Artykuł Dodaj artykuł

MAXIEM nagrodzony Klaudiuszem na Targach Kamień STONE

Najlepsza maszyna do obróbki kamienia to urządzenie do cięcia wodą MAXIEM należący do korporacji OMAX z USA. Tak orzekło jury konkursu Klaudiusz 2011 podczas największych w Europie Środkowo - Wschodniej targów branży kamieniarski Kamień STONE w Poznaniu.

Najlepsza maszyna do obróbki kamienia to urządzenie do cięcia wodą MAXIEM należący do korporacji OMAX z USA. Tak orzekło jury konkursu Klaudiusz 2011 podczas największych w Europie Środkowo - Wschodniej targów branży kamieniarski Kamień STONE w Poznaniu.

Statuetka Klaudiusz

Po raz pierwszy w historii targów Kamień STONE w Poznaniu przedstawiciele branży kamieniarskiej przyznali statuetki Klaudiusz. Nagrodzono wyróżniające się produkty w dwóch kategoriach: kamień naturalny oraz maszyny, urządzenia i narzędzia, a także najładniejsze stoisko. W kategorii „maszyny, urządzenia i narzędzia” bezkonkurencyjny okazał się waterjet marki MAXIEM, należący do amerykańskiej korporacji OMAX. Na targach Kamień STONE maszynę do cięcia wodą – MAXIEM 1530 zaprezentowała elbląska firma MAXIEM WATERJETS.

Jak stwierdziło jury w swoim uzasadnieniu przyznania nagrody: „W maszynie tej zastosowano wysoce innowacyjne rozwiązania technologiczne w procesie cięcia strumieniem wody różnych materiałów.  Efektem tych rozwiązań jest oszczędna i efektywna pompa korbowa oraz precyzyjny i sprawny napęd trakcyjny. Za istotną wartość produktu komisja konkursowa uznała także technologię umożliwiającą niskie jednostkowe zużycie energii, co wiąże się z założeniami zrównoważonego rozwoju”.

„Ta prestiżowa nagroda cieszy, zwłaszcza iż została przyznana przez specjalistów z branży kamieniarskiej. Od dłuższego czasu prezentujemy możliwości maszyn MAXIEM przedsiębiorcom związanym z tą branżą. Udowadniamy, że obróbka kamienia wodą to przyszłość w tej branży. Cieszy nas więc, że branża doceniła nasz produkt. Trzeba dodać, że w walce o Klaudiusza w tej kategorii pokonaliśmy wielu znanych producentów maszyn tradycyjnych dla obróbki kamienia” – mówi Tomasz Łapiński, dyrektor ds. sprzedaży MAXIEM WATERJETS w Elblągu.

Przedsiębiorcy z branży kamieniarskiej doceniają przede wszystkim to, że waterjet świetnie nadaje się do wszechstronnej pracy. Nie bez znaczenia jest fakt, że maszyny korporacji OMAX, jako jedyne są wyposażone w pompy korbowodowe. Te zaś pozwalają na obróbkę kamienia pod niskim ciśnieniem wody. Dzięki temu nie ma mowy o uszkodzeniu tak kruchego materiału, jakim jest kamień.


Więcej informacji na temat maszyn MAXIEM:

MAXIEM WATERJETS

www.maxiem.pl, e: info@maxiem.pl

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły