google

  metale, aluminium, stal, obróbka

  Kursy walut 23.05.2019
  1 USD
  3.8696
  0.0076
  1 EUR
  4.3107
  0.0009
  1 CHF
  3.8343
  0.0134
  1 GBP
  4.8852
  -0.0054
  1 RUB
  0.0600
  0
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Poprawione chłodzenie i lepsza opłacalność dzięki śrubom kulowym NSK

  Rozwiązywanie realnych problemów w branży obrabiarek jest jednym z głównych celów oferty NSK przeznaczonej dla tego szybko rozwijającego się rynku. Na wystawie EMO 2017 w Hanowerze spółka prezentowała śruby kulowe z chłodzonymi nakrętkami, które są szczególnie przydatne w zastosowaniach szybkobieżnych napędów liniowych, ponieważ rozpraszają powstające w nieunikniony sposób ciepło. W rezultacie śruby kulowe oferują poprawioną wydajność chłodzenia i lepszą opłacalność w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań, takich jak wrzeciona z wydrążonym wałem.

  Śruby kulowe NSK z chłodzonymi nakrętkami oferują ekonomiczną alternatywę dla wrzecion z wydrążonymi wałami w zastosowaniach szybkobieżnych napędów liniowych
  Śruby kulowe NSK z chłodzonymi nakrętkami oferują ekonomiczną alternatywę dla wrzecion z wydrążonymi wałami w zastosowaniach szybkobieżnych napędów liniowych

  Szybkobieżne śruby kulowe NSK z chłodzonymi nakrętkami stanowią istotny element powodzenia procesów obróbki, w których wymagana jest wysoka precyzja wymiarowa  oraz minimalne zmiany wymiarów związane z wahaniami temperatury. Konstrukcja śrub spełnia stale wzrastające wymogi firm produkcyjnych w zakresie precyzji, w szczególności dla takich obrabianych komponentów jak części silników lotniczych czy formy do produkcji telefonów komórkowych z ekstremalnie cienkimi ściankami.

  Utrzymanie stałej temperatury w maszynach jest jednym z warunków wstępnych dla zachowania precyzji, ponieważ skoki temperatury mogą prowadzić do wystąpienia zjawiska rozszerzalności temperaturowej i skutkować zmianami wymiarów obrobionego produktu lub innymi formami utraty zamierzonej jakości.

  Podczas opracowywania nowych śrub kulowych należało sprostać wielu wyzwaniom. Przykładowo firma NSK z powodzeniem rozwiązała problem kurczenia się materiału na skutek chłodzenia, co wpływało negatywnie na napięcie wstępne nakrętki.  Po realizacji kompleksowego programu testów, firma NSK opracowała system chłodzenia, który był kompatybilny z poziomami napięcia wstępnego, dzięki czemu nie były już one zaburzane. Konstrukcja ta jest szczególnie efektywna w zastosowaniach szybkobieżnych z krótkimi skokami, takich jak maszyny używane do produkcji części samochodowych oraz maszyny do formowania wtryskowego, gdzie ścisłe wymogi precyzji wymiarowej muszą iść w parze z bardzo dynamicznymi cyklami pracy.

  W wielu przypadkach śruby kulowe z chłodzonymi nakrętkami mogą być instalowane jako zamienniki jeden do jednego dla istniejących już wersji z chłodzonymi wrzecionami. Oprócz zalet technicznych, śruby kulowe zapewniają także korzyści ekonomiczne: ich produkcja kosztuje mniej, ponieważ znacznie łatwiej wywiercić otwór w nakrętce niż wyprodukować wrzeciono z wydrążonym wałem.

  Chłodzone nakrętki mogą być dostarczone dla średnic wałów 40, 45, 50 i 63 mm.  W zależności od wału wrzeciona dostępne są warianty ze skokiem 16, 20, 25 i 30 mm.

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.