Eagle Group Syrex. Maszyny i narzędzia do obróbki metalu. Czesław Syrek
Air productsAir products

Artykuł Dodaj artykuł

Przecinarki taśmowe – nowoczesny sposób cięcia

W ciągu ostatnich lat w świecie przecinarek taśmowych dokonała się swojego rodzaju rewolucja.

W ciągu ostatnich lat w świecie przecinarek taśmowych dokonała się swojego rodzaju rewolucja. Zastosowanie nowoczesnych materiałów pozwoliło osiągnąć wyniki, o których jeszcze pięć lat temu myślano, że są niemożliwe. Nowoczesne przecinarki są w stanie przecinać niezwykle twarde materiały. Przemysłowe piły taśmowe potrafią przecinać nawet stal i hartowaną stal. Design tych urządzeń został dopracowany praktycznie do perfekcji, piły taśmowe które aktualnie się produkuję pozwalają na praktycznie pełną kontrolę nad sposobem, kontem i kształtem wycinanego materiału.

Przecinarki taśmowe – nowoczesny sposób cięcia

Grawitacyjne przecinarki taśmowe – najnowsza moda

W ciągu ostatnich lat niezwykle popularne stały się przecinarki grawitacyjne, jest to specjalny rodzaj pił taśmowych z opuszczanym ramieniem. Ten sposób wykonania pozwala na bardzo wygodne operowanie materiałem pod jego obróbki. Dodatkowo tego typu urządzenia są wyposażone w wiele elementów doposażających, mających za zadanie usprawnienie pracy operatora maszyny. Przykładowo przecinarki taśmowe oferowane przez firmę Pegas - Gonda posiadają układ chłodzenia, szczotkę czyszczącą taśmę, wyłączniki krańcowe bezpieczeństwa, osłony i napięcia taśmy. Wszystkie te elementy wyposażenia mają za zadanie ułatwić pracę operatora maszyny oraz zapewnić mu jak największe bezpieczeństwo podczas wykonywania obowiązków. Jednym z najlepszych zabezpieczeń jest system automatycznego wyłączanie piły taśmowej po zakończeniu cięcia. Dzięki temu dużo trudniej jest ulec urazom czy wypadkom w pracy. Większość modeli przecinarek taśmowych jest również wyposażona w specjalny zbiornik na metalowe wióry i odpadki, co skutecznie ogranicza ilość sprzątania, oraz zwiększa poziom bezpieczeństwa.

Piły taśmowe - nie tylko do drewna

Wbrew powszechnej opinii przecinarki taśmowe nie służą wyłącznie do obróbki drewna. Bardzo popularne są przecinarki, w których można zamontować zarówno piłę zarówno do obróbki drewna jak i grubsze, oraz ostrzejsze piły służące do obróbki metalu. Tego typu przecinarki pozwalają na wykonywanie naprawdę precyzyjnych prac.

Są one również wyraźną oszczędnością. Dużo prościej jest wymienić brzeszczot na taki przeznaczony do obróbki metalu lub drewna i pracować w dalszym ciągu na jednej, konkretniej maszynie. Dzięki temu praca może przebiegać dużo szybciej i sprawniej. Podnoszone ramie tnące w przecinarce grawitacyjnej umożliwia operatorowi szybką i sprawną wymianę brzeszczotu piły taśmowej na nowy, lub odpowiedni do zadania.

Przecinarki taśmowe marki Pegas

Firma Ekomet oferuje przecinarki taśmowe marki Pegas. To czeski producent obrabiarek do metalu, znany z wysokiej jakości dostarczanych maszyn. Firma Pegas co roku produkuje ok. 1500 wyspecjalizowanych maszyn, zapewniając przy tym świetne doradztwo i skuteczny serwis. Piły taśmowe dostarczane przez tego producenta to produkty o wysokiej jakości – niezawodne i tanie w użytkowaniu.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą maszyn do obróbki metalu firmy Ekomet. Wycinarki laserowe, krawędziarki i prasy hydrauliczne, to zaledwie kilka obrabiarek do metalu, które mogą Państwo znaleźć na stronie Ekomet.

Artykuł został dodany przez firmę

EKOMET Mirosław Jagocha

Profesjonalny dostawca urządzeń do obróbki metali. Dostawy i uruchomienia maszyn, fachowe doradztwo techniczne, szkolenia, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, modernizacja i remonty.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Podobne artykuły