google

  metale, aluminium, stal, obróbka

  Kursy walut 23.05.2019
  1 USD
  3.8696
  0.0076
  1 EUR
  4.3107
  0.0009
  1 CHF
  3.8343
  0.0134
  1 GBP
  4.8852
  -0.0054
  1 RUB
  0.0600
  0
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • ALUMINIUM W BRANŻY MEDYCZNEJ

  ALUMINIUM W BRANŻY MEDYCZNEJ

  Aluminium jest materiałem niezwykle plastycznym oraz uniwersalnym, dlatego jego stopy i profile znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu. Metal ten jest w stanie spełnić nawet najbardziej rygorystyczne wymagania, co pozwala mu zdobywać coraz bardziej powszechne uznanie wśród klientów z branży medycznej.

  Aluminium jest materiałem najczęściej stosowanym do produkcji profili okiennych, fasadowych i drzwiowych oraz w przemyśle motoryzacyjnym czy lotniczym. Ciągle rozwijający się proces produkcji i prowadzone zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie kontrole jakości sprawiają jednak, że materiał ten wykorzystywany jest również w rynkach dostępnych tylko dla niektórych materiałów.

  Wymagający klienci

  Aluminium posiada szereg zalet technicznych, które powodują, że jest w stanie spełnić niezwykle ostre wymagania określone dla sprzętu i urządzeń medycznych, polegające m.in. na uzyskaniu wąskiego zakresu tolerancji. Jest nietoksyczne i wytrzymałe, ale przede wszystkim nie rdzewieje, co stanowi obligatoryjny do spełnienia wymóg dla przedmiotów wymagających częstej sterylizacji.

  - Klienci z branży medycznej poszukują najczęściej specyficznych komponentów metalowych, dlatego szczególnie cenią plastyczność aluminium. Dzięki łatwej obróbce i szerokiemu wachlarzowi wykończeń materiał ten można dostosować nawet do najbardziej skomplikowanych zamówień, nie tracąc przy tym nic na jego jakości – mówi Michał Karbowy z firmy Hydro Extruded Solutions Poland.

  Z uwagi na powyższe właściwości materiał ten jest powszechnie wykorzystywany w wyposażeniu szpitali i klinik. Profile aluminiowe stosowane są m.in. przy produkcji łóżek szpitalnych - na konstrukcji i barierkach zapobiegających wypadnięciu – i unitów dentystycznych, wykonanych ze stopów aluminium, które dzięki doskonałemu wyważeniu nie wymagają przytwierdzania ich do podłoża. Aluminium swoje zastosowanie znalazło także przy wykończeniu kabin rentgenowskich i stacji dializ.

  Dzięki swojej niskiej masie (aluminium jest trzy razy lżejsze od stali i miedzi) aluminium pozwala na obniżenie wagi produktu, dlatego jest głównym materiałem stosowanym przy tworzeniu sprzętów rehabilitacyjnych. Z uwagi na lekkość i wytrzymałość tego metalu,  szczególnie pożądanym towarem są wózki inwalidzkie oraz chodziki i balkoniki, do których elementy konstrukcyjne dostarcza firma Hydro Extruded Solutions Poland.

  Niezniszczalny materiał

  Co więcej, aluminium to materiał, który można w całości poddać recyklingowi i przetworzyć na nową generację produktów. W cyklu użytkowania aluminium może być wykorzystywane do wyrobu produktów praktycznie bez końca, a jego unikalne właściwości w żaden sposób nie ulegają zmianie. Długa żywotność produktów wykonanych z aluminium przyczynia się do tego, że około 75% wszystkich wytworzonych dotąd zasobów nadal znajduje się w eksploatacji.

  Potencjał aluminium wciąż nie został wykorzystany w wielu branżach i zapotrzebowanie na ten materiał rośnie z roku na rok. Choć jego globalna produkcja wynosi obecnie około 58 milionów ton – co czyni go drugim po żelazie najczęściej stosowanym metalem – według prognoz International Energy Agency między rokiem 2003 a 2030 zapotrzebowanie na aluminium zwiększy się o ponad 50 procent.

  Źródło:
  Sapa Aluminium Sp. z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  Hydro Extrusion Poland Sp. z o.o.

  Jesteśmy w stanie spełnić nawet najbardziej specyficzne wymagania klienta w zakresie profili aluminiowych. Dysponujemy trzema prasami do wyciskania profili aluminiowych o wymiarach 6", 7" i 9" a narzędzia i matryce wytwarzamy w większości w naszej...

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.