google

  metale, aluminium, stal, obróbka

  Kursy walut 24.05.2019
  1 USD
  3.8436
  -0.026
  1 EUR
  4.2989
  -0.0118
  1 CHF
  3.8327
  -0.0016
  1 GBP
  4.8768
  -0.0084
  1 RUB
  0.0595
  -0.0005
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Nauka programowania CNC krok po kroku

  Programowanie CNC to doskonałe zajęcie, którego umiejętność pozwala być rozchwytywanym na rynku pracy. Zarówno operatorzy, jak i osoby programujące CNC, to specjaliści, którzy mogą przebierać w ofertach pracy. Czytaj dalej i dowiedz się, na czym polega nauka programowania CNC.

  Nauka programowania CNC krok po kroku
  Nauka programowania CNC powinna być prowadzona od podstaw. Dobrym pomysłem na rozpoczęcie przygody z programowaniem CNC jest szkolenie dla przyszłych operatorów-programistów CNC. Aby konkretny kurs nie okazał się jedynie zmarnowanym czasem oraz wyrzuceniem pieniędzy w błoto, powinien wyróżniać się kilkoma podstawowymi cechami.

  Kurs programowania CNC – co warto wiedzieć?

  Zanim zapłacisz za konkretny kurs lub szkolenie dla przyszłych operatorów-programistów maszyn CNC, powinieneś wiedzieć, że nie każdy program, gwarantuje poznanie podstawowych informacji związanych ze specyfiką tego zawodu.

  Istotną kwestią, po której można spotkać profesjonalnych szkoleniowców jest zagwarantowanie odbycia szkolenia niezależnie od ilości osób, które się na niego zapisały. Gwarantowanie odbycia kursów jest świadectwem tego, że konkretna firma edukacyjna szanuje swoich klientów.

  Dobry program szkoleniowy dla operatorów i programistów CNC, powinien być szkoleniem zapewniającym wysoką efektywność przy jednoczesnym zachowaniu atrakcyjnej ceny. Analizując koszty tego rodzaju kursów, nie warto decydować się na oferty szkoleń, których ostateczna cena kształtuje się na poziomie 50 zł i więcej za godzinę kursu.

  Czego powinien dowiedzieć się przyszły programista CNC?

  Szkolenie dla programistów CNC powinno w każdym przypadku rozpocząć się od teoretycznej nauki i wyjaśnienia zagadnień związanych z rysunkami technicznymi w obróbce skrawaniem. Jednym z przykładów tego typu bloku jest np. kartezjański układ współrzędnych w obróbce skrawaniem. Najlepiej, gdy będzie podzielony na omówienie oraz ćwiczenia na komputerowych programach edukacyjnych.

  Kolejne etapy szkolenia to najczęściej bloki praktyczne, dotyczące pracy z tokarkami oraz frezarkami. W przypadku pracy na tokarkach, konieczne jest wytłumaczenie kinematyki oraz samej budowie tego typu urządzeń, zanim przystąpi się do praktycznych zadań. W czasie praktycznych zajęć, warto również zapytać się, czy konkretny szkoleniowiec oferuje np. zajęcia związane z geometrią tokarki oraz jej punktami charakterystycznymi.

  W przypadku zajęć praktycznych związanych z frezarkami, podobniej jak w przypadku rozpoczęcia zajęć z tokarkami, niezbędne jest zapoznanie się z budową oraz kinematyką frezarek. Dobrym świadectwem konkretnej firmy szkoleniowej jest np. ujęcie w czasie praktycznych zajęć, bloku poświęconego układom współrzędnych przedmiotów obrabianych.

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.