Eagle Group Syrex. Maszyny i narzędzia do obróbki metalu. Czesław Syrek
eba sp. z o.o.eba sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Jak dbać o podłogę w firmie?

Podłoga w firmie jest jej wizytówką, dlatego ważne jest nie tylko jej codzienne mycie, ale również zabezpieczenie przed wodą, piaskiem, błotem itd.

Podłoga w firmie jest jej wizytówką, dlatego ważne jest nie tylko jej codzienne mycie, ale również zabezpieczenie przed wodą, piaskiem, błotem itd. Bez względu na to czy podłoga w firmie wykonana jest z drewna, paneli, wykładziny PCV czy płytek dywanowych wymaga starannej dbałości, aby mogła służyć przez lata i cały czas wyglądać estetycznie. Dobrym rozwiązaniem są wycieraczki aluminiowe z wkładem czyszczącym, które należą do zabezpieczeń trwałych i wydajnych. Doskonale radzą sobie z zatrzymywaniem różnego rodzaju zanieczyszczeń. Ich przeznaczeniem są biura, firmy z różnych branż a także domy mieszkalne. Często są instalowane we wpustach znajdujących się w posadzce lub bezpośrednio na podłodze.

Jak skutecznie zabezpieczyć podłogę w firmie?

Podłogi drewniane to jedna z najdroższych inwestycji, ale można uzyskać w firmie podkreślenie drogiej aranżacji wnętrz i korzystać z niej przez długie lata. To materiał piękny, ale wymaga starannej pielęgnacji, używania tylko specjalnych preparatów do czyszczenia i co bardzo ważne zastosowania zabezpieczenia przed ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi. Prawidłowo konserwowana podłoga drewniana zabezpieczona w newralgicznych miejscach wycieraczkami aluminiowymi będzie cieszyła swoim ekskluzywnym wyglądem. Odporna wycieraczka wejściowa z ramą montażową, dostępna jest w wielu rozmiarach, dzięki czemu można swobodnie dopasować ją do potrzeb danego budynku.  

Dobrze dobrane wycieraczki aluminiowe umieszczone przed drzwiami efektywnie usuną zanieczyszczenia z butów i zabezpieczą przed dostaniem się do budynku nie tylko grubych zanieczyszczeń. Warto wiedzieć, że ten rodzaj ochrony może znajdować się również we wnętrzu obiektu, potrzebny będzie tylko wysokiej jakości produkt, wtedy piasek nie zagrozi podłodze zarysowaniem. Wycieraczki aluminiowe wykonane są z dbałością o każdy szczegół i pomogą skutecznie zadbać o wykończenie podłogi. Każdy pracownik firmy czy kontrahent będą mogli dokładnie wytrzeć obuwie przed wejściem na piękną podłogę.

Czy wycieraczki aluminiowe zabezpieczą każdą posadzkę w firmie?

Projektanci wnętrza w firmach chętnie sięgają po posadzki dywanowe, które nadają wnętrzom estetycznego wyglądu, dobrze tłumią hałas a dodatkowo stanowią dobrą izolacyjność termiczną. Jednak ten efektowny materiał wykończeniowy jest podatny na szybkie zabrudzenia, dlatego przypadku aranżacji  firmy z wykorzystaniem tego materiału nie można obejść się bez wycieraczek aluminiowych wewnętrznych i zewnętrznych. To one ochronią oryginalne płytki dywanowe przed śladami butów, wodą, drobnymi i grubszymi zanieczyszczeniami.

Podobnie jest w przypadku posadzki winylowej, która idealnie naśladuje wyglądem drewno, beton czy metal. Okazała się doskonałą alternatywą dla drewna, ale dla utrzymania ich estetycznego designu również wymaganej jest przemyślane zabezpieczenie. Staranna pielęgnacja pozwoli utrzymać ich ciekawy wygląd zewnętrzny, ale ochrona przed drobinami przyniesionymi z zewnątrz może uszkodzić ich powierzchnię. Ponadto piasek czy kamyki, pozostawione na podłodze w firmie przedostają się do kółek krzeseł obrotowych i działają jak papier ścierny, dlatego staranne oczyszczenie butów jest konieczne. W tym przypadku wycieraczki aluminiowe również przyjdą z pomocą, pasma wkładu czyszczącego-winylowego, połączenie z profilem zapewnia ich trwałość i odporność na czynników atmosferyczne. Ponadto wykorzystany w wycieraczkach profil aluminiowy z taśmą akustyczną niweluje dźwięk chodzenia czy najazdu kołami.