google

  metale, aluminium, stal, obróbka

  Kursy walut 14.08.2018
  1 USD
  3.7768
  -0.0094
  1 EUR
  4.3001
  -0.0093
  1 CHF
  3.8027
  -0.0027
  1 GBP
  4.8232
  -0.0066
  1 RUB
  0.0565
  0.0007
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Lantek odnotowuje 15% wzrost w pierwszym półroczu 2017 r.

  Logo Lantek

  Lantek, światowy lider  rozwoju, komercjalizacji i wdrażania rozwiązań w zakresie oprogramowania (CAD/CAM, MES, ERP, Advanced Manufacturing) i Advanced Manufacturing dla przemysłu metalowego, przedstawia wyniki pierwszego półrocza 2017 roku, świadczące o wzroście liczby klientów i obrotów, konsolidując swoją pozycję jako wiodąca firma na arenie międzynarodowej.

  Lantek odnotowuje 15% wzrost w pierwszym półroczu 2017 r.Obecnie już 19 000 firm z ponad 100 krajów na pięciu kontynentach ufa technologii opracowanej przez firmę z siedzibą w hiszpańskim mieście Vitoria-Gasteitz.

  Mając bazę klientów w najbardziej zaawansowanych krajach, w przeciągu pierwszego półrocza Lantek odnotował wzrost o 15% większy w porównaniu z tym samym okresem 2016 roku. Wyniki Lantek Polska to wzrost rzędu 19% w stosunku do tego samego okresu w roku poprzednim, gdzie rozwiązania wspierające zarządzanie to wzrost 12%, a rozwiązania CAD/CAM to aż 20% wzrost względem roku 2016.

  Szczególnie znaczący jest wzrost odnotowany na rynkach takich jak Chiny, USA, Korea, Polska czy Turcja, przewyższający 20%, przy czym nie należy pomijać krajów jak Hiszpania, Wielka Brytania lub Francja, gdzie również osiągnięto lepsze wyniki niż w pierwszym półroczu ubiegłego roku.

  „Dla Lantek strategiczny cel to nasza globalna obecność, a także doświadczenie zgromadzone na bardzo zróżnicowanych rynkach dużych korporacji działających na całym świecie. Naszym celem jest umocnienie polityki lojalności klientów i silnych działań handlowych oraz wzmocnienie wsparcia serwisowego poprzez nowe narzędzia i kampanie w różnych krajach, które wzmocnią nasze zespoły sprzedaży i przełożą się na duży stopnień zadowolenia klientów” podkreśla Alberto Martinez, dyrektor naczelny Lantek.

  Sektor maszyn przemysłowych, przemysł stoczniowy, motoryzacyjny, hutnictwo, sektor urządzeń podnośnikowych, klimatyzacji, mebli i dystrybucji to jedne z głównych branży, w między innymi których Lantek wzmocniła swoją obecność na świecie.

  Prekursor cyfrowej transformacji sektora przemysłowej obróbki blach i metali

  W stosunku do poszczególnych linii biznesowych firmy rozwój Lantek opierał się zasadniczo na zwiększonych obrotach w obszarze rozwiązań dla Przemysłu 4.0, który odniósł 34% wzrost w stosunku do tego samego półrocza poprzedniego roku. W zakresie CAD/CAM firma odnotowała wzrost o 13% w stosunku do 2016 r. Celem jest poprawa produktywności klientów poprzez zmniejszenie kosztów i czasów oraz wprowadzenie ważnych innowacji.

  Dla jego osiągnięcia w przeciągu ostatnich lat firma postawiła na opracowanie rozwiązań skierowanych na zaawansowaną produkcję, zapewniających połączenie zakładów i procesów, z myślą o ułatwieniu swoim klientom cyfrowej transformacji i towarzyszeniu im na tej drodze, dostosowując się do poszczególnych etapów dojrzałości cyfrowej, aż do przekształcenia je w Smart Factories. To mocne zaangażowanie w technologię związaną z Przemysłem 4.0 sprawia, że Lantek staje się prekursorem transformacji cyfrowej firm z sektora obróbki blach i metali.

  Cyfrowa transformacja naszych klientów stanowi dla nas wyzwanie, nad którym będziemy pracować w Lantek przez najbliższe lata. Jesteśmy na początku czwartej rewolucji przemysłowej, która doprowadzi do zmiany sposobów produkcji. Nasze zaangażowanie we wzrost i wsparcie dla naszych klientów w obrębie ich procesu digitalizacji przekłada się na zainwestowanie ponad 1,6 miliona euro w B+R na przestrzeni 2017 roku. Planujemy również poszerzyć nasze zespoły zajmujące się wdrażaniem i rozwojem projektów” oświadcza dyrektor naczelny Lantek.

  Przewidywany rozwój

  Dobre wyniki osiągnięte w pierwszym półroczu wzmacniają pozycję międzynarodowej firmy, przybliżając osiągnięcie wzrostu ustalonego w planie strategicznym. Do tego przyczynia się również otwarcie w marcu ubiegłego roku nowego biura Lantek w Emiratach Arabskich, co już zaczęło przynosić wyniki; znaczenie będzie miała też inauguracja kolejnej placówki w Bilbao, planowana na wrzesień.

  Ponadto firma przewiduje, że w 2017 r. zostanie zatrudnionych dodatkowych 40 osób na całym świecie, co zwiększy personel firmy do ponad 200 osób. 

  Źródło:
  LANTEK POLSKA SP. Z O.O.
  Artykuł został dodany przez firmę

  LANTEK POLSKA SP. Z O.O.

  Lantek to firma produkująca oprogramowanie CAD/CAM/MES/ERP dla branży zajmującej się obróbką blach i stali konstrukcyjnych, opracowane w całości w naszym ośrodku badawczo-rozwojowym.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.