Artykuł Dodaj artykuł

Ubiegły rok SECO/WARWICK zdobywało rynek obróbki cieplnej trzema technologiami próżniowymi

Jeden rok, co najmniej podwójna wydajność, 4 wymiary a 3 oblicza technologii próżniowej, tak można podsumować rok jednego z segmentów specjalizacji Grupy SECO/WARWICK.

Jeden rok, co najmniej podwójna wydajność, 4 wymiary a 3 oblicza technologii próżniowej, tak można podsumować rok jednego z segmentów specjalizacji Grupy SECO/WARWICK.

Ubiegły rok SECO/WARWICK zdobywało rynek obróbki cieplnej trzema technologiami próżniowymi

Trzy komory, podwójna wydajność

Pierwsze rozwiązanie, CaseMaster Evolution – T (CMe-T), czyli trójkomorowy piec próżniowy, to ekonomiczne utwardzanie powierzchniowe poprzez nawęglanie niskociśnieniowe (LPC) i hartowanie w strumieniu azotu pod wysokim ciśnieniem. Piec CMe-T zastępuje dotychczasowe linie i agregaty do masowej obróbki cieplnej w atmosferze ochronnej i hartowaniu w oleju, oferując większą precyzję i powtarzalność procesu. Wyróżnikiem rozwiązania są nie tylko trzy komory ale przede wszystkim poprawa jakości wyników procesu i zmniejszenie kosztów, podwójna wydajność i zwiększona elastyczność produkcji przy kompaktowej instalacji. Coraz większe znaczenie mają gwarancje bezpieczeństwa i neutralności dla środowiska naturalnego jakie zapewniają piece CMe-T. To były między innymi kluczowe powody wyboru CMe-T przez przemysł lotniczy czy motoryzacyjny.

Flagowy produkt nie jeden ma wymiar

Vector to drugie najczęściej wybierane rozwiązanie tworzone przez inżynierów z SECO/WARWICK. Lecz na rynku, zainteresowaniem cieszy się najnowsze dziecko tej linii, tj. Vector 3D. Zaprojektowany z myślą o obróbce cieplnej szerokiej gamy produktów wytwarzanych metodą additive manufacturing (3D printing), wzbudzał zainteresowanie przemysłu  medycznego, lotniczego i jednostek badawczo-rozwojowych.

4 wymiar hartowania w prasach

W ubiegłym roku ten segment SECO/WARWICK zaprezentował innowacyjny piec UCM 4D Quench®, czyli odpowiedź na realne potrzeby przemysłu motoryzacyjnego oraz lotniczego. Ten zaawansowany system próżniowy do hartowania pojedynczych elementów z kontrolą odkształceń, to czwarty wymiar obróbki cieplnej: opatentowane rozmieszczenie dysz chłodzących zapewnia jednorodny i kontrolowany przepływ gazu chłodzącego. Aby uzyskać najlepszy możliwy efekt procesu, hartowana część obraca się jednocześnie na stole – ruch ten SECO/WARWICK definiuje jako „hartowanie 4D”.

W efekcie, UCM 4D Quench® istotnie poprawia jakość produkowanych części, a to z kolei pozytywnie wpływa na wyniki finansowe produkcji elementów przekładni mechanicznych.

2019 rokiem innowacji

„Gdyby pokusić się o podsumowanie roku 2019 w segmencie próżni, to należałoby skrócić je do myśli – nowoczesnością stoi. Wymienione rozwiązania nie mają konkurentów na rynku. W tych obszarach to SECO/WARWICK nadaje bieg wyścigowi technologicznemu. Wspomniany UCM 4D Quench® jest nowoczesną alternatywą dla hartowania w prasach przy wyeliminowaniu wszystkich wad takiego procesu. Bezkonkurencyjny CMe-T to ekonomiczne utwardzanie powierzchniowe poprzez nawęglanie niskociśnieniowe i hartowanie w strumieniu gazu pod wysokim ciśnieniem a Vector 3D, to odpowiedź na potrzebę zdobywającej świat technologii druku 3D.” mówi Maciej Korecki, Wiceprezes Segmentu Pieców Próżniowych SECO/WARWICK.

Doświadczenie SECO/WARWICK w tworzeniu rozwiązań do obróbki cieplnej sięga lat 70-tych dwudziestego wieku, kiedy to technologie próżniowe w obróbce cieplnej pojawiły się w przemyśle lotniczym, obronnym, metalurgicznym, medycznym, jądrowym i narzędziowym. W ciągu ostatnich lat dynamicznego rozwoju firmy dostarczonych zostało ponad 700 kompletnych instalacji w ponad 40 krajach, zaś wiele z dostarczonych technologii stało się wyzwaniem dla tradycyjnych technologii.

 Ubiegły rok podsumowują więc aż trzy innowacje SECO/WARWICK. Świat obróbki cieplnej metali ujrzał premierę produktową, trójkomorowe piece próżniowe znacząco wpłynęły na podwyższenie wydajności produkcyjnej, a flagowy produkt firmy znalazł zastosowanie w wytwarzaniu przyrostowym metalowych części po druku 3D.

Artykuł został dodany przez firmę

SECO/WARWICK

SECO/WARWICK jest liderem technologicznym w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań do obróbki cieplnej metali i świadczeniu profesjonalnych usług serwisowych.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.