Artykuł Dodaj artykuł

Zamet Industry dla KWK Brzeszcze

Zamet Industry – wiodący dostawca wielkogabarytowych urządzeń przemysłowych, spółka z Grupy FAMUR – dostarczy zwałowarkę dla Kompanii Węglowej. Umowa obejmuje leasing finansowy wraz z zaprojektowaniem, dostawą i uruchomieniem zwałowarki obrotowo-szynowej. Wartość kontraktu – podpisanego w lipcu 2010 roku – wynosi 3 mln zł brutto. Konstrukcja trafi w 2011 roku do Kopalni Węgla Kamiennego Brzeszcze.

Zamet Industry – wiodący dostawca wielkogabarytowych urządzeń przemysłowych, spółka z Grupy FAMUR – dostarczy zwałowarkę dla Kompanii Węglowej.

Umowa obejmuje leasing finansowy wraz z zaprojektowaniem, dostawą i uruchomieniem zwałowarki obrotowo-szynowej. Wartość kontraktu – podpisanego w lipcu 2010 roku – wynosi 3 mln zł brutto. Konstrukcja trafi w 2011 roku do Kopalni Węgla Kamiennego Brzeszcze.

Zwałowarka Zamet Industry
wyprodukowana dla KHW KWK
Wesoła SA

„Przetargi i rozmowy prowadzone w ostatnich miesiącach zaowocowały wieloma zamówieniami od naszych stałych partnerów biznesowych – takich jak KWK Brzeszcze – oraz nowych kontrahentów z kraju i zagranicy. Wartość portfela zamówień na 2011 rok sięga już ok. 110 mln zł i jest o połowę wyższa niż w roku 2009. Intensywnie rozwijamy sprzedaż zagraniczną, która stanowi 75% naszej sprzedaży. Przewidujemy, że w najbliższym czasie może wzrosnąć nawet do 90%” – powiedział Wojciech Wrona, prezes zarządu Zamet Industry SA.

Zamet Industry – spółka należąca obecnie do Grupy FAMUR – jest wiodącą firmą na rynku wielkogabarytowych urządzeń przemysłowych w Polsce i na świecie.

Kluczowe kierunki rozwoju Grupy Zamet obejmują:

  • górnictwo odkrywkowe – grupa oferuje m.in. takie produkty, jak: koparki wielonaczyniowe czy ładowarko-zwałowarki, zaprojektowane przez własne biuro konstrukcyjne. W zakresie systemów ciągłego wydobycia powierzchniowego Zamet należy do czołówki dostawców na rynku krajowym i za granicą.
  • rynek hutniczy – Zamet dostarcza samodzielnie zaprojektowane i wykonane wyposażenie hut metali żelaznych i nieżelaznych, walcowni, kuźni. Firma jest głównym dostawcą tego asortymentu hut w Polsce oraz jednym z wiodących na świecie.
  • rynki off shore – spółka dostarcza wyposażenie do wydobycia ropy i gazu z dna morskiego, wyposażenie statków, portowe urządzenia przeładunkowe, dźwigi. Dzięki wieloletniej współpracy ze stałymi – głównie norweskimi partnerami – spółka zgromadziła doświadczenie pozwalające na oferowanie gotowych do użycia urządzeń, wyposażonych w układy elektryczne i hydrauliczne.

Zgodnie ze strategią, opublikowaną w dniu 30 listopada 2010 roku, spółka Zamet Industry zostanie wydzielona z Grupy FAMUR. Wyodrębniony podmiot zyska w ten sposób dodatkowe zdolności kredytowe i akwizycyjne, które umożliwią intensywny rozwój w kraju i na rynkach zagranicznych. Planowane jest ponadto upublicznienie akcji Zamet Industry SA na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, które nastąpić ma w drugiej połowie 2011 roku.

Podobne artykuły