Aluminium to jeden z najbardziej wszechstronnych materiałów, a z tego względu jeden z najpopularniejszych, który firmy z branży obróbki CNC wykorzystują w codziennej pracy. Mimo szeregu zastosowań i zalet praca z nim nie należy do łatwych. Odporność na korozję, wysoka przewodność prądu elektrycznego, najlepszy stosunek wytrzymałości do masy - aluminium jest znacznie lżejsze niż inne metale wykorzystywane w przemyśle, czy łatwy recykling to najbardziej znane atuty aluminium.
Aluminium to metal o wielu właściwościach, które sprawiają, że znajduje bardzo szerokie zastosowanie w różnych branżach.
Powiedzieć o aluminium „wszechstronny wielozadaniowiec”, to jak nie powiedzieć nic.
Powiedzieć, że aluminium to materiał niezwykły, to jak nie powiedzieć nic.
SECO/WARWICK dostarczy dwie linie ciągłe CAB oraz jeden uniwersalny piec komorowy do lutowania twardego aluminium.
Koncern Jiangsu RIDEA zamówił od SECO/WARWICK linię CAB przeznaczoną do lutowania aluminium.
ASSAN ALÜMINYUM, jeden z wiodących światowych producentów aluminiowych wyrobów wytwarzanych metodą odlewania ciągłego, zamówił 4 kolejne piece do wyżarzania kręgów aluminium, które są wyposażone w jeszcze bardziej wydajny system Vortex® 2.0. Producent posiada już 17 urządzeń z systemem Vortex marki SECO/WARWICK.
EV/CAB, to specjalny piec do lutowania aluminium CAB do produkcji chłodnic akumulatorów EV. Jest odpowiedzią SECO/WARWICK na potrzeby rynku samochodów elektrycznych.
Aluminiowa siatka fasadowa wykonana z materiału aluminium 1050 i pokryta następnie lakierem proszkowym RAL 9006, kolor szary -metaliczny, pozwala doskonale ozdabiać i osłaniać wielopoziomowy parking.
Choć mogłoby się wydawać, że o prośrodowiskowych walorach aluminium powiedziano już niemal wszystko, Hydro zmienia dziś zasady eko-gry i wprowadziło na rynek stop pochodzący w 79% z recyklingu. Hydro Restore, bo o nim mowa, to kolejny znaczący krok na drodze realizacji strategii „30 do 2030”, której głównym celem jest 30% redukcja emisji CO2 w całym łańcuchu produkcji ALU.
Aluminium to metal jedyny w swoim rodzaju. Znaleźć je można praktycznie wszędzie – na sklepowych półkach, w naszych samochodach, telefonach, ale także w postaci profili budowlanych, elementów stolarki otworowej czy wreszcie w potężnych konstrukcjach takich jak chociażby mosty.
Powszechnie stosowane metody nadawania pożądanego koloru elementom wykonywanym z glinu to chemiczne i elektrochemiczne barwienie aluminium. Podnoszą walory estetyczne produktów, dając efekt trwalszy niż malowanie. W naszym wpisie przyjrzymy się, jak wygląda proces barwienia chemicznego i elektrochemicznego oraz jakie efekty można osiągnąć dzięki zastosowaniu tych dwóch technik.
Anodowanie to powierzchniowa obróbka metali, która polega na elektrolitycznym wytworzeniu warstwy tlenku. Warstwa stanowi mechaniczne i antykorozyjne zabezpieczenie obrobionego elementu, jest też estetyczną powłoką o satynowej fakturze. Jeżeli po procesie anodowania zastosujemy proces barwienia chemicznego lub elektrochemicznego, powstanie nam nieścieralne pokrycie kolorowe. Powstanie nam nieścieralne pokrycie kolorowe. A czym jest tzw. anodowanie twarde aluminium i w jakich branżach jest stosowane?
SECO/VACUUM, marka należąca do Grupy SECO/WARWICK, sprzedała piec próżniowy do lutowania aluminium (VAB), międzynarodowemu dostawcy komponentów lotniczych.
Polerowanie elektrochemiczne to nowoczesna technika obróbka metali. Jest ona wykorzystywana w celu nadania gładkiej i błyszczącej powierzchni wybranym materiałom. Elektropolerowanie polega na usuwaniu zewnętrznej warstwy aluminium przy użyciu specjalnych elektrolitów. Zachęcamy do zapoznania się z naszym wpisem, gdzie wyjaśniamy, gdzie wykorzystywane jest elektropolerowanie i na czym polega.