google

  metale, aluminium, stal, obróbka

  Kursy walut 24.05.2019
  1 USD
  3.8436
  -0.026
  1 EUR
  4.2989
  -0.0118
  1 CHF
  3.8327
  -0.0016
  1 GBP
  4.8768
  -0.0084
  1 RUB
  0.0595
  -0.0005
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Nowy numer: ŚWIAT OBRABIAREK 7-8/2018

  W numerze 7-8/2018:

  Nowy numer: ŚWIAT OBRABIAREK 7-8/2018Międzynarodowe Targi Obróbki Metali AMB 2018 * Druzgocący raport: czwarta rewolucja przemysłowa ominęła polskie fabryki? * PLASTPOL 2018 dowodem świetnej kondycji branży * Zakończyły się targi ITM Polska 2018 * Przemysł 4.0 w rękawiczkach * HURCO na AMB 2018: Proste programowanie z opcją Solid Model Import  * Światowa premiera: DMC 1850 V * NARZĘDZA MONOLITYCZNE DO WIERCENIA I FREZOWANIA. * MARCOSTA - 30-letni specjalista w handlu i produkcji obrabiarek * Nowe obszary zastosowań dla robotów * Czyszczenie zestalonym CO2 * AC 3002 CIP firmy LTA - samoczyszczący filtr mgły olejowej i emulsyjnej * 31.BI-MU: CYFROWA EPOKA OBRABIAREK * Prima Power ogłasza wielkie otwarcie swojego nowego centrum technologicznego w Monachium * BHP - podstawa bezpieczeństwa

  Co nowego w numerze:

  Międzynarodowe Targi Obróbki Metali AMB 2018

  Już w wrześniu br. w Stuttgarcie odbędzie się kolejna edycja Międzynarodowych Targów Obróbki Metali AMB. Na nowych terenach targowych w Stuttgarcie o powierzchni 120 tys. m2 zaprezentuje się 1500 wystawców, a organizatorzy spodziewają się 90 tys. gości z całego świata.

  Druzgocący raport: czwarta rewolucja przemysłowa ominęła polskie fabryki?

  Analitycy z firmy doradczej ASD Consulting sprawdzili, na ile czwarta rewolucja przemysłowa wpłynęła na inwestycje polskich producentów w technologie. Badanie odkrywa smutny obraz rodzimego przemysłu, gdzie większość firm nie rozpoczęła jeszcze procesu cyfrowej transformacji.

  Doskonale widać to po sposobie pozyskiwania danych produkcyjnych. Aż 84 proc. Menedżerów produkcji przyznało, że w ich firmach takie informacje zapisywane są ręcznie. „Świat poszedł do przodu, a my utknęliśmy w poprzedniej opoce” – komentują eksperci.

  PLASTPOL 2018 dowodem świetnej kondycji branży

  Jeszcze więcej krajów reprezentowało światową branżę podczas ostatnich Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych w Targach Kielce. Podczas wystawy PLASTPOL 2018 zobaczyć można było ofertę 812 fi rm z 39 krajów. Powierzchnia targowa wyniosła 34.000 metrów kwadratowych we wszystkich 7 halach wystawienniczych kieleckiego ośrodka.

  Zakończyły się targi ITM Polska 2018

  Za nami Targi ITM Innowacje – Technologie – Maszyny oraz odbywające się w tym samym czasie Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG, Targi Skanu i Druku 3D SOLUTIONS, Forum Odlewnicze FOCAST oraz Targi Kooperacji Przemysłowej SUBCONTRACTING. Przez cztery dni trwania targów bardzo dużo się działo, mnóstwo wydarzeń, spotkań biznesowych, rzesze profesjonalistów odwiedziło pawilony ekspozycyjne.

  Przemysł 4.0 w rękawiczkach

  Otrzymaliśmy do rąk – i to dosłownie – rękawice, które przenoszą użytkownika w świat Industry 4.0. Służą nie tylko do ochrony dłoni. To skaner kodów kreskowych podpowiadający przez skanowanie, czy osoba korzystająca z tego małego „cudu” trzyma właściwy przedmiot. W razie podjęcia przez pracownika złej decyzji również zaalarmuje, jeśli rzecz trafi w niewłaściwe miejsce..

  HURCO na AMB 2018: Proste programowanie z opcją Solid Model Import

  Podczas targów AMB 2018 firma HURCO zaprezentuje kilka obrabiarek z całej gamy produktów, jednocześnie demonstrując szybkie i proste wdrożenie nowej opcji Solid Model Import na wszystkich typach maszyn HURCO. Opcja importu modelu bryłowego znacznie redukuje czas programowania i minimalizuje niepoprawne programowanie.

  Światowa premiera: DMC 1850 V

  Seria DMC od wielu lat imponuje obróbką pionową dzięki solidnej konstrukcji maszyny, innowacyjnej koncepcji chłodzenia i modułowej konstrukcji zapewniającej rozwiązania dla precyzyjnej obróbki i cięcia o dużej wytrzymałości. DMG MORI wdrożyło i jeszcze bardziej ulepszyło te zalety także dla DMC 1850 V.

  NARZĘDZA MONOLITYCZNE DO WIERCENIA I FREZOWANIA.

  Osawa jest marką należącą do Sorma S.p.A, której zadaniem jest dostarczanie na rynek monolitycznych narzędzi do frezowania oraz wiercenia. W 2001 roku, w oparciu o ugruntowaną wiedzę, pochodzącą z najlepszych technologii japońskich oraz europejskich, powstała Osawa, łącząc rozmieszczonych po całym świecie wytwórców narzędzi.

  MARCOSTA - 30-letni specjalista w handlu i produkcji obrabiarek

  Firma MARCOSTA® - dostawca obrabiarek do metali, narzędzi i oprzyrządowania na polski rynek (produkcja, sprzedaż, import, serwis, remonty i modernizacje, dostawa części zamiennych) obchodzi w tym roku jubileusz 30-lecia istnienia w świecie obrabiarkowym.

  Nowe obszary zastosowań dla robotów współpracujących

  Firma OnRobot, niedawno utworzona przez połączenie trzech międzynarodowych firm On Robot, OptoForce i Perception Robotics, na targach automatica 2018 przedstawiła swoje pierwsze nowe produkty: chwytaki „Gecko Gripper”, „Polyskin Tactile Gripper”, „RG2-FT” oraz zmodernizowaną technicznie już istniejącą linię produktową czujników siły i momentu „HEX”, wykorzystującą technologię firmy OptoForce, których zadaniem jest otwarcie nowych obszarów zastosowań robotów współpracujących, przy jednocześnie jeszcze bardziej uproszczonym ich wdrażaniu. Firma OnRobot od samego początku istnienia zajęła w tym szybko rozwijającym się segmencie rynku pozycję innowacyjnego kompleksowego dostawcy rozwiązań do różnorodnych zastosowań robotów współpracujących.

  Jak prawidłowo dobrać odzież roboczą dla pracownika budowlanego i dla zatrudnionego w przemyśle?

  Prace wykonywane na budowie lub na trenie zakładu produkcyjnego, wymagają bardzo od pracowników często dużego wysiłku fizycznego: muszą się oni schylać, kucać, klęczeć, trzymać ręce w górze podczas prac prowadzonych nad głową. Do tego potrzebują oczywiście odpowiedniej i wygodnej odzieży, która nie krępuje ruchów. Jak jednak dobrać odpowiednią odzież, którą można również wynająć?

  Czyszczenie zestalonym CO2 w suchym procesie pozbawionym resztek odpadów

  Trendy, takie jak elektromobilność, lekka inżynieria, miniaturyzacja i Industrie 4.0, stały się źródłem nowych wyzwań w dziedzinie czyszczenia części przemysłowych. Dzięki systemowi quattroClean, acp oferuje rozwiązanie zdolne do wykonywania szerokiego zakresu zadań czyszczenia, w sposób powtarzalny i ekonomiczny. Ponadto, sucha, pozbawiona osadów i neutralna dla środowiska technologia czyszczenia może być dostosowana do indywidualnych wymagań, jest bardzo kompaktowa, łatwa do zautomatyzowania i prosta do zintegrowania z liniami produkcyjnymi, systemami produkcyjnymi Industrie 4.0 i czystymi pomieszczeniami.

  AC 3002 CIP firmy LTA - samoczyszczący filtr mgły olejowej i emulsyjnej.

  Produkty niemieckiej firmy LTA zawsze stanowią kamień milowy na drodze do czystszego powietrza w obróbce metali. Najnowszy produkt firmy AC 3002 CIP to kompaktowy elektrostatyczny fi ltr powietrza do ekstrakcji mgły olejowej i emulsyjnej z funkcją czyszczenia na miejscu. Innowacyjna kombinacja regenerowalnych elementów filtrujących i automatycznego urządzenia spłukującego pozwala na czyszczenie fi ltrów tak często, jak to konieczne. Jest to nie tylko rozwiązanie przyjazne dla środowiska, ale także realnie obniża koszty: nie ma już potrzeby usuwania lub zakupu zapasowych filtrów.

  Jak wygląda cyfrowa fabryka  zgodna z koncepcją Industry 4.0?

  Wysokowydajne rozwiązania do połączonej w sieć produkcji w branży motoryzacyjnej

  31.BI-MU: CYFROWA EPOKA OBRABIAREK

  Elektryczny bolid z AGH będzie ścigał się z najlepszymi w Europie

  Cyfrowe innowacje z trybopolimerami firmy igus

  TBI od 10 lat dba o postęp technologiczny

  Prima Power ogłasza wielkie otwarcie swojego nowego centrum technologicznego w Monachium

  BHP - podstawa bezpieczeństwa

  Źródło:
  Świat Obrabiarek
  Artykuł został dodany przez firmę

  MARCOSTA Centrum Handlu i Produkcji Obrabiarek

  MARCOSTA posiada sieć autoryzowanych dystrybutorów w całej Polsce. Poszerzeniem działalności handlowej firmy MARCOSTA'' było nawiązanie współpracy z firmą STÜRMER'';, dystrybutorem obrabiarek firm METALLKRAFT®, UNICRAFT®, HOLZ

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.