google

  metale, aluminium, stal, obróbka

  Kursy walut 22.03.2019
  1 USD
  3.7948
  0.0367
  1 EUR
  4.2894
  0.0024
  1 CHF
  3.8079
  0.023
  1 GBP
  4.9700
  0.0197
  1 RUB
  0.0592
  0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Robotyzacja stanowisk produkcyjnych to przyszłość

  Logo POLTEKNIK

  Robotyzacja stanowisk pracy staje się powoli standardem wyznaczającym elastyczność, wydajność i efektywnośćw realizacji zadań zakładów produkcyjnych.

  Przewidywalność, powtarzalność, coraz większa łatwość obsługi dzięki oprogramowaniu zewnętrznym sprawia, że robotyzacja stanowisk pracy staje się coraz bardziej atrakcyjna nawet dla mniejszych zakładów.

  Dotychczas główną motywacją do realizacji tego rodzaju aplikacji była wyjątkowa uciążliwość realizowanych operacji lub brak możliwości znalezienia odpowiednio wykwalifikowanego personelu.

  Obecnie coraz bardziej przeważa przewidywalna wydajność i powtarzalność oferowana przez realizacje operacji z wykorzystaniem robotów.

  Na takie wyzwania reaguje firma Polteknik Ltd. Sp. z o.o. oferując bardzo innowacyjne i możliwie kompaktowe rozwiązania, które nie tylko poprawią wydajność, ale również zwiększą powtarzalność i ustabilizują jakość realizowanych zadań.

  Możliwość bezpośredniego połączenia stanowiska zrobotyzowanego z ogólnym systemem zarządzania produkcją pozwala w czasie rzeczywistym precyzyjnie kontrolować wydajność i stan realizacji zadań.

  Robotyzację stanowisk oferowaną przez Polteknik można podzielić na grupy:

  Seria Robotyzacja obsługi pras krawędziowych

  Prasy krawędziowe mogą być obsługiwane przez robota ustawionego bezpośrednio przed maszyną lub osadzonego na torze jezdnym w zależności od wielkości prasy oraz od rodzaju gięć. Robot może przemieszczać się na zaprojektowanych szynach i pobierać arkusze z umieszczonych palet przy torowisku, jak i oddawać gotowe detale na miejsca oddalone od prasy krawędziowej. Istnieje również możliwość przekazania częściowo wykonanych detali do drugiej, niezależnej celi z robotem z innymi narzędziami, w celu wykonania kolejnych operacji.

  Dzięki zastosowaniu pomiaru grubości z korektą do sterownika prasy krawędziowej uzyskano znaczącą poprawę jakości gięcia w stanowiskach zrobotyzowanych.

  W celu zminimalizowania czasu wprowadzania nowych referencji produktów zostało zastosowane oprogramowanie zewnętrzne pozwalające w prosty sposób sprawdzić, czy stanowisko jest w stanie obsłużyć dany produkt i wygenerować programy dla obu maszyn.

  Wszystkie stanowiska są oferowane jako kompletne, gotowe do pracy, spełniające wszystkie normy bezpieczeństwa.

  Robotyzacja stanowisk produkcyjnych to przyszłość

  Seria Stanowiska do zbijania palet

  Innowacyjne stanowiska do półautomatycznego i całkowicie automatycznego procesu produkcji palet dowolnych wymiarów z gwoździarki renomowanych firm ( BOSTICH, MAX, BASSO). Oferowane stanowiska zapewniają pełne bezpieczeństwo pracy ze zminimalizowanym zagrożeniem rezydualnym.

  Robotyzacja stanowisk produkcyjnych to przyszłość

  Seria Stanowiska do paletyzacji, handling

  Tego rodzaju stanowiska obejmują bardzo szeroki zakres zagadnień uwarunkowanych głównie rodzajem detali, ich wagą, wymiarami oraz systemem mocowania układanych detali.

  Robotyzacja stanowisk szlifierskich i polerujących

  Te stanowiska oferowane są w bardzo szerokim zakresie (łącznie z mikroobróbką) we współpracy z renomowaną firmą AUTOPULIT. Stanowiska realizują różnego rodzaje operacje takie jak: gratowanie, szlifowanie, polerowanie. Firma AUTOPULIT dysponuje ponad 56–letnim doświadczeniem i jest certyfikowanym dostawcą swoich urządzeń dla wielu bardzo znanych firm, jak: AIRBUS, EUROCOPTER, BOEING, ROLEX, JAGUAR, SAPA, SCANIA i wielu innych. 

  Robotyzacja stanowisk produkcyjnych to przyszłość

  Źródło:
  POLTEKNIK Ltd. Sp. z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  POLTEKNIK Ltd. Sp. z o.o.

  Firma POLTEKNIK Ltd. Sp. z o.o. powstała w 1990 roku i specjalizuje się w dostawach maszyn i urządzeń do obróbki plastycznej blachy. W naszej ofercie znajdują się również maszyny do cięcia termicznego, obróbki skrawaniem, roboty oraz linie technologiczne.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.