google

  metale, aluminium, stal, obróbka

  Kursy walut 18.10.2019
  1 USD
  3.8503
  -0.0135
  1 EUR
  4.2844
  -0.0005
  1 CHF
  3.8969
  0.0067
  1 GBP
  4.9671
  0.0215
  1 RUB
  0.0602
  -0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Druk 3D przyszłością narzędzi dla E-Mobility

  Kennametal opracowuje narzędzie do wykonywania otworów do stojanów, zrealizowane w technice druku 3D oraz spełniające wymogi w zakresie dokładności, cylindryczności i jakości powierzchni.

  Druk 3D przyszłością narzędzi dla E-Mobility
  Wykorzystanie sprawdzonych technologii Kennametal. Precyzyjne płytki do rozwiercania RIQ i adapter KM4X zapewniają największą możliwą sztywność.

  Firma Kennametal opracowała narzędzie do wykonywania otworów do stojanów, zrealizowane w technice druku 3D. Zostało ono zaprojektowane specjalnie na potrzeby klientów wymagających lżejszych narzędzi do obróbki komponentów do samochodów elektrycznych i hybrydowych.

  Komponenty E-mobility są zwykle wykonywane na mniejszych centrach obróbczych CNC o mniejszej mocy, wymagających również lżejszych narzędzi. Opracowane przez Kennametal narzędzie do wykonywania otworów do stojanów, zrealizowane w technice druku 3D, waży o połowę mniej od wersji konwencjonalnych. Spełnia przy tym wymogi odnośnie dokładności, cylindryczności i jakości powierzchni otworów w aluminiowych korpusach silników.

  Druk 3D przyszłością narzędzi dla E-Mobility
  Redukcja masy dzięki produkcji warstwy addytywnej. Druk 3D, całkowita masa 10,7 kg. Zmniejszenie ciężaru o połowę przy spełnieniu wymagań dotyczących jakości powierzchni, cylindryczności i dokładności dla otworów stojana.

  »Główny otwór, w którym znajduje się stojan silnika elektrycznego, ma około 250 mm średnicy i około 400 mm długości, a na spodzie znajduje się mniejszy otwór na łożysko,» powiedział Harald Bruetting, kierownik działu Program Engineering. »W przypadku produkcji przy użyciu konwencjonalnych narzędzi, rozwiertak do tego rodzaju zastosowań ważyłby ponad 25 kilogramów, o wiele za dużo dla istniejących obrabiarek lub operatora pracującego z narzędziem

  Bruetting i Kennametal Solution Engineering Group skorzystali z wewnętrznych możliwości firmy w zakresie produkcji, aby stworzyć w technice druku 3D mocne, a równocześnie lekkie narzędzie wymienne, wyposażone w sprawdzone technologie Kennametal, w tym płytki rozwiercające RIQ z precyzyjną regulacją do obróbki wykańczającej oraz adapter KM4X o dużej sztywności. Zostały tu również wykonane metodą druku 3D wewnętrzne kanały chłodzące, pozwalające zmaksymalizować wydajność i wydłużyć żywotność narzędzia.

  Druk 3D przyszłością narzędzi dla E-Mobility
  To samo narzędzie, jeszcze lżejsze. Zamiast metalowej rury zrealizowanej w technice druku 3D zastosowano wersję z rurą z włókna węglowego. Pozwoliło to jeszcze bardziej zmniejszyć masę, do 9,5 kg.

  »Dzięki zastosowaniu druku 3D ze sproszkowanym metalem oraz oprogramowania do analizy metodą elementów skończonych, byliśmy w stanie zaprojektować i wykonać narzędzie, które zbliżyło moment bezwładności do powierzchni wrzeciona, zwiększając jego sztywność przy zachowaniu małej masy, wymaganej przez klienta,» powiedział Werner Penkert, dyrektor z Future Solutions. »To doskonały przykład wykorzystania przez Kennametal zaawansowanej technologii produkcji, aby sprostać wyjątkowym wyzwaniom naszego klienta.»

  Zbudowano dwie wersje narzędzia, jedną z rurą z włókna węglowego, a drugą z metalową rurą zrealizowaną w technice druku 3D. Wyniki były imponujące. Wersja z rurą zrealizowaną w technice druku 3D ważyła 10,7 kg, a wersja z włókna węglowego 9,5 kg, mniej o połowę od odpowiedników konwencjonalnych.

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.