Artykuł Dodaj artykuł

Spotkania na wielką skalę. Za nami Targi SYMAS®/MAINTENANCE 2022

13. Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS®, 13. Międzynarodowe Targi Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji MAINTENANCE oraz odbywające się równocześnie 5. Międzynarodowe Targi Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER-POLAND® sprawiły, że 19-20 października do Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków przybyły tysiące przedstawicieli branży przemysłowej.

Spotkania na wielką skalę. Za nami Targi SYMAS®/MAINTENANCE 2022

13. Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS®, 13. Międzynarodowe Targi Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji MAINTENANCE oraz odbywające się równocześnie 5. Międzynarodowe Targi Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER-POLAND® sprawiły, że 19-20 października do Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków przybyły tysiące przedstawicieli branży przemysłowej.

120 wystawców, 2560 odwiedzających, 14 godzin wykładów i prezentacji. Liczby mówią same za siebie, tegoroczna edycja pokazała, że branża przemysłowa spragniona jest bezpośrednich spotkań – pozwalających na nawiązanie nowych lub utrwalenie dotychczasowych kontaktów. Tegoroczna edycja była połączeniem wystawy targowej oraz szerokiego programu merytorycznego – co pozwoliło odpowiedzieć na palące potrzeby przedsiębiorców, którzy z jednej strony poszukują nowych technologii, a z drugiej wiedzy, jak te technologie wprowadzić do zakładów.

Siła kontaktów

Organizatorzy Targów SYMAS®/MAINTENANCE bardzo dbają o wysoką jakość wydarzenia, dlatego z komunikatem o targach docierają do konkretnych osób – realnie zainteresowanych poszerzeniem kontaktów biznesowych. Pozytywne opinie wystawców świadczą o tym, że cel ten udało się zrealizować.

 Jesteśmy pierwszy raz na Targach SYMAS® w Krakowie i jestem pod wielkim wrażeniem skali spotkań, które się tutaj odbywają. Minęło kilka godzin, a już nawiązaliśmy szereg nowych kontaktów z potencjalnymi klientami i mam nadzieję, że przyniesie to duże korzyści dla naszej firmy – podkreślił  Daniel Gawron z firmy Eurotronic.

 Podobnego zdania był Bogusław Zwoliński z firmy GRC

- Widzimy duże zainteresowanie. Wielu klientów pytało bardzo szczegółowo o nasze rozwiązania, o możliwość zastosowania ich w instalacjach. Zauważyliśmy też duży odzew po naszej prezentacji – przychodzą do nas klienci, którzy w niej uczestniczyli. Z całą pewnością targi pozwalają zaoszczędzić czas. W ciągu dwóch dni w jednym miejscu można spotkać kluczowych producentów i dostawców z branży.

Zaletę tę doceniają wystawcy, m.in. Marcin Wroński z firmy VEGA Polska

– Największą wartością targów jest przede wszystkim możliwość bezpośredniego kontaktu z dużą ilością klientów w ramach jednej przestrzeni. W normalnym trybie pracy jesteśmy w stanie spotkać się z jednym, dwoma, może trzema klientami w ciągu dnia, przy czym nie zawsze jesteśmy w stanie zająć się nimi kompleksowo. Natomiast tutaj mamy możliwość spotkania i wymiany doświadczeń z wieloma uczestnikami w jednym miejscu. Dodatkowo możemy w praktyczny sposób zaprezentować sposób działania naszych urządzeń wykorzystując modele demo – na targach SYMAS pokazaliśmy kilka metod pomiaru poziomu materiałów sypkich w różnych aplikacjach.

Spotkania na wielką skalę. Za nami Targi SYMAS®/MAINTENANCE 2022

Wszystko zaczyna się od wiedzy

Targi to nie tylko wystawa, ale również obszerny program towarzyszący. Podczas wydarzenia od lat organizowana jest Jesienna Szkoła Utrzymania Ruchu – dwudniowa konferencja, na której omawiane są najciekawsze case studies. Udział w spotkaniach jest okazją do poszerzenia wiedzy dotyczącej dobrych praktyk inżynierskich stosowanych w europejskim przemyśle. Każda edycja budzi zainteresowanie wielu przedstawicieli zakładów przemysłowych z całej Polski, nie tylko ze względu na dużą wartość merytoryczną wykładów, lecz także ze względu na możliwość wykorzystania poznanych treści w codziennej pracy. Tegoroczna konferencja skupiła się na trzech najbardziej aktualnych tematach: metodach i narzędziach Utrzymania Ruchu – obejmujących optymalne strategie utrzymania ruchu w kontekście rozwiązań Przemysłu 4.0.; zarządzaniu ryzykiem oraz zarządzaniu kryzysowym w zakładach przemysłowych; efektywności energetycznej – istotnej w kontekście gwałtownego wzrostu cen energii i mediów energetycznych. Wartość merytoryczną targów docenili nie tylko odwiedzający, ale również wystawcy, którzy tak jak Katarzyna Żuraw z firmy Human Group twierdzą – myślę, że największą wartością targów jest wiedza, którą tutaj można zyskać. Wszyscy wystawcy są bardzo przyjaźni, z każdym można się zaprzyjaźnić i porozmawiać o wielu ciekawych rzeczach – dowiedzieć się tego, jakie problemy są w innych firmach, zobaczyć jakie rozwiązania możemy sobie wzajemnie podsunąć.

Odpowiedź na potrzeby

Targi SYMAS®/MAINTENANCE od lat konsekwentnie budują swoją markę wśród firm z zakresu przetwarzania, przeładunku, transportu i magazynowania, sortowania, ale też filtracji, separacji, mielenia i pakowania materiałów sypkich i masowych. Co roku odwiedzane są przez przedstawicieli niemalże każdej gałęzi przemysłu – m.in. metalurgicznego, chemicznego, spożywczego, motoryzacyjnego, wydobywczego, elektromaszynowego. Siła imprezy oraz przewaga konkurencyjna polega na szybkim i skutecznym odpowiadaniu na potrzeby branży. To tutaj poruszane są najbardziej aktualne tematy tj. problemy kadrowe w zakładach pracy, rosnące ceny energii, czy wykorzystanie sztucznej inteligencji. Na targach doświadczeni eksperci dzielą się wiedzą i doświadczeniem, podpowiadając rozwiązania, które są antidotum na szereg problemów.

- W naszej branży wciąż niezwykle ważne jest, aby pozostawać otwartym na potrzeby i oczekiwania klientów, a także dostarczenie im nowatorskich rozwiązań. Jesteśmy firmą, która stara się wsłuchiwać w głosy klientów i dostarczamy rozwiązania w zakresie filtracji i odpylania – oczyszczamy powietrze. Staramy się, aby środowisko pracy pracowników, a także mieszkańców terenów znajdujących się w pobliżu zakładów przemysłowych było czyste i bezpieczne. Uważam, że forma promocji i prezentacji w postaci obecności na targach jest jak najbardziej potrzebna. Zauważyliśmy, że klienci również poczuli chęć wyjścia ze swoich biur do przedstawicieli innych firm, żeby się spotkać. Targi takie jak SYMAS® i MAINTENANCE organizowane w Krakowie pozwalają zaprezentować się wielu firmom w krótkim czasie. Uczestnicy tych targów, potencjalni klienci, mają na stosunkowo małej powierzchni wiele firm, które mogą odwiedzić. Na targach możemy poznać potrzeby klientów – aby dopasować do nich nasze rozwiązania, a do tego potrzebne są spotkania i rozmowy – podkreśliła Beata Paszek-Kumolka z firmy VENTTECH Michał Jąder.

Jak twierdzi Marek Plaza z firmy CEMA

Dzisiaj naprawdę dużym wyzwaniem jest brak kadry i pracowników. Pozyskanie pracownika wykształconego, o dużej wiedzy, czy nawet pracownika fizycznego z papierami spawacza – jest naprawdę dużym wyzwanie dla branży. Myślę, że nie tylko naszej, ale ogólnie w Polsce, brak jest rąk do pracy fachowców.

Opinię tę podziela cytowana wyżej Katarzyna Żuraw 

Wszyscy reprezentanci każdej z branż, którzy tutaj są, mają problemy z zatrudnieniem pracowników w swoich zespołach. Często chodzi o mężczyzn, których w branżach brakuje. Dlatego nasza technologia jest dostosowana do każdego. Na targach zyskujemy też informacje o tym, które branże najbardziej potrzebują w tej chwili zasobów męskich w swoich oddziałach oraz które potrzebują rozwiązań technologicznych. Okazuje się, że są też branże, o których nie myśleliśmy, a potrzebują one technologii, którą my dzisiaj oferujemy.

Spotkania na wielką skalę. Za nami Targi SYMAS®/MAINTENANCE 2022

Targi SYMAS®/MAINTENANCE w ciągu trzynastu lat stały się kluczową imprezą dla branży przemysłowej. Nie bez znaczenia jest fakt, iż wydarzenie odbywa się w Krakowie – mieście będącym jednym z najatrakcyjniejszych celów podróży biznesowych. Liczne połączenia lotnicze z Balicami oraz sąsiedztwo Czech i Słowacji sprawiają, że targi chętnie odwiedzane są przez klientów zagranicznych. Z kim zatem spotkamy się w przyszłym roku? Już dzisiaj zapraszamy na 14. edycję wydarzenia, która odbędzie się 18 i 19 października 2023 r.  w EXPO Kraków.

Artykuł został dodany przez firmę

Targi w Krakowie Sp. z o.o.

Targi w Krakowie Sp. z o.o. są największym na południu kraju i trzecim w Polsce organizatorem targów i kongresów. 

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.