Artykuł Dodaj artykuł

NR 11-12/2018 Świat Obrabiarek i Narzędzi

W numerze 11-12/2018: FANUC - Jakość w każdym detalu  *  Srebrny bandyta  *  TOOLEX - niezawodne narzędzie w biznesie  *  W sieci jak w Matrixie  *  OPEN HOUSE FAMOT  *  Targi Intec i Zuliefermesse zapraszają do Lipska  * 

W numerze 11-12/2018:

FANUC - Jakość w każdym detalu  *  Srebrny bandyta  *  TOOLEX - niezawodne narzędzie w biznesie  *  W sieci jak w Matrixie  *  OPEN HOUSE FAMOT  *  Targi Intec i Zuliefermesse zapraszają do Lipska  *  DeburringEXPO 2019  *  Kalendarium Targów w 2019 r.  *  MonoReam - zoptymalizowane chłodzenie dla rozwiercania  *  Najszybsze wiercenie otworów metodą termiczną  *  FASTTRIM ™ dla lepszej obróbki laserowej  *  Współczesne kobiety nie boją się wyzwań w zawodach technicznych  *  OMRON otwiera laboratorium innowacji w Tychach  *  EMAG: Bezstykowa produkcja wałów napędowych  *  Koncepcje przepływu materiałów, które budzą uznanie  *  3 konferencja Forum Druku 3D  *  Zabawa na trzech kołach z bezobsługowymi łożyskami ślizgowymi  *  AGH RACING REKRUTUJE

NR 11-12/2018 Świat Obrabiarek i Narzędzi
Co nowego w numerze:

FANUC - Jakość w każdym detalu

Pojęcie jakości po raz pierwszy zdefiniowane przez Platona jako pewien stopień doskonałości nabrało w ostatnich latach zupełnie nowego znaczenia. Dziś oznacza najwyższy możliwy stopień perfekcji i klucz do osiągnięcia dominującej pozycji rynkowej. Potrzebę spełnienia tego kryterium najlepiej rozumieją producenci wytwarzający nowoczesne produkty użytkowe. Z myślą o ich potrzebach firma FANUC, wiodący dostawca środków automatyzacji przemysłu na świecie, oferuje innowacyjne obrabiarki przemysłowe.

Srebrny bandyta

Wyobraź sobie projektowanie własnego samochodu sportowego za pomocą aplikacji i wysyłanie go do produkcji po naciśnięciu jednego przycisku. Nie musisz już wybierać koloru felg lub pokrowców na fotele u dealera lub decydować o dodatkach, takich jak system monitorowania ciśnienia w oponach. Zamiast tego projektujesz nadwozie, podwozie i wnętrze samochodu na ekranie. Jest to nadal wizja, ale testują ją założyciele kalifornijskiego start-upu Hackrod. Z pomocą drukarek 3D oraz oprogramowania Siemensa chcą, aby już niebawem ten futurystyczny scenariusz stał się rzeczywistością.

TOOLEX - niezawodne narzędzie w biznesie

TOOLEX to wiodące Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki w Polsce. Równolegle z ich 11. edycją odbyły się Międzynarodowe Targi Metod i Narzędzi do Wirtualizacji Procesów WIRTOTECHNOLOGIA oraz Targi Olejów, Smarów i Płynów Technologicznych dla Przemysłu OILexpo. Wystawcy potwierdzają, że TOOLEX to doskonałe narzędzie biznesowego sukcesu – to tutaj zawierają liczne transakcje, nawiązują nowe kontakty biznesowe i podtrzymują dotychczasowe relacje ze stałymi kontrahentami. To najważniejsze wydarzenie dla branży w sezonie jesiennym, w którym nie sposób nie uczestniczyć. Targi TOOLEX sukcesywnie wyznaczają trendy – towarzyszą im bowiem liczne prezentacje nowości i premier na polskim rynku..

Mózgi na celowniku. W sieci jak w Matrixie

Komputery sterowane myślami, rozmowy, w których nie padają żadne słowa, i mózg na zawołanie pracujący na pełnych obrotach – taką przyszłość wieszczą nam najwięksi pionierzy branży technologicznej. Naukowcy, od lat podejmujący próby zhakowania ludzkiego systemu nerwowego i zainstalowania w nim swojej elektroniki, są o krok od spektakularnego sukcesu. Pojawienie się ogólnodostępnych neurotechnologii wywróci świat, jaki znamy, do góry nogami.

OPEN HOUSE FAMOT

Jeden z 14 zakładów produkcyjnych DMG MORI na świecie FAMOT Pleszew Sp. z o.o., założony został w 1877 roku i zatrudnia obecnie blisko 700 pracowników. Ostatnie 20 lat to intensywny rozwój oraz inwestycje, dzięki czemu zdolności produkcyjne zwiększyły się kilkukrotnie. Dzięki najnowszym inwestycjom, o wartości ponad 60 mln EUR, powierzchnia zabudowy FAMOT wzrosła do 50.000 m².

Najnowsze gatunki frezarskich płytek skrawających dla wydłużenia trwałości i zwiększenia niezawodności procesu obróbki

Dzięki opracowaniu nowych, zaawansowanych technologii produkcji płytki GC4330 i GC4340 wykorzystują nowe rodzaje podłoża, pokrycie Inveio® i ulepszoną technologię obróbki wykończeniowej. Nowe gatunki to wielka szansa na znaczne zwiększenie trwałości ostrzy i niezawodności procesu w porównaniu z gatunkami poprzedniej generacji.

MonoReam - zoptymalizowane chłodzenie dla rozwiercania

Wykorzystując produkcję addytywną MAPAL udało się przeprojektować doprowadzenie chłodziwa i formę wylotu chłodziwa oraz idealnie dopasować system do operacji rozwiercania.

Najszybsze wiercenie otworów metodą termiczną

Jednoczesne połączenie wiercenia i formowania w bezwiórowej metodzie Thermdrill pozwala na uzyskanie nie tylko precyzyjnego otworu, ale także ułatwia przeprowadzenie procesu gwintowania. Wyparty materiał wykorzystywany jest do wykonania kołnierza – bez dodatku obcego materiału (jak w przypadku technologii spawania czy napawania).

Targi Intec i Zuliefermesse zapraszają do Lipska

W dniach 5 - 8 lutego targi Intec i Zuliefermesse zapraszają do Lipska na oficjalne otwarcie europejskiego roku targowego 2019 dla branży obróbki metali, branży maszynowej i poddostawczej. W ramach przyszłorocznej edycji duetu przemysłowego obecnych będzie ponad 1 300 wystawców, którzy zaprezentują wszystkie etapy produkcji przemysłowej – od narzędzi, części, komponentów i usług produkcyjnych poprzez obrabiarki, centra obróbcze, linie produkcyjne, aż po automatyzację produkcji.

DeburringEXPO 2019

Mniej więcej rok przed tym, jak DeburringEXPO po raz trzeci otworzy swoje drzwi, ponad 70 firm dokonało już wiążących rezerwacji powierzchni pod stoiska. Jest to silny sygnał rozwoju targów w zakresie gratowania i precyzyjnego wykańczenia powierzchni, które odbędą się w Karlsruhe w dniach 8 do 10 października 2019 r.

Kalendarium Targów w 2019 r.

FASTTRIM ™ dla lepszej obróbki laserowej

Współczesne kobiety nie boją się wyzwań w zawodach technicznych

OMRON otwiera laboratorium innowacji w Tychach

EMAG: Bezstykowa produkcja wałów napędowych

OnRobot rozwija sieć dystrybutorską w Polsce

EuroBLECH 2018 - Cyfryzacja nadaje ton

Koncepcje przepływu materiałów, które budzą uznanie

3 konferencja Forum Druku 3D

Zabawa na trzech kołach z bezobsługowymi łożyskami ślizgowymi

AGH RACING REKRUTUJE

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.