google

  metale, aluminium, stal, obróbka

  Kursy walut 24.05.2019
  1 USD
  3.8436
  -0.026
  1 EUR
  4.2989
  -0.0118
  1 CHF
  3.8327
  -0.0016
  1 GBP
  4.8768
  -0.0084
  1 RUB
  0.0595
  -0.0005
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Odzież ochronna - niezbędny zestaw do pracy przy obróbce metali

  s

  Zawody ściśle związane z obrabianiem metali wysokimi temperaturami wymagają przestrzegania ważnych zasad BHP oraz posiadania, specjalnie do tej pracy przeznaczonej, odzieży ochronnej. Każda osoba zainteresowana tego rodzaju czynnościami powinna zapoznać się z wymogami dotyczącymi stroju zabezpieczającego przed niepożądanymi efektami pracowania jako spawacz. Dowiedz się również jakie koszty możesz ponieść przy zakupie odpowiedniej odzieży.

  Strój spawacza - jaki rodzaj odzieży możesz wybrać?

  Odzież spawalnicza ma specyficzne właściwości, dzięki którym jest w stanie ochronić Cię od rozprysków małych kropli stopionego metalu, iskier powstających przy spawaniu oraz szlifowaniu metali, jak i krótkiego kontaktu z płomieniem i wysoką temperaturą. Dodatkowo chronią pracownika przed porażeniem prądem przy krótkotrwałym kontakcie z różnymi przewodami.

  Do takiej odzieży zaliczają się przystosowane kombinezony, fartuchy, rękawice, kurtki, bluzy i skompletowane do nich spodnie z obuwiem, kaptury, ochraniacze barków, rękawy, a nawet ochraniacze nóg. Maski lub gogle ochronne również są niezbędną częścią ochronną stroju.

  Odzież powinna zabezpieczać całe ciało pracownika i nie pozwolić na kontakt kropli metalu lub iskier z ciałem. Ubranie powinno być zaprojektowane tak, aby przede wszystkim zapewniały bezpieczeństwo osobie pracującej oraz żeby pozwalały na swobodne poruszanie podczas wykonywania czynności.

  Ile kosztuje odzież ochronna?

  Wszystko zależy, gdzie zamierzasz kupić swój strój ochronny. Jeśli nie jesteś zatrudniony w żądnej firmie, która wyposaża swoich pracowników w potrzebną odzież ochronną, ale działasz na własną rękę, najlepszym rozwiązaniem będzie zakup przez internet lub w specjalistycznym sklepie.

  Ceny online zaczynają się od 250zł. Warto jednak zainwestować w dobrej jakości ubiór i wydać większą sumę pieniędzy. Jedne z droższych zestawów kosztują około 600zł. Składają się one ze specjalnej kurtki oraz spodni. Musisz pamiętać, że do tego dochodzą jeszcze buty, rękawice, oraz gogle. W takim wypadku koszt może wzrosnąć i kilkaset złotych.

  Jako osoba samozatrudniona i udzielająca usługi na własną rękę sprawdź, jak wygląda Twój budżet i jaką sumę jesteś w stanie przeznaczyć na zakup nowej odzieży ochronnej. Niezależnie od sytuacji, w jakiej się znajdujesz, możesz znaleźć wierzyciela, który będzie w stanie dzielić Ci drobnej pożyczki. Najlepsze oferty znajdziesz na stronie Matchbanker, która porównuje dostępne na polskim rynku oferty i w jasny sposób przedstawia ich wady i zalety.

  O czym musisz pamiętać?

  Posiadanie odzieży ochronnej jest niezmiernie ważne, jednak Twoje własne działania również wpływają na jakość jej działania. Zwracaj uwagę, aby nie miała ona kontaktu z substancjami palnymi, aby nie spowodować rozprzestrzenienia się płomienia.

  Kombinezon nie zapewni Ci pełnej ochrony przed porażeniem prądem, dlatego niezmiernie ważne jest kontrolowanie i zastosowanie warstw przy pracy z przewodami elektrycznymi.

  Również ilość tlenu zawartego w powietrzu będzie miała wpływ na Twoje bezpieczeństwo. Zwracaj uwagę, czy nie jest ono zbyt wysokie, zwłaszcza w małych pomieszczeniach. Duża zawartość tlenu spowoduje szybsze rozprzestrzenianie się płomieni.

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.