google

  metale, aluminium, stal, obróbka

  Kursy walut 22.10.2018
  1 USD
  3.7273
  -0.0328
  1 EUR
  4.2922
  -0.0127
  1 CHF
  3.7387
  -0.0359
  1 GBP
  4.8642
  -0.0372
  1 RUB
  0.0571
  -0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Od czego zależą koszty budowy hal stalowych?

  Od czego zależą koszty budowy hal stalowych?Budowa hali stalowej dla większości inwestorów to poważna inwestycja i wiąże się z dużymi nakładami finansowymi. Ważne jest, aby na etapie tworzenia koncepcji obiektu wszystkie jego elementy były przemyślane i zgodne z jego programem funkcjonalno-użytkowym, a co za tym idzie koszty wykonania obiektu były adekwatne do jego przeznaczenia.

  Koszty budowy hal stalowych zależą więc głównie od ich przeznaczenia. W zależności od pełnionej funkcji hali, różne będą koszty jej podstawowych elementów składowych tj. konstrukcji głównej, obudowy dachu i ścian, akcesoriów takich jak bramy, okna i świetliki, zabezpieczeń antykorozyjnych i pożarowych, posadzki i fundamentów, instalacji sanitarnych, elektrycznych i technologicznych oraz części biurowo-socjalnej obsługującej przyszłych pracowników hali.

  Innym ważnym czynnikiem wpływającym na koszty budowy hali jest jej lokalizacja czyli obciążenia klimatyczne od śniegu i wiatru a także warunki gruntowo-wodne terenu , na którym posadowiona będzie hala.

  Właściwe, przemyślane i dopasowane do hali stalowej rozwiązania wypracowane na etapie projektu i koncepcji z pewnością pozwolą inwestorom zaoszczędzić wiele kosztów przy budowie przyszłej hali.

  Koszty budowy hal stalowych

  Ważnym elementem przy planowaniu budowy przyszłej hali jest określenie budżetu całej inwestycji. Na koszty budowy obiektu składa się wiele elementów rozłożonych w czasie.

  Po pierwsze są to koszty przygotowawcze, do których należy zaliczyć zakup działki i jej uzbrojenie w podstawowe przyłącza mediów oraz przygotowanie działki pod przyszłe prace budowlane tj. np. wycinka drzew czy wyburzenia istniejących na działce obiektów. Przy zakupie działki warto wykonać również badania geotechniczne i poznać warunki gruntowo – wodne.

  Kolejnym elementem kosztów hali, jest wykonanie pełno-branżowej dokumentacji projektowej obiektu. Ten zakres prac możemy zlecić specjalistycznym biurom projektowym lub bezpośrednio generalnemu wykonawcy hali w systemie zaprojektuj i wybuduj. Etap ten kończy się uzyskaniem pozwolenia na budowę.

  Od czego zależą koszty budowy hal stalowych?

  Najważniejszym kosztem całej inwestycji jest budowa hali, na który składa się: wykonanie fundamentów hali z pracami ziemnymi, dostawa i montaż konstrukcji głównej hali, wykonanie obudowy ścian i dachu, wykonanie posadzki w hali, budowa części socjalno-biurowej dla pracowników, dostawa i montaż akcesoriów takich jak bramy, doki przeładunkowe, drzwi ,okna świetliki dachowe.

  Po pracach typowo budowlanych należy uwzględnić w kosztach wykonanie niezbędnych instalacji wewnętrznych i zewnętrznych dla hali np. instalacji elektrycznych, sanitarnych czy technologicznych.

  Do kosztów wykonania hali należy dodać zagospodarowanie terenu czyli wykonanie dróg, chodników, placów manewrowych, przygotowanie terenów zielonych, ogrodzenie działki z dostawą bram wjazdowych.

  Z punktu widzenia inwestora ważne jest realne oszacowanie wszystkich kosztów przyszłej inwestycji. Wybór generalnego wykonawcy, który przygotuje rzetelny projekt i kompleksową ofertę cenową jest kluczem do tego aby cały proces budowlany przebiegł sprawnie i bez dodatkowych kosztów dla inwestora.

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.