20-07-2022, 14:30
Narzędzia narożne SnapTool z uchylną stopą umożliwiają łatwe wyciąganie detali z zagiętymi bocznymi kołnierzami. Stopa narzędzia odchyla się w dół przy otwieraniu górnej belki i powraca do pozycji roboczej po wyciągnięciu z zagiętego detalu.

W zależności od geometrii detalu, unikalne oprogramowanie Bendex określa czy narzędzia narożne SnapTools powinny być skierowane do wewnątrz czy na zewnątrz.

W przypadku paneli z zagiętymi kołnierzami typu C na wszystkich bokach uchylne stopy narzędzi SnapTool skierowane są skrajnie na zewnątrz. Na zdj. po lewej moment docisku materiału, po prawej uwolnienie stopy SnapTools.

W przypadku paneli z zagiętymi kołnierzami typu C i zagięciami skierowanymi do wewnątrz o 90°, uchylne stopy narzędzi są również skierowane na zewnątrz. Dodatkowo oprogramowanie oblicza przerwę pomiędzy narzędziami dla górnej oraz gnącej belki.

W przypadku paneli z kołnierzami typu Z zagiętymi na zewnątrz, uchylne stopy narzędzi skierowane są do wewnątrz. Tutaj również oprogramowanie pokazuje przewidziane luki w rozmieszczeniu narzędzi belki górnej i belki gnącej.
Narzędzia SnapTools są dostępne dla następujących zaginarek RAS:
Artykuł został dodany przez firmę
Inne publikacje firmy
Podobne artykuły
Komentarze