google

  metale, aluminium, stal, obróbka

  Kursy walut 20.07.2018
  1 USD
  3.7170
  0.0007
  1 EUR
  4.3275
  0.012
  1 CHF
  3.7199
  0.0078
  1 GBP
  4.8376
  0.0028
  1 RUB
  0.0586
  0
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Nowy numer: ŚWIAT OBRABIAREK 7-8/2017

  W numerze 7-8/2017:

  Nowy numer: ŚWIAT OBRABIAREK 7-8/2017Producent obrabiarek HURCO przedstawia szeroką ofertę obróbki CNC  *  PLASTPOL silny liderami branży  *  SUBMIKRONOWE  DOKŁADNOŚCI  *  Moulding Expo - Wystawcy potwierdzają sukces targów Moulding Expo  *  Kolektory oparów chłodziwa i mgły olejowej  *  DeburringEXPO - Innowacyjne rozwiązania  *  parts2clean 2017 - Ambitnie w przyszłość  *  AMB 2018 - nowe możliwości  *  Maszynowe trio do elementów obrabianych o skomplikowanym profilu  *  ITM Polska - Polski przemysł ma się bardzo dobrze!  *  Z precyzją ku lepszym produktom  *  Dürr Ecoclean wykorzystuje Virtual Reality na poziomie przemysłowym  *  Sandvik - Frezy czołowe do obróbki z wysokimi posuwami  *  KGHM Cuprum oraz Wrocławskie Centrum Badań EIT+ zacieśniają współpracę  *  FARO® SCENE 7.0  *  SMARTTECH wspiera Arrinerę  *  Prima Power wprowadziła nowe rozwiązania  *  QuickChain.100  *  Oszczędzaj czas i utracone przychody  *  WIELKI POWRÓT ALIBRE!  *  Kierownicy ds. bhp mogą zarobić więcej  *  Nowy uchwyt Felo 4 Impact  *  Jakość, która się opłaca  *  Półprzewodnikowy wyłącznik linkowy

  NR 7-8/2017 Świat Obrabiarek i Narzędzi

  Co nowego w numerze:

  Producent obrabiarek HURCO przedstawia szeroką ofertę obróbki CNC

  Na tegorocznym EMO firma HURCO, producent obrabiarek, zaprezentuje wszechstronną ofertę obróbki CNC. Możesz zobaczyć nowe i zaktualizowane centra obróbkowe 3-, 4- i 5-osiowe, które wykazują stałą poprawę zwiększania wydajności obrabianego przedmiotu. „Podczas Targów EMO zademonstrujemy nowe procesy dla wszystkich rodzajów aplikacji, w tym wykorzystanie systemu automatyki z robotem załadunkowym, szybkiego robota Takumi wraz z udoskonaleniem obróbki wielozadaniowej” - powiedział Michael Auer, Dyrektor Generalny HURCO Deutschland’s CEO.

  PLASTPOL silny liderami branży

  Kieleckie targi przetwórstwa tworzyw sztucznych umocniły swą pozycję w Polsce i Europie
  O dobrej kondycji nie tylko krajowych, ale i światowych firm przetwórstwa tworzyw sztucznych można było się przekonać podczas międzynarodowych targów Plastpol, które 26 maja zakończyły się w Kielcach. Branża pozytywnie podsumowała miniony rok. Bilans targów to 806 firm z 36 krajów świata i 18 900 zwiedzających w ciągu 4 targowych dni. Wystawa była większa pod względem powierzchni niż w roku ubiegłym, zajmując 34 000 metrów kwadratowych.

  SUBMIKRONOWE  DOKŁADNOŚCI

  Lapmaster Wolters oferuje pełną gamę wyposażenia do precyzyjnej obróbki powierzchni wykorzystując w szerokim zakresie środki ścierne. Zakres produkowanych przez nas urządzeń może być podzielony na kilka głównych kategorii:
     •  Docieranie i polerowanie
     •  Precyzyjne urządzenia optyczne
     •  Honownice
     •  Szlifierki do szlifowania wykończeniowego
     •  Zastosowania specjalne i maszyny niestandardowe

  Moulding Expo
  Wystawcy potwierdzają sukces koncepcji targów Moulding Expo

  Już sama premiera targów Moulding Expo przed dwoma laty była wielkim sukcesem. Teraz, krótko po zakończeniu drugiej edycji targów, jest jasne, że Międzynarodowe Targi Narzędzi, Form, Modelowania i Formowania zorganizowane na stuttgarckich terenach targowych wzbudziły zainteresowanie ponad 760 wystawców i 15.000 gości targowych z Niemiec, Europy i wielu krajów świata.

  DeburringEXPO
  Innowacyjne rozwiązania

  Coraz większą uwagę zwraca się na gratowanie, zaokrąglanie i wykończenie powierzchni dzięki wysoce wymagającym specyfikacjom w odniesieniu do tolerancji i jakości powierzchni przy produkcji elementów precyzyjnych. Wraz ze 125 wystawcami, którzy zarezerwowali stoiska, DeburringEXPO zaprezentuje na światowym poziomie kompleksową ofertę w dziedzinach obejmujące innowacje, dalszy rozwój i sprawdzone rozwiązania.

  Kolektory oparów chłodziwa i mgły olejowej

  W trakcie procesów obróbki używane jest chłodziwo. Praca narzędzi, zwłaszcza wysokoobrotowych powoduje rozbryzgi chłodziwa i unoszenie się jego oparów po całej hali produkcyjnej. W ostatnim czasie ZUS uruchomił fundusze na program poprawy warunków BHP w zakładach pracy. Firmy mogą starać się o dofinansowanie również na urządzenia do oczyszczania powietrza.

  parts2clean 2017
  Ambitnie w przyszłość z nową wyjątkową ekspozycją i dużą liczbą wystawców

  W tym roku parts2clean odbędzie się w centrum wystawowym w Stuttgarcie w południowych Niemczech w dniach od 24 do 26 października. Pomimo, że odbędzie się ono za trzy miesiące, wiodące międzynarodowe targi części przemysłowych i czyszczenia powierzchni 2017 planują jedno z największych wydarzeń w ich 14-letniej historii. To obraz wyłaniający się z najwyższego jak do tej pory zaobserwowanego zainteresowania wystawców. Wysokie oczekiwania dotyczą „Procesów analizy czystości”, czyli nowej wyjątkowej ekspozycji, która opisuje wszystkie etapy procesu analizy czystości. Mocne strony targów obejmuje również popularne Forum Expert i jego różnorodne, bogate w informacje, jednoznacznie rozumiane (niemiecki <> angielski) prezentacje na temat różnych składowych tematów czyszczenia.

  AMB 2018
  Zwiększona ilość przestrzeni wystawienniczej otwiera nowe możliwości

  „Ponieważ AMB wyczerpało w ostatnich latach wszystkie swoje możliwości w centrum targowym, nie było możliwe uwzględnienie każdego wniosku wystawcy. Kolejne 15 000 metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej brutto będzie dostępne w nowej hali Paul Horn Hall (hala 10). Będziemy zatem mogli zaspokoić zapotrzebowanie wystawców i zwiększyć atrakcyjność targów dla zwiedzających, prezentując jeszcze więcej produktów i innowacji”, powiedział Ulrich Kromer von Baerle, prezes Messe Stuttgart. Dodatkowa przestrzeń umożliwi również optymalizację przydziału istniejących terenów wystawienniczych.

  Maszynowe trio do elementów obrabianych o skomplikowanym profilu
  Pięcioosiowe centra obróbkowe CNC firmy HURCO do obróbki ciężkich elementów z optymalną kontrolą profilu skrawania

  Pięcioosiowe centra obróbkowe CNC typoszeregu SRTi firmy HURCO to uniwersalne centra
  obróbkowe do różnorodnych zastosowań. Trzy modele obrabiarek z tej serii, wszystkie wyposażone w głowicę uchylną i stół obrotowy, przeznaczone są specjalnie do precyzyjnej obróbki ciężkich elementów, które wymagają wykonania skomplikowanych konturów, pomimo ich wysokiego ciężaru i ponadstandardowej wielkości. Zastosowanie takie jest możliwe głównie dzięki zintegrowanemu stołowi obrotowemu o dużej wielkości. Dodatkowa powierzchnia stołu może być wykorzystana również do prowadzenia prac dodatkowych, obróbki trzy- i czteroosiowej.

  ITM Polska
  Polski przemysł ma się bardzo dobrze!

  Liczby nie kłamią! Targi Innowacje – Technologie – Maszyny, to gigantyczna impreza dedykowana branży przemysłowej, która ponownie przyciągnęła rzesze profesjonalnych zwiedzających oraz tuzy polskiego i światowego przemysłu. Po raz kolejny ITM Polska łącząc to, co ma do zaoferowania przemysł, biznes i nauka zapewniły wystawcom możliwość prezentacji innowacyjnych produktów, a zwiedzającym niepowtarzalną okazję zapoznania się z najnowszymi technologicznymi rozwiązaniami.

  Z precyzją ku lepszym produktom

  Producent szlifierek Okamoto wspiera firmy z branż wykorzystujących zaawansowane technologie, takie jak przemysł motoryzacyjny, optyczny, farmaceutyczny, elektroniczny czy energetyczny, opracowując dla nich nowoczesne maszyny do maksymalnie precyzyjnej obróbki, szlifowania, polerowania oraz docierania. Z tymi efektywnymi rozwiązaniami technologicznymi produkcji Okamoto będzie się można zapoznać na targach EMO.

  Dürr Ecoclean wykorzystuje Virtual Reality na poziomie przemysłowym
  Szkolenie i doradztwo w wirtualnej przestrzeni

  Wirtualna rzeczywistość (VR) jest terminem związanym głównie z grami komputerowymi. Jednakże renderowanie i równoczesne postrzeganie rzeczywistości - i jej właściwości fizyczne - w wirtualnym środowisku w czasie rzeczywistym zapewnia także wiele możliwości w przemyśle. Dürr Ecoclean, jako producent maszyn i systemów przyszłościowych, systemów i usług dla przemysłowego czyszczenia części i obróbki powierzchni w przemyśle motoryzacyjnym i dostawczym, oprócz wielu innych sektorów rynku przemysłowego, polega na wirtualnej przestrzeni szkolącej swoich techników serwisowych na całym świecie.

  Frezy czołowe do obróbki z wysokimi posuwami przyspieszają proces produkcji

  Przy zastosowaniu nowego CoroMill 745 z wysokimi posuwami, udało się zachować dobre wykończenie powierzchni, pomimo wyższej wydajności skrawania i produktywności. Innowacyjna konstrukcja osadzenia płytki zapewnia niskie siły skrawania i łatwość formowania wiórów, niski poziom hałasu oraz niskie zużycie energii.

  KGHM Cuprum oraz Wrocławskie Centrum Badań EIT+ zacieśniają współpracę i wspólnie zawalczą o rynek

  Porozumienie pomiędzy WCB EIT+ i KGHM Cuprum – CBR doskonale wpisuje się w specyfikę obecnego czasu – na całym świecie głoszone jest rozpoczęcie czwartej rewolucji przemysłowej (Industry 4.0), w Polsce wdrażany jest tzw. Plan Morawieckiego, a Wrocław od lat aspiruje do miana stolicy innowacji. Kluczem do pełnego uczestnictwa w tej rewolucji jest automatyzacja i internacjonalizacja działalności, które wymagają dużych zasobów – nie tylko materialnych, ale też ludzkich i poznawczych. I to właśnie dzieje się już we Wrocławiu, a zamiast rywalizacji jest połączenie sił i potencjałów.

  FARO® SCENE 7.0

  Unikalna wartość SCENE 7.0 może być wykorzystywana przez różne gałęzie przemysłu, w tym architekturę, inżynierię, budownictwo i bezpieczeństwo publiczne lub w każdej branży, w której kładzie się nacisk na szybkie oraz wydajne rejestrowanie, skanowanie, analizowanie
  i ulepszanie danych 3D.

  SMARTTECH wspiera Arrinerę przy budowie pierwszego polskiego supersamochodu

  Projekt pierwszego polskiego supersamochodu Arrinera Hussarya od samego początku budzi ogromne emocje i nadzieje, że polska motoryzacja powróci do swojej dawnej świetności. Produkcja funkcjonalnych prototypów, które w dodatku muszą osiągać poziom samochodu sportowego, wymaga ogromnej precyzji oraz trwałości.

  Prima Power wprowadziła nowe rozwiązania w diagnostyce maszyn

  Obecnie, przedsiębiorstwa z branży przemysłowej stoją przed wyzwaniem wprowadzania coraz to nowszych rozwiązań w swoich zakładach. Jednym z nich jest Prima Power, która wdrożyła technologię Remote Care, czyli zdalny monitoring pracy maszyn. Od teraz wszystkie urządzenia producenta będą wyposażone w oprogramowania mające na celu zdalne monitorowanie pracy sprzętu. Przełoży się to nie tylko na wydajność produkcji, ale również pomoże zapobiegać nieplanowanym przerwom i przestojom w jej procesie.

  QuickChain.100

  Dzięki rozwiązaniu firmy igus specjalizującej się w tworzywach sztucznych do zastosowań ruchomych, klienci mają teraz możliwość szybkiego i łatwego dobrania najlepszego systemu e-prowadników dla zastosowań z przesuwem do 100 metrów: Odwiedź stronę internetową firmy igus, otwórz konfigurator e-prowadników QuickChain.100 (QC.100), wybierz konfekcjonowane lub niekonfekcjonowane przewody, wpisz parametry stosowania i środowiska, a na koniec wybierz i skonfiguruj odpowiedni system e-prowadników.

  Oszczędzaj czas i utracone przychody dzięki zastosowaniu matrycy zaworów

  WIELKI POWRÓT ALIBRE! Odkryj na nowo sprawdzone Alibre Design!

  Kierownicy ds. bhp mogą zarobić ponad 11 tys. zł miesięcznie

  100 miliardów dolarów - tyle przez 5 lat firmy wydały na cyfryzację fabryk. Efekty rozczarowują

  Bez ryzyka pęknięcia bita - nowy uchwyt Felo 4 Impact

  Jakość, która się opłaca. Dlaczego czyściwa MEWA są lepsze od szmat?

  Półprzewodnikowy wyłącznik linkowy zwiększy poziom bezpieczeństwa

  Źródło:
  Świat Obrabiarek
  Artykuł został dodany przez firmę

  MARCOSTA Centrum Handlu i Produkcji Obrabiarek

  MARCOSTA posiada sieć autoryzowanych dystrybutorów w całej Polsce. Poszerzeniem działalności handlowej firmy MARCOSTA'' było nawiązanie współpracy z firmą STÜRMER'';, dystrybutorem obrabiarek firm METALLKRAFT®, UNICRAFT®, HOLZ

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.