miedzy innymi pod tym adresem. Dostępne są tam również gotowe propozycje zestawów zawierające narzędzia, które przydadzą się w każdym domowym warsztacie.

  Podobne artykuły

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.