Wynik wyszukiwania

 
Na czym polega obróbka plastyczna metalu? zdjęcie

Na czym polega obróbka plastyczna metalu?

Metal jest powszechnie wykorzystywanym materiałem do budowy i tworzenia wielu różnych produktów. We współczesnym przemyśle jest wszechobecny i nic nie zwiastuje obniżenia jego popularności. Ceniony przede wszystkim za wytrzymałość oraz wysoką podatność na różnego rodzaju modelowanie. Na obróbkę plastyczną metalu składa się m.in. kucie z użyciem młota, tłoczenie, ciągnięcie czy też zginanie, w czym pomaga krawędziarka.

Czytaj więcej

 
Jakie są metody cięcia metalu? zdjęcie

Jakie są metody cięcia metalu?

Do podstawowej obróbki metalu najczęściej posiadamy w przydomowym warsztacie najbardziej potrzebne narzędzia takie jak wyrzynarki, szlifierki kątowe czy piły ręczne z brzeszczotem. Do zastosowań przemysłowych często stosuje się jednak bardziej specjalistyczne rozwiązania i sprzęt taki jak piła taśmowa, plazmowa wypalarka CNC czy różnego rodzaju przecinarki taśmowe. Powodem wykorzystywania profesjonalnego sprzętu są na ogół większe oraz twardsze materiały wykorzystywane w przedsiębiorstwach. W poniższym wpisie postaramy się opisać najefektywniejsze metody obróbki metalu.

Czytaj więcej

 
Szlifierki do metalu - do czego się ich używa? zdjęcie

Szlifierki do metalu - do czego się ich używa?

Różnego rodzaju prace budowlane wykonywane w profesjonalnym warsztacie wymagają użycia specjalistycznego sprzętu. Nie inaczej dzieje się w przypadku obróbki metalu. Nowoczesne narzędzia i porządnie skonstruowane maszyny nie tylko wpłyną na komfort, ale również jakość pracy z tego typu materiałem. Jednym z przydatnych sprzętów są szlifierki do metalu. W jakim celu się ich używa? Dowiesz się z poniższego artykułu!

Czytaj więcej

 
Sposoby cięcia metalu laserem zdjęcie

Sposoby cięcia metalu laserem

Jak wiadomo, popularność metalu jest naprawdę bardzo duża. Materiał ten otacza nas niemalże wszędzie. Od wielkich konstrukcji budowlanych, szkieletów budynków, tory kolejowe, aż po małe przedmioty, jak okucia mebli, puszki, opakowania czy biżuterię. Jest powszechnie ceniony za podatność na modyfikacje, a jednocześnie wysoki stopień wytrzymałości. Jeden ze stopów metali, brąz, towarzyszy nam już od czasów starożytności. Niegdyś go przetapiano i w ten sposób formowano przedmiot, który chciano wytworzyć. Było to ułatwione, ponieważ brąz jest miękkim metalem i nie trzeba go było ciąć. Dzisiaj cięcia metalu dokonuje się coraz częściej laserowo ze względu na wykorzystanie coraz to twardszych i mocniejszych stopów tego materiału.

Czytaj więcej

 
Frezy do metalu - niezbędne narzędzie w każdym warsztacie i na placu budowy zdjęcie

Frezy do metalu - niezbędne narzędzie w każdym warsztacie i na placu budowy

Potrzebujesz przecinarki do metalu? Niezależnie od tego, czy szukasz czegoś do małych projektów, czy do większych zadań, mamy idealne narzędzie do pracy.

Czytaj więcej

 
abas Business Solutions Poland o cyfryzacji produkcji w branży metalurgicznej podczas targów METAL zdjęcie

abas Business Solutions Poland o cyfryzacji produkcji w branży metalurgicznej podczas targów METAL

abas Business Solutions Poland, będący częścią globalnej Grupy abas - lidera w dziedzinie transformacji cyfrowej przedsiębiorstw, opowie na czym właściwie polega cyfryzacja produkcji w branży metalurgicznej i optymalizacja 8 kluczowych obszarów podczas wrześniowej i już XXIV edycji Międzynarodowych Targów Technologii dla Odlewnictwa METAL w Kielcach.

Czytaj więcej

 
Cięcie metalu laserem – jak to działa oraz czy warto? zdjęcie

Cięcie metalu laserem – jak to działa oraz czy warto?

Decydując się na cięcie metalu laserem możemy pozwolić sobie na wysokie oczekiwania wobec efektu. Cięcie metalu laserem to dziś najpowszechniej stosowana technika.

Czytaj więcej

 
Tokarki do metalu i prasy hydrauliczne - budowa, rodzaje i zastosowanie zdjęcie

Tokarki do metalu i prasy hydrauliczne - budowa, rodzaje i zastosowanie

Rozwój branży związanej z produkcją i obróbką metalu intensywnie się rozwija.

Czytaj więcej

 
„Sky is the limit” - Protec Sp. z o. o., specjalizujący się w szeroko pojętej obróbce metalu, o 5 latach z abas ERP zdjęcie

„Sky is the limit” - Protec Sp. z o. o., specjalizujący się w szeroko pojętej obróbce metalu, o 5 latach z abas ERP

abas Business Solutions Poland, wchodzący w skład Grupy abas, lidera w obszarze cyfryzacji przedsiębiorstw produkcyjnych, od 2016 r. projektuje i wdraża innowacyjne rozwiązania usprawniające proces transformacji cyfrowej przedsiębiorstw produkcyjnych w Polsce.

Czytaj więcej

 
Targi LUBDREW & METALL ruszają 25 marca! zdjęcie

Targi LUBDREW & METALL ruszają 25 marca!

Targi Obróbki Drewna oraz Metalu LUBDREW&METALL odbędą się w dniach 25-26 marca 2023 roku w Targach Lublin S.A. przy ul. Dworcowej 11.

Czytaj więcej

 
Perfoandromeda® gwiazda wśród siatek fasadowych zdjęcie

Perfoandromeda® gwiazda wśród siatek fasadowych

Elewacyjne siatki z metalu, nazywane też często siatkami fasadowymi to przykład tego jak metal poddany odpowiedniej, precyzyjnej obróbce może stać się w efekcie końcowym prawdziwym dziełem sztuki.

Czytaj więcej

 
Obróbka metalu - samodzielnie czy z pomocą firmy podwykonawczej? zdjęcie

Obróbka metalu - samodzielnie czy z pomocą firmy podwykonawczej?

Zastosowanie maszyn CNC pozwala na precyzyjną obróbkę metali.

Czytaj więcej

 
Wspólna przestrzeń branży drzewnej i metalowej - Międzynarodowe Targi Obróbki Drewna i Metalu LUBDREW & METALL zdjęcie

Wspólna przestrzeń branży drzewnej i metalowej - Międzynarodowe Targi Obróbki Drewna i Metalu LUBDREW & METALL

W dniach 20-22 marca 2020 roku w Targach Lublin S.A. (Lublin, ul. Dworcowa 11) odbędzie się IX edycja Międzynarodowych Targów Obróbki Drewna i Metalu LUBDREW & METALL. Wydarzenie jest kontynuacją rozpoczętego w 2011 roku najważniejszego branżowego wydarzenia w Polsce Wschodniej. Jednocześnie jest to jedyna inicjatywa mająca na celu prezentację firm działających w sektorze drzewnym oraz metalowym w tym regionie kraju.

Czytaj więcej

 
Usługi spawania laserowego: nowoczesne technologia, wszechstronne zastosowanie zdjęcie

Usługi spawania laserowego: nowoczesne technologia, wszechstronne zastosowanie

Spawanie laserowe i przemysł to mocne połączenie. Bez niego fundamenty współczesnej gospodarki mogłyby się zawalić.

Czytaj więcej

 
Inteligentna oprawka narzędziowa reguluje proces skrawania metalu w czasie rzeczywistym zdjęcie

Inteligentna oprawka narzędziowa reguluje proces skrawania metalu w czasie rzeczywistym

Drgania, rysy, awaria narzędzia – zagrożenia, które dotychczas spędzały wielu operatorom sen z powiek, wkrótce staną się przeszłością: wraz z inteligentną hydrauliczną oprawką narzędziową iTENDO, firma SCHUNK i startup TOOL IT prezentują pierwszą na świecie oprawkę narzędziową, która monitoruje proces obróbki bezpośrednio na narzędziu i umożliwia sterowanie parametrami skrawania w czasie rzeczywistym.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 930
 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.