google

  metale, aluminium, stal, obróbka

  Kursy walut 22.03.2019
  1 USD
  3.7948
  0.0367
  1 EUR
  4.2894
  0.0024
  1 CHF
  3.8079
  0.023
  1 GBP
  4.9700
  0.0197
  1 RUB
  0.0592
  0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Kolejny piec próżniowy produkcji REMIX dostarczony do P & L Heat Treating, Inc / USA

  Logo Remix

  REMIX Polska dostarczył do amerykańskiej hartowni usługowej – P&L Heat Treating Youngstown/USA poziomy piec próżniowy. Uruchomiony piec to kolejny projekt z Zakładu Próżni, który zasila park produkcyjny Klienta.

  P&L Heat Treating dostarcza elementy poddawane obróbce cieplnej do odbiorców z branży samochodowej, maszynowej i lotniczej, jak również do przemysłu nuklearnego. Urządzenie zostało zaprojektowane do przeprowadzania procesów  hartowania wysokociśnieniowego w gazie obojętnym o ciśnieniu do 10 bar oraz odpuszczania próżniowego. W komorze roboczej o wymiarach 910x910x1220mm obróbce cieplnej poddawane są matryce, stemple, koła zębate, rolki, wały korbowe.

  Unikalną cechą konstrukcyjną dostarczanego pieca próżniowego jest wyposażenie w czterostrefowy system dysz dozujących gaz do przestrzeni roboczej strefy gorącej. Zastosowanie takiego rozwiązania pozwala sterować natężeniami przepływu gazu podczas hartowania w zależności od wielkości wsadu i jego umiejscowienia w strefie gorącej. W praktyce oznacza to, że przy dużym skupieniu wsadu np. w dolnej i przedniej części komory następuje ukierunkowanie jego strumienia gazu dokładnie w tą przestrzeń. W efekcie zoptymalizowany zostaje proces równomiernego hartowania w wyniku zużycia mniejszej ilości gazu wykorzystanego w etapie chłodzenia wsadu.

  Źródło:
  REMIX S.A.
  Artykuł został dodany przez firmę

  REMIX S.A.

  REMIX to czołowa firma produkująca wysokiej jakości urządzenia do obróbki cieplnej metali oraz urządzenia do procesów odlewniczych.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.