google

  metale, aluminium, stal, obróbka

  Kursy walut 21.02.2019
  1 USD
  3.8247
  0.0026
  1 EUR
  4.3322
  -0.0049
  1 CHF
  3.8171
  -0.0019
  1 GBP
  4.9965
  0.0125
  1 RUB
  0.0584
  0.0003
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Nowy gatunek stali ArcelorMittal Poland

  W ArcelorMittal Poland prowadzone są prace nad wdrożeniem do produkcji gatunków stali przeznaczonych do cięcia laserowego, w postaci ciętych arkuszy.  Na rynek trafia właśnie pierwszy z nich - z gatunku S355MC, spełniający restrykcyjne wymagania gatunków stali z grupy Amstrong®

  Nowy gatunek stali ArcelorMittal PolandNowy gatunek stali wytwarzany jest w procesie walcowania termomechanicznego w najnowocześniejszej w Europie walcowni gorącej w Krakowie. Proces cięcia na arkusze odbywa się w serwisie ArcelorMittal Distribution Solutions na certyfikowanych liniach cięcia poprzecznego, które są w stanie zagwarantować niski poziom naprężeń wewnętrznych. Ten gatunek stali jest wykorzystywany w różnego rodzaju konstrukcjach, takich jak elementy naczep ciężarówek, maszyny rolnicze, a także w innych konstrukcjach wymagających precyzyjnego wycinania przy użyciu lasera. Grubość stali w tym gatunku zależy od zastosowania, a obecnie zakres może wynosić od 4 do 8 mm.

  – Odbiorcy nowego gatunku stali w arkuszach mają teraz kolejny powód do zadowolenia. Dzięki poprawie jego własności w kontrolowanym procesie produkcji mogą już ciąć ją laserowo w wybrane przez siebie dowolne kształty – informuje Tomasz Plaskura, dyrektor sprzedaży ArcelorMittal Europe – wyroby płaskie na Europę Środkowo-Wschodnią.

  S355MC – LASER, bo tak brzmi oficjalna nazwa nowego gatunku, występuje w wersji CLASSIC, o dopuszczalnych odchyłkach w płaskości do 5 milimetrów na 1 metrze i PREMIUM - do 3 milimetrów na 1 metr na gotowych elementach po procesie cięcia laserowego. Ograniczenie naprężeń wewnętrznych w procesie walcowania na gorąco i w procesie prostowania w czasie cięcia na arkusze sprawia, że jest on odpowiedni do laserowego cięcia.

  – Oczywiście nie osiągnęlibyśmy takiego sukcesu, gdyby nie dobra współpraca z ośrodkiem Badań i Rozwoju w ArcelorMittal Gent w Belgii i naszym partnerem w tym projekcie – ArcelorMittal Distribution Solutions – mówi Adam Dziedzic, kierownik Działu Rozwoju Produktu i Poprawy Jakości w ArcelorMittal Poland.

  Wyprodukowanie najwyższej klasy blachy o takich własnościach było możliwe dzięki inwestycjom poczynionym przez ArcelorMittal Poland w krakowskiej walcowni gorącej. Tylko w ostatnim roku firma zainwestowała tam 236 mln zł. Modernizacja całego krakowskiego oddziału, czyli dawnej Huty im. T. Sendzimira, pochłonęła w ciągu ostatnich 12 lat 3 mld zł.

  Nowy gatunek stali do cięcia laserowego, spełniający restrykcyjne wymagania gatunków stali z grupy Amstrong®, razem z wyprodukowanymi przez koncern ArcelorMittal innymi gatunkami blach o specjalnym zastosowaniu (Aluzinc®, Magnelis®, Jetskin®, Granite® Rain) prezentowane były na tegorocznych targach inżynierskich w Brnie na Morawach, które odbyły się w październiku. To najbardziej znane branżowe targi w Czechach, odwiedzane co roku przez 75 tys. gości. Nie są to tylko targi lokalne, ani też europejskie: w tym roku w Brnie obecnych było 1500 wystawców z 59 krajów świata.

  Źródło:
  ArcelorMittal Distribution Solution Poland | Stalobrex sp. z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  ArcelorMittal Distribution Solution Poland | Stalobrex sp. z o.o.

  Zapraszamy do współpracy firmy poszukujące pewnego i solidnego dostawcy, gwarantującego szeroką gamę usług i najwyższą jakość. Stalobrex sp. z o.o.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.