google

  metale, aluminium, stal, obróbka

  Kursy walut 21.02.2019
  1 USD
  3.8247
  0.0026
  1 EUR
  4.3322
  -0.0049
  1 CHF
  3.8171
  -0.0019
  1 GBP
  4.9965
  0.0125
  1 RUB
  0.0584
  0.0003
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Szybkie i skuteczne czyszczenie maszyn przemysłowych myjką parową

  Szybkie i skuteczne czyszczenie maszyn przemysłowych myjką parowąWszystkie hale produkcyjne i zakłady przemysłowe, które dysponują specjalistycznymi maszynami, wymagają regularnego utrzymywania ich w czystości. Higiena jest szczególnie ważna w przemyśle, w którym produkuje się środki spożywane przez człowieka, a zatem w zakładach farmaceutycznych, produkcjach spożywczych itp. W takich środowiskach szczególnie ważne jest nie tylko pozbywanie się zanieczyszczeń z urządzeń, ale także skuteczne dezynfekowanie i pozbywanie się z ich powierzchni szkodliwych drobnoustrojów. Czyszczenie parowe maszyn przemysłowych to najlepsze rozwiązanie.

  Na czym polega czyszczenie parowe?

  Czyszczenie przy pomocy pary to swoista rewolucja na rynku utrzymywania higieny. Metoda ta zachwyca szybkością pracy, skutecznością usuwania zanieczyszczeń, bezinwazyjnością, a także możliwością dotarcia w nawet najtrudniej dostępne miejsca oraz dodatkowo dezynfekowaniem powierzchni, usuwaniem bakterii i drobnoustrojów.

  Urządzenia wykorzystywane do tego typu pracy składają się z bojlera, który podgrzewa wodę oraz modułu parowego, który przemienia ją na suchą, gorącą parę.

  Specjalna rurka wypycha parę pod wysokim ciśnieniem na powierzchnię, która wymaga wyczyszczenia. Para uderza w cząsteczki tłuszczu czy innych zanieczyszczeń z dużą siłą, przyczynia się do ich emulgowania oraz rozpadu, a tym samym usunięcia z czyszczonej powierzchni.

  Czyszczenie parowe maszyn przemysłowych i całych hal, zapewnia bardzo dobre warunki higieniczne i sanitarne. Dzieje się tak ze względu na usuwanie drobnoustrojów i bakterii.

  Jest to możliwe dzięki bardzo wysokiej temperaturze pary wodnej. Specjaliści podają, że większość bakterii i szkodliwych mikroorganizmów ginie już w temperaturze 85 stopni Celsjusza.

  Parownice i inne maszyny wykorzystujące parę wodną jako środek czyszczący, bazują na jej temperaturze sięgającej w niektórych przypadkach nawet wartości 185 stopni Celsjusza.

  W takich warunkach bakterie nie mają szans przeżycia. Sprawia to, że czyszczenie parowe maszyn przemysłowych, szczególnie w zakładach farmaceutycznych czy spożywczych jest najlepszym rozwiązaniem, które zapewnia wysoki stopień higieny.

  Zobacz, jak przebiega czyszczenie przenośników taśmowych myjką parową: https://multi-matic.pl/zastosowanie-parownic/czyszczenie-przenosnikow-tasmowych/

  Szybkie i skuteczne czyszczenie maszyn przemysłowych myjką parową

  Para idealna do maszyn przemysłowych

  Metoda czyszczenia parą jest idealnym sposobem pracy z maszynami przemysłowymi i elektrycznymi. Większość bowiem urządzeń znajdujących się na halach przemysłowych czy też produkcyjnych, posiada komponenty wrażliwe na działanie wilgoci, która może je uszkodzić.

  W takich sytuacjach czyszczenie wodą czy innymi ciekłymi preparatami nie wchodzi w grę. Parownice wykorzystują suchą parę, która cechuje się znikomym stopniem wilgoci i dlatego jest w pełni bezpieczna dla maszyn przemysłowych, także różnego rodzaju silników.

  Para wodna nie uszkodzi ani komponentów, ani nie poczyni żadnych zarysowań. Dużym atutem suchej pary jest fakt, że można ją wykorzystywać nawet w miejscach, które nie posiadają studzienek odpływowych czy innych systemów kanalizacyjnych, którymi musiałaby spływać woda, gdyby ją wykorzystywano przy pracach sprzątających. Czyszczenie parą jest suche i nie wymaga odprowadzania.

  Zobacz, co warto wiedzieć o parownicy przemysłowej?

  Szybko i skutecznie

  W przypadku czyszczenia maszyn przemysłowych liczą się przede wszystkim dwa aspekty. Pierwszy to skuteczność, drugi to czas.

  Maszyny przemysłowe charakteryzują się trudnymi zabrudzeniami, tłustymi plamami, nierzadko ciężkimi do zmycia smarami lub olejami.

  W takich warunkach tradycyjne czyszczenie przy pomocy wody i detergentu okaże się niewystarczające, a do tego czasochłonne.

  Duże ilości poświęconego czasu nie przyniosą wymarzonego efektu czystości. Warto pamiętać, że brud zalegający na maszynach może skutkować uruchomieniem procesów korozyjnych.

  Dodatkowo trzeba wziąć pod uwagę, że każda minuta przestoju w przemyśle czy też produkcji, przyczynia się do strat i spadku wydajności zakładu.

  Niezwykle ważne jest żeby czyszczenie było zarówno skuteczne, jak i szybkie. Takie możliwości stwarza czyszczenie parą, która jest niezwykle wydajne i błyskawicznie rozbija cząsteczki brudu, nie wymagając mozolnego szorowania czy szczotkowania.

  Para rozchodzi się samodzielnie i swobodnie dociera do odległych miejsc. Urządzenia są mobilne i łatwe w obsłudze, dzięki czemu operatorzy szybko wykonują swoją pracę.

  Maszyny parowe do czyszczenia urządzeń, tzw. parownice przemysłowe możesz zamówić na stronie polskiego dystrybutora, dokładnie tutaj: https://multi-matic.pl/k/urzadzenia-czyszczace/parownice/parownice-przemyslowe/.

  Szybkie i skuteczne czyszczenie maszyn przemysłowych myjką parową

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.