Artykuł Dodaj artykuł

NR 1-2/2020 Świat Obrabiarek i Narzędzi

INNOFORM: Circular economy – o tym się mówi * Yamawa prezentuje nową linię gwintowników Z-PRO * Open house DMG MORI Pfronten 2020 * Komponenty Industry 4.0 zmieniają obrabiarki i ich otoczenie * 40 lat METAV * SZLIFUJEMY-DOCIERAMY-POLERUJEMY *

W numerze 1-2/2020:

INNOFORM: Circular economy – o tym się mówi * Yamawa prezentuje nową linię gwintowników Z-PRO * Open house DMG MORI Pfronten 2020 * Komponenty Industry 4.0 zmieniają obrabiarki i ich otoczenie * 40 lat METAV * SZLIFUJEMY-DOCIERAMY-POLERUJEMY * Roboty przemysłowe * FANUC zaprezentował nowy model robota współpracującego CRX-10iA * Liderzy rewolucji przemysłowej na ITM Industry Europe * SIEMENS PARTNEREM SYNTHOSA PRZY BUDOWIE BLOKU GAZOWO-PAROWEGO * Emax EVOlution Szlifierka elektryczna Made in Japan * MASZYNA POLERUJĄCA do wałków, otworów i kołnierzy * Technologia niebieskiego lasera * ECOCLEAN: Zoptymalizowana dostępność sprzętu i niezawodność procesu * OnRobot notuje duże wzrosty w Polsce i CEE * E-trendów w logistyce już nie zatrzymamy * W czerwcu 2020 drukuj w 3D na targach 3D Solutions * Kamera termowizyjna TiS20+ * Nowe frezy tarczowe firmy Seco * Śruby kulowe NSK * PaintExpo: Rozwiązania wyznaczające trendy dla procesów zrównoważonego malowania

NR 1-2/2020 Świat Obrabiarek i Narzędzi

Co nowego w numerze:

INNOFORM: Circular economy – o tym się mówi

Gospodarka obiegu zamkniętego to temat, który nie schodzi z ust osób zawodowo związanych z przemysłem. Nie inaczej będzie podczas zbliżających się Międzynarodowych Targów Kooperacyjnych Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM®, które w dniach 3-5 marca 2020 odbędą się w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym.

Yamawa prezentuje nową linię gwintowników Z-PRO

Aby zagwarantować ciągłe i spójne wyniki czyszczenia, należy zaplanować czyszczenie. W tym celu system musi działać optymalnie i należy unikać wahań procesu lub nieplanowanych przestojów. Pomaga w tym koncepcja usługi dostosowana do wymagań użytkownika urządzenia i wdrożona w ścisłej współpracy z producentem. Dlatego Ecoclean opracował szeroki zakres usług, które można indywidualnie łączyć.

Open house DMG MORI Pfronten 2020

„Nadal pędzimy z pełną prędkością!”, a DMG MORI dotrzymuje słowa! Lider światowego rynku zaprezentuje pierwsze, najświeższe wyniki w nowym roku podczas Open House we Pfronten. W centrum uwagi: zintegrowane koncepcje cyfryzacji, pionierskie technologie produkcyjne i inteligentne rozwiązania automatyzacyjne.

Komponenty Industry 4.0 zmieniają obrabiarki i ich otoczenie

Pierwsza edycja „mav Innovationsforum Düsseldorf” odbędzie się 12 marca 2020 r. przy wsparciu VDW (Stowarzyszenie Niemieckich Producentów Obrabiarek) w ramach METAV 2020. Wydarzenie w Centrum Kongresowym w Düsseldorfie oparte jest na wydarzeniu  odbywającym się w Böblingen, które od wielu lat odnosi sukcesy. Oprócz producentów maszyn i specjalistów ds. narzędzi, adresatami są również specjaliści od automatyzacji i użytkownicy produkcji przyrostowej.

40 lat METAV

Od 1980 r. METAV stanowi idealne środowisko dla intensywnego, konstruktywnego dialogu. 

Zainicjowane jako wystawa skierowana do rynku krajowego, METAV w początkowym etapie miało oferować platformę prezentacyjną odzwierciedlającą rynek, przede wszystkim dla firm członkowskich VDW. W związku z tym wybór miejsca padł na Düsseldorf, z wyraźnym zamiarem zabezpieczenia kontaktów z Nadrenią Północną-Westfalią.

SZLIFUJEMY-DOCIERAMY-POLERUJEMY

Dzięki produkcji w naszej firmie precyzyjnych polerek oraz szlifierek do wałków i otworów a także współpracy ze specjalistycznymi, światowymi firmami, obróbka powierzchni - a nawet super dokładna obróbka - jest specjalnością MARCOSTA - Tarnów.

Roboty przemysłowe

Manipulacyjny robot przemysłowy jest automatycznie sterowaną, programowalną, wielozadaniową maszyną manipulacyjną o wielu stopniach swobody, posiadającą właściwości manipulacyjne lub lokomocyjne, stacjonarną lub mobilną, dla ważnych zastosowań przemysłowych. Kluczową cechą robotów, odróżniającą je od mechanicznych manipulatorów jest programowalność. Oznacza to, że zaprogramowane ruchy lub funkcje pomocnicze robota mogą być zmienianie bez zmiany struktury mechanicznej lub układu sterowania.

FANUC zaprezentował nowy model robota współpracującego CRX-10iA 

Niedobór kompetentnych pracowników, nasilająca się presja konkurencyjna i konieczność zwiększenia elastyczności produkcji to obecnie największe wyzwania producentów. FANUC, wiodący dostawca systemów automatyki i robotów przemysłowych, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku, zaprezentował podczas targów iREX w Tokio najnowsze rozwiązania dla fabryk przyszłości, a także innowacje technologiczne odpowiadające na aktualne potrzeby producentów.

Liderzy rewolucji przemysłowej na ITM Industry Europe

Idea przemysłu 4.0 towarzyszy od lat ekspozycji ITM Industry Europe. Pod tym kątem aranżowana jest przestrzeń wystawiennicza czerwcowych targów. Nowoczesne technologie i pracujące maszyny przyciągają tłumy profesjonalistów. Znamy już liderów, którzy zaprezentują swoją ofertę.

SIEMENS PARTNEREM SYNTHOSA PRZY BUDOWIE BLOKU GAZOWO-PAROWEGO

Synthos, jeden z liderów branży chemicznej w Polsce, wybrał Siemensa jako preferowanego 

partnera do realizacji bloku gazowo-parowego dla swojej spółki Synthos Dwory w Oświęcimiu. W przypadku zawarcia kontraktu, prace rozpoczną się w I kw. 2020 roku i potrwają blisko dwa lata.

Emax EVOlution Szlifierka elektryczna Made in Japan

Czy sprawdzają Państwo kto produkuje używane przez Was urządzenia codziennego użytku czy te wykorzystywane w firmie? Na pewno tak. Utarło się, że na większości produktów odnajdziemy informację: Made In China (wyprodukowano w …). Próżno szukać informacji na produktach wyprodukowanych w naszym kraju: Made in Poland, polscy producenci wolą pisać Made in EU (wyprodukowano w Unii Europejskiej). 

MASZYNA POLERUJĄCA do wałków, otworów i kołnierzy

Polerka przeznaczona jest do polerowania zewnętrznego i wewnętrznego stempli, matryc, wykrojników, oraz wszelkiego rodzaju przedmiotów okrągłych wykonanych ze stali zwykłej, hartowanej i węglików spiekanych. Posiada nowoczesną i stabilną konstrukcję przeznaczoną do pracy ciągłej w zakładach produkcyjnych, narzędziowniach, działach remontowych.

Klub Sportowy „METAL” Tarnów - Historia od 1922 roku

W 1917r. Powstały Warsztaty Główne PKP. W latach 1921 i 1922 do pracy w Warsztatach zgłaszało się wielu młodych pracowników powracających z wojska, co zmusiło Dyrekcję Warsztatów do organizowania wypoczynku i budowania tężyzny fizycznej wśród nowicjuszy. Na wniosek Dyrekcji grupa działaczy związkowych postanowiła zorganizować w dzielnicy Kolonia Kolejowa pierwszy w Tarnowie Robotniczy Klub Sportowy.

Technologia niebieskiego lasera

Renishaw, globalna firma z branży technologii metrologicznych, wprowadza na rynek rozwiązanie do bezdotykowego ustawiania narzędzi. Nowy system NC4+ Blue to jedno z wielu inteligentnych rozwiązań sterowania procesem przedstawionych przez firmę Renishaw, dzięki którym wytwórcy z wielu gałęzi przemysłu mogą zwiększyć możliwości produkcyjne.

 

ECOCLEAN: Zoptymalizowana dostępność sprzętu i niezawodność procesu

OnRobot notuje duże wzrosty w Polsce i CEE

W pełni zintegrowane rozwiązanie Machine-Centric Robotics

E-trendów w logistyce już nie zatrzymamy

W czerwcu 2020 drukuj w 3D na targach 3D Solutions

Kamera termowizyjna TiS20+

Nowe frezy tarczowe firmy Seco

Śruby kulowe NSK uhonorowane nagrodą Monozokuri

PaintExpo: Rozwiązania wyznaczające trendy dla procesów zrównoważonego malowania

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.