Artykuł Dodaj artykuł

Ubiegły rok SECO/WARWICK zdobywało rynek obróbki cieplnej trzema technologiami próżniowymi

Jeden rok, co najmniej podwójna wydajność, 4 wymiary a 3 oblicza technologii próżniowej, tak można podsumować rok jednego z segmentów specjalizacji Grupy SECO/WARWICK.

Jeden rok, co najmniej podwójna wydajność, 4 wymiary a 3 oblicza technologii próżniowej, tak można podsumować rok jednego z segmentów specjalizacji Grupy SECO/WARWICK.

Ubiegły rok SECO/WARWICK zdobywało rynek obróbki cieplnej trzema technologiami próżniowymi

Trzy komory, podwójna wydajność

Pierwsze rozwiązanie, CaseMaster Evolution – T (CMe-T), czyli trójkomorowy piec próżniowy, to ekonomiczne utwardzanie powierzchniowe poprzez nawęglanie niskociśnieniowe (LPC) i hartowanie w strumieniu azotu pod wysokim ciśnieniem. Piec CMe-T zastępuje dotychczasowe linie i agregaty do masowej obróbki cieplnej w atmosferze ochronnej i hartowaniu w oleju, oferując większą precyzję i powtarzalność procesu. Wyróżnikiem rozwiązania są nie tylko trzy komory ale przede wszystkim poprawa jakości wyników procesu i zmniejszenie kosztów, podwójna wydajność i zwiększona elastyczność produkcji przy kompaktowej instalacji. Coraz większe znaczenie mają gwarancje bezpieczeństwa i neutralności dla środowiska naturalnego jakie zapewniają piece CMe-T. To były między innymi kluczowe powody wyboru CMe-T przez przemysł lotniczy czy motoryzacyjny.

Flagowy produkt nie jeden ma wymiar

Vector to drugie najczęściej wybierane rozwiązanie tworzone przez inżynierów z SECO/WARWICK. Lecz na rynku, zainteresowaniem cieszy się najnowsze dziecko tej linii, tj. Vector 3D. Zaprojektowany z myślą o obróbce cieplnej szerokiej gamy produktów wytwarzanych metodą additive manufacturing (3D printing), wzbudzał zainteresowanie przemysłu  medycznego, lotniczego i jednostek badawczo-rozwojowych.

4 wymiar hartowania w prasach

W ubiegłym roku ten segment SECO/WARWICK zaprezentował innowacyjny piec UCM 4D Quench®, czyli odpowiedź na realne potrzeby przemysłu motoryzacyjnego oraz lotniczego. Ten zaawansowany system próżniowy do hartowania pojedynczych elementów z kontrolą odkształceń, to czwarty wymiar obróbki cieplnej: opatentowane rozmieszczenie dysz chłodzących zapewnia jednorodny i kontrolowany przepływ gazu chłodzącego. Aby uzyskać najlepszy możliwy efekt procesu, hartowana część obraca się jednocześnie na stole – ruch ten SECO/WARWICK definiuje jako „hartowanie 4D”.

W efekcie, UCM 4D Quench® istotnie poprawia jakość produkowanych części, a to z kolei pozytywnie wpływa na wyniki finansowe produkcji elementów przekładni mechanicznych.

2019 rokiem innowacji

„Gdyby pokusić się o podsumowanie roku 2019 w segmencie próżni, to należałoby skrócić je do myśli – nowoczesnością stoi. Wymienione rozwiązania nie mają konkurentów na rynku. W tych obszarach to SECO/WARWICK nadaje bieg wyścigowi technologicznemu. Wspomniany UCM 4D Quench® jest nowoczesną alternatywą dla hartowania w prasach przy wyeliminowaniu wszystkich wad takiego procesu. Bezkonkurencyjny CMe-T to ekonomiczne utwardzanie powierzchniowe poprzez nawęglanie niskociśnieniowe i hartowanie w strumieniu gazu pod wysokim ciśnieniem a Vector 3D, to odpowiedź na potrzebę zdobywającej świat technologii druku 3D.” mówi Maciej Korecki, Wiceprezes Segmentu Pieców Próżniowych SECO/WARWICK.

Doświadczenie SECO/WARWICK w tworzeniu rozwiązań do obróbki cieplnej sięga lat 70-tych dwudziestego wieku, kiedy to technologie próżniowe w obróbce cieplnej pojawiły się w przemyśle lotniczym, obronnym, metalurgicznym, medycznym, jądrowym i narzędziowym. W ciągu ostatnich lat dynamicznego rozwoju firmy dostarczonych zostało ponad 700 kompletnych instalacji w ponad 40 krajach, zaś wiele z dostarczonych technologii stało się wyzwaniem dla tradycyjnych technologii.

 Ubiegły rok podsumowują więc aż trzy innowacje SECO/WARWICK. Świat obróbki cieplnej metali ujrzał premierę produktową, trójkomorowe piece próżniowe znacząco wpłynęły na podwyższenie wydajności produkcyjnej, a flagowy produkt firmy znalazł zastosowanie w wytwarzaniu przyrostowym metalowych części po druku 3D.

Artykuł został dodany przez firmę

SECO/WARWICK

SECO/WARWICK jest liderem technologicznym w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań do obróbki cieplnej metali i świadczeniu profesjonalnych usług serwisowych.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.