Baner secondgrade Syrex. Maszyny i narzędzia do obróbki metalu. Czesław Syrek
eba sp. z o.o.
Stockmeier Chemia Sp. z o.o. i Spółka S.K Bollhoff Technika Łączenia Sp. z o. o. BODYCOTE POLSKA SP. Z O.O.

Artykuł Dodaj artykuł

Innowacyjny półciągły piec CAB typu Active Only® z płukaniem próżniowym

27-03-2019, 01:00

SECO WARWICK logo

Kolejna innowacja przemysłowa potwierdza wiodącą pozycję SECO/WARWICK Group. Tym razem, na zamówienie amerykańskiego producenta części samochodowych, Grupa dostarczyła pierwszy taki na świecie piec półciągły CAB  typu Active Only® z płukaniem próżniowym. Jest to jednocześnie pierwszy piec i największa do tej pory inwestycja w sprzęt amerykańskiego producenta.

Innowacja w linii CAB

Nowy piec półciągły CAB typu Active Only® z płukaniem próżniowym w komorze załadunku i rozładunku, jest jedynym tego rodzaju rozwiązaniem w branży. Pozwala na niższe zużycie azotu, redukcję kosztów i wyjątkową kontrolę jakości lutowania w atmosferze. Dotyczy to w szczególności lutowania wymienników ciepła o konstrukcji zamkniętej. Płukanie próżniowe doskonałe usuwa tlen z zamkniętych przestrzeni przed rozpoczęciem lutowania, co jest niemożliwe przy tradycyjnym płukaniu.

Dlaczego producenci coraz częściej skłaniają się do przenoszenia obróbki cieplnej do swoich zakładów?

Wielu przedsiębiorców zaczyna zdawać sobie sprawę z faktu, że nie wszystkie usługi należy zlecać na zewnątrz. Należą do nich producenci samochodowych części zamiennych, którzy dzięki technologii SECO/WARWICK ograniczają koszty. Nowy piec umożliwia klientom lutowanie wymienników ciepła, uzyskanie kontroli nad jakością i pewniejsze zarządzanie harmonogramem produkcji, co przekłada się na wyższą jakość dostaw do ich odbiorców.

Przeniesienie usług zlecanych na zewnątrz z powrotem do organizacji (in-house) jest zawsze wielkim przedsięwzięciem. Oferując światowej klasy technologie i wsparcie, SECO/WARWICK pomaga przedsiębiorstwom z powodzeniem realizować tego rodzaju projekty, rozwijać się i pogłębiać wiarę w ich możliwości wykonawcze.

Źródło: SECO/WARWICK S.A.

Artykuł został dodany przez firmę

SECO/WARWICK S.A.

SECO/WARWICK jest liderem technologicznym w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań do obróbki cieplnej metali i świadczeniu profesjonalnych usług serwisowych.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły