google

  metale, aluminium, stal, obróbka

  Kursy walut 14.06.2019
  1 USD
  3.7727
  -0.0009
  1 EUR
  4.2554
  -0.0056
  1 CHF
  3.7905
  -0.0104
  1 GBP
  4.7771
  -0.0033
  1 RUB
  0.0585
  0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Na czym polega programowanie CNC?

  Programowanie CNC jest zbiorem różnego rodzaju działań, które służą kompletnej obsłudze maszyn pracujących w konkretnych językach oraz formatach. Programowanie CNC umożliwia tworzenie kodów NC, dzięki którym zostaje przyspieszony proces produkcji.

  Programowanie CNC może być wykonywane ręcznie oraz automatycznie.

  Na czym polega programowanie CNC?
  Programowanie CNC ma na celu utworzenie w możliwie jak najszybszym czasie kodu NC, który ma spełnić określone wcześniej warunki, a także gwarantuje wykonanie wszystkich ustalonych przez kompetentną osobę zadań obróbkowych.

  Programowanie CNC krok po kroku

  W dzisiejszych czasach, programista może wykonać kod samodzielnie lub wykorzystać różnego rodzaju narzędzia, które wspomogą proces samego programowania. Dzięki dostępnym na rynku narzędziom oraz programom, znacznie skraca się czas tworzenia kodów NC, które mają za zadanie nadać odpowiednie tory ruchu narzędziom CNC.

  Zaprogramowane tory ruchu, służą do wytworzenia różnego rodzaju części. Im trudniejsza część, tym proces programowania CNC jest bardziej złożony, zaawansowany i przez to czasochłonny. Kluczem do sukcesu skutecznego i szybkiego programowania CNC jest optymalizacja kodu, który przekłada się na bardziej efektywne tory ruchu maszyn CNC, co w konsekwencji prowadzi do wydajnego procesu tworzenia części.

  Aby zoptymalizować proces programowania CNC, warto na skupić się na idei efektywnego programowania CNC. Idea ta skupia się na sterowaniu numerycznym procesami produkcji. Tory ruchu narzędzi CNC będą dobrane właściwie, jeśli podejście programisty CNC do takich czynników, jak ekonomia, parametry technologiczne, będzie właściwe.

  Ręczne i automatyczne programowanie CNC

  Ręczne programowanie CNC, zwane również manualnym programowaniem, to jeden z dwóch sposobów programowania NC. Obecne na rynku maszyny CNC dają szeroki wybór metod pracy z systemami CNC. Jedną z metod jest praca w trybie ręcznym, które skupia się w głównej mierze do prostych i niepowtarzalności czynności obróbkowych.

  Automatyczne programowanie CNC pomaga tworzyć bardziej zaawansowane procesy. Ze względu na stopień zaawansowania, wyróżnia się różnego rodzaju opcje pracy: tryb uczenia (teach-in), cykl po cyklu (cycle by cycle) czy obróbka przedmiotu o skomplikowanej geometrii, lub z programem zewnętrznym ISO.

  Systemy umożliwiające programowanie CNC, gwarantują takie cechy, jak kompensacja geometrii narzędzi, stosowanie półautomatycznych cykli obróbkowych, nadzorowanie przebiegu operacji na monitorach graficznych, a także prowadzenie operacji ręcznych z programowanymi ograniczeniami.

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.