Artykuł Dodaj artykuł

Firma norelem prezentuje nową serię modułowych komponentów do precyzyjnego pozycjonowania

Projektanci i producenci mogą już korzystać z rozszerzonego asortymentu precyzyjnych prowadnic o dużej obciążalności oraz prowadnic typu "jaskółczy ogon" (trapezowych, które zapewniają jeszcze wyższy poziom dokładności pozycjonowania i ruchu w operacjach obróbkowych i pracach inspekcyjnych.

Projektanci i producenci mogą już korzystać z rozszerzonego asortymentu precyzyjnych prowadnic o dużej obciążalności oraz prowadnic typu «jaskółczy ogon» (trapezowych, które zapewniają jeszcze wyższy poziom dokładności pozycjonowania i ruchu w operacjach obróbkowych i pracach inspekcyjnych.

Nowe komponenty w ofercie norelem, zaprojektowane pod kątem wszechstronności, obejmują prowadnice precyzyjne z łożyskami wałeczkowymi oraz prowadnice trapezowe regulowane za pomocą śrub mikrometrycznych. Nowe prowadnice, które można wykorzystywać w pozycji pionowej i poziomej, idealnie nadają się do budowy maszyn oraz urządzeń mechanicznych i metrologicznych. Można je stosować w wielu różnych branżach przemysłowych: optycznej, spożywczej, produkcji samochodów, farmaceutycznej oraz podczas konserwacji maszyn przemysłowych.

Firma norelem prezentuje nową serię modułowych komponentów do precyzyjnego pozycjonowania

Kluczowym elementem nowej serii jest zintegrowana modułowa płytka z otworami mocującymi, która eliminuje potrzebę przerabiania prowadnic. Pozwala to na precyzyjne i szybkie parowanie komponentów oraz zapewnia użytkownikom nieskończone możliwości montażowe.

Marcus Schneck, CEO firmy norelem, podkreśla:

- Wiemy, że istnieje duże zapotrzebowanie na precyzyjne prowadnice pozycjonujące, zgłaszane przez inżynierów z wielu różnych branż, ale muszą się one wyróżniać wysoką jakością, aby spełniać określone wymagania.

W oparciu o informacje zwrotne od klientów firma norelem opracowała takie produkty, oferując prowadnice, które rzeczywiście odpowiadają na zapotrzebowanie klientów i rynku.

Nowa seria prowadnic jest dostępna w różnych wariantach i wersjach materiałowych. Obejmuje ona modele z żeliwa szarego, zapewniające większą obciążalność, oraz wersje prowadnic z aluminium anodowanego na czarno z wrzecionami mikrometrycznymi, które charakteryzują się mniejszą wagą i wyższą dokładnością. Produkty są wyposażone również w gumowe ograniczniki chroniące śruby prowadnic w sytuacjach, gdy są one wykorzystywane jako narzędzia pozycjonujące.

Nowe produkty wymagają niewielkich nakładów konserwacyjnych, co pozwala na realizację ruchu liniowego bez żadnych zakłóceń. W zależności od środowiska pracy, w którym są używane, fabryczne smarowanie wystarcza na kilka lat.

- Dzięki nowej serii i dostępnym już wcześniej prowadnicom precyzyjnym oraz prowadnicom typu "jaskółczy ogon" posiadamy obecnie jedną z największych ofert tego typu produktów na rynku - mówi Schneck. - Korzystając z dostępnych za pomocą katalogu THE BIG GREEN BOOK akcesoriów, takich jak płyty montażowe, pierścienie centrujące i dźwignie zaciskowe, projektanci i producenci są w stanie sprostać wszelkim wyzwaniom, z którymi muszą się zmierzyć.