Artykuł Dodaj artykuł

Precyzyjne gięcie blach, nadające pożądany kształt elementom stalowym i aluminiowym

Współczesne możliwości i technologie pozwalają tworzyć producentom coraz to nowsze maszyny, wzbogacane o najnowocześniejsze na ryku funkcje.

Współczesne możliwości i technologie pozwalają tworzyć producentom coraz to nowsze maszyny, wzbogacane o najnowocześniejsze na ryku funkcje. Doskonałym przykładem wykorzystania sprzętu wyposażonego o atrakcyjne opcje mogą być urządzenia, których głównym celem jest gięcie blach bądź wycinanie powtarzalnych elementów przy udziale technologii cięcia laserowego. Na czym dokładnie polegają realizacje tego typu?

Gięcie blach przy pomocy innowacyjnych technologii komputerowych

Precyzyjne gięcie blach, nadające pożądany kształt elementom stalowym i aluminiowym

Precyzyjne i dokładne nadanie kształtu danemu elementowi wymaga zastosowania przystosowanych do tego typu realizacji urządzeń. Muszą być one wzbogacone w specjalne funkcje, które umożliwiają wykonywanie doskonale powtarzalnych elementów, które następnie wykorzystywane są do montażu w różnego typu maszynach, sprzętach czy różnego typu urządzeniach. Największym atutem ich zastosowania jest fakt, iż tworzą one doskonale powtarzalne elementy, które najczęściej służą do masowej produkcji.

Gięcie blach przez specjalistyczne firmy polega na zastosowaniu zaawansowanej technologii prasy krawędziowej JORDI, pozwalającej wykonywać precyzyjnie wykończony produkt końcowy. System sterowania CNC opiera się na wykorzystaniu kilku osi, które następnie pozwalaj przygotować wstępną symulację, służącą do możliwości wprowadzenia ewentualnej korekty przed przystąpieniem do właściwych działań. Nowoczesne maszyny działają na zasadzie innowacyjnych technologii komputerowych, a tym samym sterowania cyfrowego. Możliwość ta pozwala w każdym momencie zastosować daną zmienną, która pozwoli dostosować w czasie rzeczywistym konkretną funkcję, aby uzyskać satysfakcjonujący element końcowy.

Precyzyjne gięcie blach, nadające pożądany kształt elementom stalowym i aluminiowym

Na czym polega malowanie proszkowe?

Malowanie proszkowe polega na pokryciu danego elementu cząstkami farby. Najczęściej przyjmuje się, iż grubość lakieru wynosi około 70 µm. Powstała na detalu powłoka utrzymuje się na powierzchni dzięki siłom elektrostatycznym. Kolejnym krokiem jest nagrzanie pomalowanych elementów, które doprowadza do stopnienia i polimeryzacji farby proszkowej. Zanim przystąpimy do realizacji malowania proszkowego, konieczne jest właściwe przygotowanie powierzchni danego elementu. W zależności od oferty firmy, specjalizować się ona może w lakierowaniu części maszyn, urządzeń, felg czy elementów konstrukcji stalowych. Malowanie proszkowe gwarantuje uzyskanie powłoki odpornej na korozję, chemikalia lub wysoką temperaturę.

Chcąc znaleźć specjalistyczną firmę, zajmującą się tego typu realizacjami, warto jest nawiązać współpracę z valor CNC, która oferuje szeroką gamę usług, dedykowanych klientom indywidualnym oraz większym przedsiębiorstwom.

Artykuł sponsorowany