google

  metale, aluminium, stal, obróbka

  Kursy walut 13.11.2018
  1 USD
  3.8268
  0.0105
  1 EUR
  4.2994
  0.0032
  1 CHF
  3.7862
  0.0053
  1 GBP
  4.9325
  0.0298
  1 RUB
  0.0565
  0
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Wyzwania firm projektujących obwody drukowane

  Czym są obwody drukowane?

  Obwody drukowane to płytki z połączeniami elektrycznymi i punktami lutowniczymi, przeznaczonymi do montażu podzespołów elektronicznych.

  Podczas ich projektowania niezwykle ważne jest odwzorowanie parametrów technicznych dostarczonych projektów i zachowanie zgodności z dokumentacją techniczną. Skomplikowanie produkcji płytek drukowanych zależne jest od: ilości warstw laminatu, rodzaju materiału, wprowadzenia dodatkowych elementów na płytce, jak też stopnia skomplikowania obwodu.

  Jakie narzędzia informatyczne wspierają pracę firm projektujących PCB?

  Większość polskich przedsiębiorstw posiada zaawansowane narzędzia do projektowania, takie jak np.: Mentor, Cadence, czy Intercept. Mimo to jednak projektanci w tych firmach często napotykają na wiele problemów np. z kontrolą wersji dokumentów czy komunikacją pomiędzy działem konstrukcji, a produkcji.

  NOWOCZESNY PROJEKTANT PCB potrzebuje więc takich narzędzi, które zdecydowanie ułatwią i przyspieszą jego pracę. Pozwolą na sprawną wymianę danych pomiędzy działami, usprawnią zarządzanie rysunkami elektronicznymi, listą części, harmonogramem projektu, czy zmianami inżynierskimi.

  Jeśli chcesz dołączyć do grona NOWOCZESNYCH PROJEKTANTÓW PCB zapoznaj się z niezbędnikiem dostępnym na stronie www.pdmdlaprzemyslu.pl Znajdziesz w nim informacje o usprawnieniach procesu tworzenia nowych produktów z wykorzystaniem systemów informatycznych. Materiały tam dostępne zostały stworzone we współpracy specjalistów serwisu decyzje-IT.pl oraz topowego dostawcy systemów PDM – firmą Siemens PLM Software.

  Poradnik dostępny jest bezpłatnie pod adresem:  www.pdmdlaprzemyslu.pl

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.