Artykuł Dodaj artykuł

Budowanie produkcji opartej na Przemyśle 4.0

Po cyfryzacji maszyn produkcyjnych na całym świecie wchodzimy w erę Przemysłu 4.0.

Po cyfryzacji maszyn produkcyjnych na całym świecie wchodzimy w erę Przemysłu 4.0. Polega on na integracji maszyn, systemów oraz ludzi za pomocą sieci, gdzie przepływ informacji jest realizowany na poziomie zlecenia produkcyjnego identyfikującego wyprodukowanie gotowego produktu w różnych procesach. Zatem mówimy o unifikacji świata rzeczywistego maszyn produkcyjnych ze światem wirtualnym. Aby wprowadzić tak ambitne założenia potrzebne są konkretne rozwiązania dla naszych zakładów.

Austriacki producent KRASSER GmbH proponuje takie rozwiązanie w postaci inteligentnych systemów do rozcinania blachy kręgów wraz z automatycznym magazynem dla kręgów. System może być wyposażony w rozbudowany magazyn na wiele kręgów, gwarantując dostarczenie go do rozcinania w czasie nie dłuższym niż 2 min! Wszystko jest możliwe dzięki niezależnej pracy manipulatora magazynowego i podającego. Kręgi są układane w odpowiedni sposób, zależnie od złożonych zleceń produkcyjnych. 

Współpraca linii Krasser i zaginarki Jorns w ramach Przemysłu 4.0Współpraca linii Krasser i zaginarki Jorns w ramach Przemysłu 4.0

Linia Centurio ma możliwość rozbudowy szerokości magazynu do 5 rzędów, natomiast jego długość jest ograniczona jedynie względami ekonomicznymi oraz dostępnym miejscem na zakładzie.

System Krasser z automatycznym magazynem, jednostką do cięcia oraz stacją dokującą.System Krasser z automatycznym magazynem, jednostką do cięcia oraz stacją dokującą.

Oprócz rozcinania wzdłużnego i poprzecznego linia Centurio może być wyposażona w funkcje foliowania oraz naklejania kodów kreskowych, wykorzystywane jako identyfikatory produktu w kolejnych procesach na zakładzie. Przykładem takiego procesu jest transfer uciętej formatki do automatycznej zaginarki szwajcarskiego producenta Jorns AG. Kod kreskowy zostaje odczytany za pomocą skanera, a realizowany program gięcia automatycznie wybierany jest z bazy danych w sterowniku zaginarki. Dla zautomatyzowania procesu gięcia można również rozważyć utworzenie stanowiska zrobotyzowanego z zaginarką, dzięki czemu cały proces będzie bardziej efektywny, nowoczesny, wykorzystując możliwości jakie daje nam Przemysłu 4.0.

Linia KRASSER może zostać wyposażona w stację dokującą wykorzystywaną jako łącznik do innych procesów, takich jak wycinanie laserowe, wykrawanie czy profilowanie. Gwarantuje to ciągłość produkcyjną oraz połączenie procesów przy wykorzystaniu narzędzi w postaci zaawansowanego oprogramowania i sieci jako bazy do zleceń na naszym zakładzie.

Artykuł został dodany przez firmę

POLTEKNIK LTD SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

Firma POLTEKNIK Ltd. Sp. z o.o. powstała w 1990 roku i specjalizuje się w dostawach maszyn i urządzeń do obróbki plastycznej blachy. W naszej ofercie znajdują się również maszyny do cięcia termicznego, obróbki skrawaniem, roboty oraz linie technologiczne.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.