Artykuł Dodaj artykuł

MAXIEM nagrodzony Klaudiuszem na Targach Kamień STONE

Najlepsza maszyna do obróbki kamienia to urządzenie do cięcia wodą MAXIEM należący do korporacji OMAX z USA. Tak orzekło jury konkursu Klaudiusz 2011 podczas największych w Europie Środkowo - Wschodniej targów branży kamieniarski Kamień STONE w Poznaniu.

Najlepsza maszyna do obróbki kamienia to urządzenie do cięcia wodą MAXIEM należący do korporacji OMAX z USA. Tak orzekło jury konkursu Klaudiusz 2011 podczas największych w Europie Środkowo - Wschodniej targów branży kamieniarski Kamień STONE w Poznaniu.

Statuetka Klaudiusz

Po raz pierwszy w historii targów Kamień STONE w Poznaniu przedstawiciele branży kamieniarskiej przyznali statuetki Klaudiusz. Nagrodzono wyróżniające się produkty w dwóch kategoriach: kamień naturalny oraz maszyny, urządzenia i narzędzia, a także najładniejsze stoisko. W kategorii „maszyny, urządzenia i narzędzia” bezkonkurencyjny okazał się waterjet marki MAXIEM, należący do amerykańskiej korporacji OMAX. Na targach Kamień STONE maszynę do cięcia wodą – MAXIEM 1530 zaprezentowała elbląska firma MAXIEM WATERJETS.

Jak stwierdziło jury w swoim uzasadnieniu przyznania nagrody: „W maszynie tej zastosowano wysoce innowacyjne rozwiązania technologiczne w procesie cięcia strumieniem wody różnych materiałów.  Efektem tych rozwiązań jest oszczędna i efektywna pompa korbowa oraz precyzyjny i sprawny napęd trakcyjny. Za istotną wartość produktu komisja konkursowa uznała także technologię umożliwiającą niskie jednostkowe zużycie energii, co wiąże się z założeniami zrównoważonego rozwoju”.

„Ta prestiżowa nagroda cieszy, zwłaszcza iż została przyznana przez specjalistów z branży kamieniarskiej. Od dłuższego czasu prezentujemy możliwości maszyn MAXIEM przedsiębiorcom związanym z tą branżą. Udowadniamy, że obróbka kamienia wodą to przyszłość w tej branży. Cieszy nas więc, że branża doceniła nasz produkt. Trzeba dodać, że w walce o Klaudiusza w tej kategorii pokonaliśmy wielu znanych producentów maszyn tradycyjnych dla obróbki kamienia” – mówi Tomasz Łapiński, dyrektor ds. sprzedaży MAXIEM WATERJETS w Elblągu.

Przedsiębiorcy z branży kamieniarskiej doceniają przede wszystkim to, że waterjet świetnie nadaje się do wszechstronnej pracy. Nie bez znaczenia jest fakt, że maszyny korporacji OMAX, jako jedyne są wyposażone w pompy korbowodowe. Te zaś pozwalają na obróbkę kamienia pod niskim ciśnieniem wody. Dzięki temu nie ma mowy o uszkodzeniu tak kruchego materiału, jakim jest kamień.


Więcej informacji na temat maszyn MAXIEM:

MAXIEM WATERJETS

www.maxiem.pl, e: info@maxiem.pl

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.