Artykuł Dodaj artykuł

Wycinarki laserowe do metalu: dlaczego warto kupić nowoczesny laser fiber dla swojej firmy?

Potrzeba precyzyjnego cięcia materiałów metalowych to fundament wielu przedsiębiorstw.

Potrzeba precyzyjnego cięcia materiałów metalowych to fundament wielu przedsiębiorstw. W gruncie rzeczy dzisiejszy przemysł wyglądałby zupełnie inaczej, gdyby nie wycinarki laserowe fiber. Być może sam zastanawiasz się nad zakupem takiego urządzenia. Zostań więc z nami przez chwilę i poznaj technologię laser fiber.

Wycinarki laserowe do metalu

Jak działają lasery światłowodowe?

W przypadku przemysłowej wycinarki fiber transmisja wiązki laserowej odbywa się za pomocą światłowodu z aktywnego włókna optycznego. Skondensowana energia zostaje wysłana prosto do głowicy tnącej. Ta z kolei skupia wiązkę nawet 10 razy cieńszą, niż to się dzieje w przypadku lasera CO2. W rezultacie wycinarki laserowe fiber mają większą gęstość, a tym samym i skuteczność podczas precyzyjnych operacji. Te właściwości sprawdzają się zwłaszcza, gdy perfekcja szczegółów stanowi absolutny priorytet. Metale nieżelazne, stopy stali nierdzewnej, nietypowe zamówienia... kwestia cięcia materiału według indywidualnych potrzeb klienta nigdy nie była tak prosta.

Szczegółowe zastosowanie wycinarki fiber

Wycinarka laserowa CNC to urządzenie przeznaczone m.in. do cięcia blach płaskich, rur i profili; do cięcia z kręgu, czy cięcia 3D. Jeśli o wymiary chodzi, przemysłowa wycinarka laserowa obsłuży rury o długości do 12 metrów i średnicy do 500 mm. Profile zaś mogą mieć wymiary do 500 mm przekątnej (w przydatku profilu o przekroju kwadratowym). Cięcia z kręgu również są obsługiwane (grubość materiału od 0,5 do 6 mm).

Wycinarka laserowa a proces cięcia arkuszy blach

Korzyści zakupu wycinarek laserowych można dostrzec zwłaszcza w przypadku blach cienkich oraz skomplikowanych projektów. Ponadto urządzenia laser fiber pozwalają na obniżenie kosztów procesu, ponieważ są znacznie bardziej precyzyjne oraz wyróżnia je wysoka elastyczność pracy. Jednym z dystrybutorów wycinarek laserowych sterowanych komputerowo (CNC), posiadającym wieloletnie doświadczenie w branży, jest przedsiębiorstwo Tomaco-Intro Sp. z o.o.. Oferowane przez firmę urządzenia laserowe wyposażone są w wygodny układ ekranów pozwalający na łatwą obsługę całego procesu. Do tego specjalistyczne oprogramowanie wspierające pracę operatora podczas użytkowania maszyny. Dzięki temu możliwa jest automatyzacja części prac oraz pełna kontrola mocy źródła lasera.

Czy już widzisz, dlaczego warto kupić wycinarki laserowe fiber dla swojej firmy? Powyższe informacje to tylko część możliwości, jakie daje nowoczesny sprzęt laser fiber do blachy. Po więcej warto zgłosić się do doświadczonego dystrybutora i wybrać konkretny model wycinarki. Dane kontaktowe znajdują się pod linkiem zamieszczonym powyżej.

Artykuł sponsorowany


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.