Artykuł Dodaj artykuł

Targi Kielce na medal / Europejskie Targi Kielce

Targi Kielce po raz szósty otrzymają - przyznawany przez BCC oraz Urząd komitetu Integracji Europejskiej - Medal Europejski dla Usług.

targikielcemedal_22032007.webp

Targi Kielce po raz szósty otrzymają - przyznawany przez BCC oraz Urząd komitetu Integracji Europejskiej - Medal Europejski dla Usług.

Warunkiem otrzymania medalu jest spełnianie europejskich standardów przez daną firmę lub usługę. Dla kapituły jednym z głównych kryteriów oceny jest poziom dynamiki rozwoju firmy.

Pod tym względem Targi Kielce mają się czym wykazać. W ciągu 15 lat działalności, od jednej imprezy wystawienniczej rocznie firma stała się organizatorem ponad 30 wystaw w roku, osiągając dziewiętnasto - procentowy udział w polskim rynku targowym, a tym samym stając się jego wiceliderem.

W tym roku firma otrzymała medal w dowód uznania dla Międzynarodowych  Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych – PLASTPOL,  uznanych za jedną z najważniejszych wystaw tej branży w Europie. Podczas swojej pierwszej edycji w 1997 roku targi PLASTPOL zajmowały powierzchnię 800 m2, goszcząc 83 wystawców, natomiast obecnie powierzchnia wystawiennicza to ponad 10 tysięcy m2, na których swoje ekspozycje prezentuje ponad 700 wystawców, w tym około połowa z zagranicy. PLASTPOL to czołowe międzynarodowe targi w Polsce.

Laureatami medalu z lat ubiegłych są także: Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA – POLSKA, Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego MSPO, Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL, Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO oraz Międzynarodowe Targi Lokalnego Transportu  Zbiorowego TRANSEXPO.

Targi AUTOSTRADA – POLSKA mają charakter platformy biznesowej stanowiącej pomost między zachodnimi korporacjami i firmami z Ukrainy, Białorusi oraz Rosji. Targi z roku na rok zyskują na znaczeniu i rozmachu, bowiem od pierwszej edycji w roku 1995 ich powierzchnia z 2700 m2 wzrosła ponad siedmiokrotnie do 19 tysięcy metrów kwadratowych. MSPO miało swoją inaugurację w 1992 roku, goszcząc 45 wystawców.

Dzisiaj jest to jedna z największych imprez targowych w Europie z już blisko dziesięciokrotnie większą liczbą prezentujących się na niej firm reprezentujących 25 krajów. Prestiż wystawy potwierdza członkostwo w UFI - Międzynarodowym Stowarzyszeniu Przemysłu Targowego zrzeszającym imprezy o wysokim standardzie organizacyjnym.

Wystawa METAL - także będąca członkiem UFI - jest największą w Polsce i jedną z najważniejszych w Europie imprezą wystawienniczą poświęconą branży odlewniczej. SACROEXPO to miejsce corocznego spotkania projektantów, architektów i użytkowników obiektów sakralnych. To również największa i najbardziej prestiżowa w Europie wystawa tego rodzaju. Jej dodatkowym atutem jest fakt, że tworzy ona płaszczyznę bezpośredniego spotkania producentów z odbiorcami.

Targi TRANSEXPO to największa w Polsce impreza sektora komunikacji zbiorowej i jedyna w Polsce wystawa prezentująca zbiorowy transport w sposób kompleksowy.

Uroczystość wręczania Medali Europejskich odbędzie się 26 marca br. o godzinie 12.00 w Sali Koncertowej na Zamku Królewskim w Warszawie. 

Targi Kielce są wiceliderem polskiego rynku targowego. Ich udział w nim wynosi 19%. W ubiegłym roku zorganizowały ponad 30 imprez wystawienniczych, na których prezentowało się ponad 4200 wystawców, z czego jedną czwartą stanowili wystawcy zagraniczni. Firma wkroczyła także na rynek ukraiński, organizując tam Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych PLASTUKRAINA.

Powierzchnia wystawiennicza Targów Kielce zajmuje drugie co do wielkości miejsce w kraju, a obiekty wystawiennicze są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Targi Kielce są ponadto jedynym ośrodkiem  w Polsce wykorzystującym do prezentacji dynamicznej ciężkiego sprzętu budowlanego, transportowego i wojskowego własny specjalny teren pokazowy.

Wyniki osiągane przez Targi Kielce są monitorowane przez BDO-Polska i publikowane w rocznych raportach Międzynarodowego Stowarzyszenia Statystyki Targowej – CENTREX.

Artykuł został dodany przez firmę

Targi Kielce S.A.

Targi Kielce, jeden z dwóch liderów targowych w Polsce, do którego należy jedna trzecia udziału w polskim rynku targowym.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.