Niezależnie od powierzchni – czy to kulistej, ukośnej, od czoła, czy do samego kołnierza, znakowanie już na etapie produkcyjnym jest możliwe. I to w kilka sekund. W jaki sposób? Dzięki opracowanym przez firmę Hommel Keller narzędziom do znakowania. Niniejszy artykuł prezentuje specyfikę procesu znakowania przy pomocy tych narzędzi. Jak one działają i dlaczego warto z nich korzystać? Zapraszamy do lektury.
Kontrola jakości ma na celu potwierdzenie zgodności uwzględnionych w specyfice danego produktu przez producenta.
Dźwignia z mimośrodem to najszybszy sposób na mocowanie detali w przyrządzie obróbczym lub na linii montażowej. .
Nowoczesne aplikacje obróbki skrawaniem muszą sprostać stale rosnącym wymaganiom, co do jakości i dokładności przedmiotów obrabianych, a jednocześnie redukcji kosztów i zwiększenia wydajności procesów obróbczych.
W naszej ofercie dostępne są narzędzia Slag Hog oraz Rhino Hammer ułatwiające pracę z wycinarkami laserowymi.
Patrząc na gabaryty detali, które można wykonać na bramówce serii SDV-H mogłoby się wydawać, że jest to brama do piekieł, ponieważ jak tu obrobić detal o wadze 32,5 tony (bo dokładnie takie jest największe możliwe obciążenie stołu tego typu frezarek marki TBI).
W sektorze produkcji przemysłowej od zeszłego roku zauważalne są dwa trendy: zakłady produkcyjne stawiają na samowystarczalność i inwestują we własny park maszynowy oraz część produkcji z krajów azjatyckich wraca do Europy. Trendy te wzmocniły się dodatkowo w okresie pandemii.
Specjaliści zajmujący się obróbką metali często w swojej pracy wykorzystują zarówno maszyny, jak i narzędzia ręczne. Wśród nich można wymienić m.in. gwintowniki, które służą do nacinania gwintów wewnętrznych czy gratowniki, służące do wykończenia detali. Co warto wiedzieć o tych narzędziach?
Dzięki zastosowaniu standardowych elementów maszyn Elesa+Ganter firma Sorex Technic Michał Przeorek ograniczyła konieczność wykonywania detali we własnym zakresie.
Polska marka z ambicją globalnej właśnie wprowadziła nowe zmiany w identyfikacji wizualnej. „Postęp to suma detali” symbolizuje wartości jakimi kieruje się TBI Technology.
Seria MC5100 to nowe gatunki płytek tokarskich pokrywane metodą CVD do toczenia żeliw z dużą prędkością i do toczenia przerywanego. W procesie odlewania żeliwa produkowane są detale o skomplikowanej geometrii. Podczas obróbki różnych gatunków żeliwa powstaje inny wiór, co może powodować różnego typu uszkodzenia płytek. Podobnie skomplikowane kształty wytwarzane w odlewach stwarzają wyzwania, ponieważ kontakt z przedmiotem obrabianym może spowodować nagłe przejście z obróbki ciągłej na przerywaną. W odpowiedzi na te wyzwania w Mitsubishi Materials opracowano nowe gatunki płytek, które przystosowane zostały do obróbki detali o dowolnej geometrii, z dowolnego gatunku żeliwa.
Dzięki zaciskom stycznym GN 928 możemy łatwo ustalać położenie wielu detali oraz w sprytny sposób zabudować zacisk.
Potocznie używana nazwa druku 3D zalicza się do wytwarzania detali metodą addytywną/przyrostową, która, oprócz samego pomysłu na detal, wymaga przejścia przez trzy etapy: modelowania, drukowania i wykończenia.
Zrobotyzowana symulacja i wirtualna rzeczywistość do podglądu potencjału rozwiązań leas.
Coraz więcej elektronarzędzi i sprzętu ogrodniczego buduje się z kompaktowymi i lekkimi systemami akumulatorowymi dzięki nowym technologiom akumulatorów. Bez kabli do gniazdka elektrycznego mogą być zatem używane w ruchu i umożliwiają wydajną, ergonomiczną pracę.