Artykuł Dodaj artykuł

FANUC Polska zaprasza na targi ITM 2014

Polski oddział japońskiej firmy FANUC, światowego lidera technologii CNC i robotyki zaprasza do udziału w Międzynarodowych Targach ITM (Innowacje Technologie Maszyny), odbywających się w Poznaniu w dniach 3-6 czerwca br.

Logo FANUCPolski oddział japońskiej firmy FANUC, światowego lidera technologii CNC i robotyki zaprasza do udziału w Międzynarodowych Targach ITM (Innowacje Technologie Maszyny), odbywających się w Poznaniu w dniach 3-6 czerwca br.

W tym roku firma FANUC przygotowała dwie bardzo interesujące ekspozycje. W ramach pierwszej z nich, zaplanowanej w salonie WELDING, zostaną zaprezentowane trzy wysoce funkcjonalne cele spawalnicze przygotowane wspólnie z wybranymi partnerami firmy. W drugiej, zlokalizowanej w salonie MACH-TOOL, będzie można zobaczyć innowacyjną aplikację FANUC złożoną z dwóch maszyn FANUC ROBODRILL oraz robota FANUC M-20iA/20M, w wymagającym procesie obróbki stalowych elementów konstrukcyjnych.

Targi ITM to największe i najbardziej prestiżowe w Polsce forum nowoczesnych technologii, prezentujące ofertę ponad tysiąca wystawców z 30 krajów świata. Tradycja tych targów wywodzi się ze słynnej PeWuKi, gdzie prezentowano wszystko to, co związane było z przemysłem. Dziś wydarzenie jest jedną z najlepszych okazji, by zapoznać się z nowościami rynkowymi z zakresu produktów, usług i technologii dedykowanych dla różnych gałęzi przemysłu. Z uwagi na swój branżowy charakter poznańskie targi przyciągają przede wszystkim specjalistów zainteresowanych nowoczesnymi technologiami.

Salon WELDING 2014

Salon WELDING, który odbywa się w ramach targów ITM Polska, to jedno z najważniejszych w Polsce spotkań branży spawalniczej. Co roku gromadzi w Poznaniu rzesze specjalistów zainteresowanych nowoczesnymi technologiami i urządzeniami do spajania oraz cięcia metali. FANUC wychodząc na przeciw tym oczekiwaniom przygotował prezentację wyjątkowych cel spawalniczych.

- „Obróbka plastyczna blach to wyjątkowy sektor. Z jednej strony poddawany jest silnej presji konkurencyjnej, co wymaga od producentów ciągłego obniżania kosztów. Z drugiej natomiast podlega wyśrubowanym wymogom w zakresie norm bezpieczeństwa“ – mówi Konrad Grohs, prezes FANUC Polska. - „Zrobotyzowane aplikacje spawalnicze to znakomite rozwiązanie w aktualnej sytuacji rynkowej. W Poznaniu zamierzamy pokazać w bardzo praktyczny sposób, jak najnowsza technologia może pomóc spełnić wysokie wymagania w tym zakresie i skutecznie wspierać produkcję“ – dodaje prezes Grohs.

Premierowe aplikacje FANUC, które zostaną zaprezentowane na stoisku nr 5, znajdującym się w hali 4, to:

Aplikacja stworzona przez firmę FANUC wspólnie z firmą ROBOTY PRZEMYSŁOWE Sp. z o. o. – to kompaktowa cela spawalnicza o małych gabarytach z robotem FANUC ARC MATE 100iC/6L. Cela jest wyposażona w przesuwane drzwi frontowe i posiada dwa pola pracy. Jest to zwarta aplikacja o niewielkich wymiarach, którą można adoptować do różnych detali. Urządzenie można łatwo przemieszczać w obrębie hali produkcyjnej, tak, aby dostosować jej położenie do aktualnych potrzeb procesu produkcji. Cela jest zamknięta i wyposażona w dedykowany odciąg dymów. To z kolei decyduje o tym, że podczas pracy celi nie ma ryzyka zadymiania hali. Spawanie w dwóch niezależnych polach gwarantuje użytkownikowi dużą wydajność. Główne korzyści oferowane przez aplikację to: wydajność, kompaktowa budowa, mobilność.

Aplikacja stworzona przez firmę FANUC wspólnie z firmą AMM ROBOT G. MADAJCZYK, J. MAZURKIEWICZ S.J. – punktem centralnym stanowiska jest pozycjoner składający się z solidnej podstawy, na której na wsporniku zamocowany jest robot spawalniczy oraz dwóch stacji roboczych, które obracają się wokół pionowej osi w zakresie +\-180°. Obroty kontrolowane są przez silnik z przekładnią zębatą zasilany prądem przemiennym. Dwustanowiskowy pozycjoner umożliwia operatorowi zakładanie oraz zdejmowanie spawanych detali na jednej stacji, podczas gdy na drugiej robot wykonuje operacje spawania. Jest to rozwiązanie bardzo bezpieczne dla operatora i bardzo wydajne. Proces spawania odbywa się w wyizolowanej części. Producent maksymalnie wykorzystuje czas przeznaczony na proces spawania. Ta aplikacja może występować także w wersji kompaktowej (na jednej wspólnej płycie), co pozwala na jej łatwy transport. Aplikacja umożliwia spawanie szerokiej gamy detali - od małych do dużych gabarytów.

Aplikacja stworzona przez firmę FANUC wspólnie z firmą ZAP-ROBOTYKA Sp. z o. o. – premierowa prezentacja przybliży zrobotyzowane stanowisko spawalnicze stworzone do automatycznego spawania metodą TIG elementów oraz podzespołów o skomplikowanych kształtach i spoinach, różnie usytuowanych przestrzennie. Obsługa stanowiska w procesie produkcji ogranicza się do mocowania elementów przeznaczonych do spawania, włączenia automatycznego cyklu pracy stanowiska oraz zdejmowania pospawanych elementów po zakończeniu cyklu. Łatwość obsługi i programowania robota gwarantuje szybką zmianę asortymentu produkcji. Zastosowany pozycjoner dwustanowiskowy pięcioosiowy jest pozycjonerem o głównej osi obrotu – pionowej. Osie obrotu przedmiotów obrabianych obydwu stanowisk stanowią dwa pozycjonery dwuosiowe FANUC, jako dodatkowe osie robotowe. Ich duża prędkość oraz przyspieszenia gwarantują wysoką koordynację ruchów między pozycjonerem a robotem, co jest bardzo istotne dla uzyskania wysokiej wydajności i jakości produktu.

Salon MACH-TOOL 2014

Salon MACH-TOOL, który odbywa się w ramach targów ITM Polska, to jedna z największych w Polsce wystaw prezentujących innowacyjne maszyny i urządzenia stworzone z myślą o wsparciu nowoczesnych procesów obróbki. FANUC, jako czołowy dostawca środków automatyzacji przemysłu na światowe rynki również specjalnie na tę okazję przygotował innowacyjną, kompleksową aplikację złożoną z dwóch maszyn FANUC ROBODRILL oraz robota FANUC M-20iA/20M.

„Obecna sytuacja gospodarcza oraz duża konkurencja na rynku powoduje, że przedsiębiorcy nieustannie poszukują narzędzi oraz procesów, które mogłyby przyspieszyć produkcję i zredukować jej koszty. Bardzo ważne jest tutaj również wyeliminowanie kasacji wadliwych detali. FANUC, jako firma blisko współpracująca z przemysłem nieustannie kreuje i dostarcza oczekiwane rozwiązania. Aplikacja, którą pokażemy w Poznaniu jest właśnie takim rozwiązaniem. Z pewnością może zagwarantować użytkownikom: niedoścignioną szybkość, wysoką jakość, niskie koszty eksploatacji i zaskakujące zyski“ – podkreśla Konrad Grohs, prezes FANUC Polska.

Premierowa aplikacja FANUC, zostanie zaprezentowana na stoisku nr 24, w hali 7:

Centrum obróbcze FANUC ROBODRILL z w pełni zautomatyzowanym systemem załadunku, dzięki zastosowaniu robota M-20iA/20M.

Hitem ekspozycji FANUC przygotowanej z myślą o tegorocznych targach MACH-TOOL będzie w pełni zintegrowany system FANUC, łączący w sobie dwie flagowe technologie producenta.

Maszyny zostały zintegrowane w celu obsługi wymagającego procesu obróbki stalowych elementów konstrukcyjnych. Połączenie robota M-20iA/20M o udźwigu 20 kg z dwoma obrabiarkami FANUC ROBODRILL α - D21L iA5 jest realizowane poprzez dedykowany interfejs, który nie wymaga żadnego dodatkowego sprzętu. Specjalnie przygotowane ekrany pozwalają na obsługę całego stanowiska z jednego ekranu, co umożliwia pracę operatorom, bez konieczności posiadania wiedzy na temat obsługi robota. Swobodne wyznaczanie stref niebezpiecznych aktywowanych przez zewnętrzne urządzenia bezpieczeństwa daje możliwość budowania mniejszych, w pełni bezpiecznych stanowisk. Tegoroczna aplikacja przygotowana przez firmę FANUC z pewnością udowodni, że kompaktowe centra obróbkowe w połączeniu z doskonałym 6-osiowym robotem mogą być optymalnym rozwiązaniem dla producentów, którzy potrzebują wysokiej wydajności, niedoścignionej jakości, precyzji i niezawodności.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE DO ODWIEDZANIA STOISKA FIRMY FANUC POLSKA!

Międzynarodowe Targi ITM
POZNAŃ CONGRESS CENTER
ul. Głogowska 14
60-734 Poznań

Salon WELDING - stoisko FANUC Polska nr 5 w hali 4
Salon MACH-TOOL - stoisko FANUC Polska nr 24 w hali 7