google

  metale, aluminium, stal, obróbka

  Kursy walut 22.08.2019
  1 USD
  3.9337
  0.0127
  1 EUR
  4.3660
  0.0147
  1 CHF
  4.0050
  0.0036
  1 GBP
  4.7784
  0.0161
  1 RUB
  0.0600
  0.0008
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Nowe uchwyty GN 422 i przełączniki GN 3310 do sterowania funkcjami maszyny

  Firma Elesa+Ganter wprowadziła do oferty nowy typ uchwytów funkcyjnych o oznaczeniu GN 422 oraz stosowane w nich przełączniki serii GN 3310, dzięki którym można sterować funkcjami urządzenia. Oferowane rozwiązanie ma charakter kompleksowy, ale przełączniki GN 3310 mogą być używane także oddzielnie. Oba elementy są szczególnie polecane do zastosowań w miejscach, w których operator potrzebuje jednocześnie operować uchwytem jak i sterować elektrycznie innymi funkcjami urządzenia.

  Rys. 1 Uchwyty funkcyjne serii GN 422

  Rys. 1 Uchwyty funkcyjne serii GN 422

  Uchwyt funkcyjny GN 422 jest zbudowany na bazie uchwytu typu U. Odlew z cynku ZD został ukształtowany w sposób umożliwiający zainstalowanie wewnątrz jednego (typ T1) lub dwóch (Typ T2) podświetlanych przycisków sterujących (Rys. 2). Dodatkowo dostępne są dwa rodzaje przyłącza: typ K z przewodem o długości 2m lub 5m oraz typ S wtyk z przewodem 0,25m.  Powierzchnia uchwytu pokryta jest żywicą epoksydową, standardowo dostępną w dwóch wariantach kolorystycznych:

  • Kolor czarny, RAL 9005, wykończony na mat – oznaczenie SW
  • Kolor srebrny RAL 9006, wykończony na mat – oznaczenie SR

  Uchwyt jest dostępny w jednym rozmiarze, umożliwiającym operatorowi pewny i wygodny chwyt oraz montaż praktycznie w każdym miejscu maszyny. Uchwyt jest przystosowany do montażu od tyłu za pomocą śrub z gwintem M6.

  Rys. 2: Standardowe wykonania uchwytu GN 422

  Rys. 2: Standardowe wykonania uchwytu GN 422

  Ważną nowością w ofercie Elesa+Ganter są przełączniki z serii GN 3310. Standardowo montowane w uchwytach funkcyjnych GN 422, są również dostępne jako osobny produkt. W zależności od sposobu podłączenia i konfiguracji styków - NC lub NO - po naciśnięciu przycisku można na przykład wyzwolić elektryczny impuls wyłączający maszynę.” – powiedział Filip Granowski, Dyrektor Zarządzający Elesa+Ganter Polska.

  Rys. 3: Przełączniki serii GN 3310

  Rys. 3: Przełączniki serii GN 3310

  Przycisk przełącznika, korpus i nakrętka montażowa, są wykonane ze stali nierdzewnej AISI 304. Dostępne są dwa rodzaje przyłącza: typ K z przewodem o długości 2 m lub 5 m oraz typ KS wtyk z przewodem 0,25 m (Rys. 4). Przełączniki GN 3310 są wyposażone w zintegrowane, podświetlane pierścienie LED. Są one zasilane niezależnie od samego przełącznika i w zależności od polaryzacji prądu zasilania świecą się na czerwono lub zielono. Rozwiązanie takie daje możliwość indywidulanego dopasowania koloru podświetlenia przycisku do aktualnego stanu funkcji, jaką steruje.

  Rys. 4: Budowa przełącznika z serii GN 3310

  Rys. 4: Budowa przełącznika z serii GN 3310

  Nowe uchwyty funkcyjne GN 422 oraz przełączniki GN 3310 to kompaktowe rozwiązania do sterowania funkcjami i poszczególnymi opcjami maszyny. Docelowe zastosowania dla nowych rozwiązań to przede wszystkim te aplikacje, w których operator odpowiada za uruchomienie poszczególnych funkcji urządzenia np.:

  • sterowania ryglami elektromagnetycznymi;
  • sterowany elektrycznie zacisk szczęk chwytaków pneumatycznych, czy hydraulicznych;
  • ustawianie głowic dozujących w nalewarkach;
  • ustawianie pozycji chirurgicznych kolumn sufitowych;
  • ustawianie głowic zgrzewających w zgrzewarkach wysokiej częstotliwości.

  Źródło:
  Elesa+Ganter Polska Sp. z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  Elesa+Ganter Polska Sp. z o.o.

  ELESA+GANTER jest spółką joint-venture, stworzoną przez dwóch liderów w branży standardowych elementów maszyn wytwarzanych z tworzyw oraz metali - Elesa S.p.A (Monza, Mediolan, Włochy) oraz Otto Ganter GmbH & Co. KG (Furtwangen, Niemcy).

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.