Ekonomia prowadzenia zakładów w tym również narzędziowni wymaga cięcia kosztów.
W sierpniu bieżącego roku Komisja Europejska poddała do konsultacji w krajach członkowskich UE wniosek SCCS (Komitetu Naukowego ds. Bezpieczeństwa Konsumentów przy Komisji Europejskiej) o ograniczenie stosowania izotiazolonów jedynie do konserwacji wyrobów „rinse off”.
Firma Elesa+Ganter, światowy lider w produkcji standardowych elementów maszyn wprowadziła do oferty trzpienie o oznaczeniu GN 817.9, które można samodzielnie modyfikować pod względem kształtu, długości i typu zakończenia.
Na coraz bardziej złożonym rynku producentów, Kennametal, nowatorska firma działająca w technologii przemysłowej ponownie podnosi standardy w wysokowydajnej obróbce otworów.
11 czerwca 2014 w Katowicach odbyła się V już edycja konferencji „Automatyzacja procesów w przemyśle”, organizowana przez firmę MultiTrain.
W tym roku Polska Izba Przemysłu Targowego, jedyna ogólnopolska i najważniejsza organizacja przemysłu targowego w Polsce obchodzi Jubileusz 20-lecia samorządu przedsiębiorców działających w branży targowej.
Firma Elesa+Ganter, światowy lider w produkcji standardowych elementów maszyn, wprowadziła do oferty kołnierze gwintowane o oznaczeniu GN 3490. Nowy produkt jest przeznaczony do montażu na profilach z rowkami teowymi.
Victaulic, producent wysokiej jakości odlewów, w połowie kwietnia bieżącego roku rozpoczął gruntowną modernizację odlewni w Drezdenku.
Promotech przedstawił nowy automat do wycinania otworów i spawania - MCM. To odpowiedź na potrzeby branży stoczniowej oraz producentów platform wiertniczych i zbiorników ciśnieniowych, poszukujących bardziej wydajnych i precyzyjnych urządzeń.
18 czerwca br. Warszawę odwiedziło 20 firm tajwańskich z branży elementów złącznych. Była to największa misja branżowa z Tajwanu w tym roku. W hotelu Sofitel Victoria Warszawa odbyły się spotkania biznesowe zorganizowane przez Taiwan Trade Center Warsaw, oficjalne przedstawicielstwo Tajwańskiej Rady Rozwoju Handlu Zagranicznego (TAITRA) w Polsce.
Ważnym akcentem tegorocznych Międzynarodowych Targów Stali, Metali Nieżelaznych, Technologii i Produktów SteelMET jest recykling. Wydarzenie odbędzie się w Expo Silesia w Sosnowcu w terminie 18 – 20 października, a jego program po raz kolejny wzbogaci m.in. największa w Polsce konferencja dla branży stalowej organizowana przez Polską Unię Dystrybutorów Stali – partnera strategicznego targów.
Zapraszamy do odwiedzenia nas podczas targów ENERGETAB 2016 w Bielsku-Białej
W drugi dzień targów ITM Polska oraz targów Subcontracting było naprawdę tłoczno na pawilonach.
We wrześniu br. białostocka fabryka przyrządów i uchwytów prezentuje swoje produkty na targach IMTS w Chicago i AMB w Stuttgarcie. Październik to dla firmy równie intensywny czas - BISON bierze bowiem udział w dwóch dużych imprezach targowych – BIMU w Mediolanie i TOOLEX w Sosnowcu. To także chwila, w której brytyjskie przedstawicielstwo firmy oficjalnie rozpoczyna działalność.