Wynik wyszukiwania

 
15 lat firmy – jubileuszowa promocja zdjęcie

15 lat firmy – jubileuszowa promocja

TBI Technology Sp. z o. o. obchodzi 15 jubileusz powstania. Historia firmy rozpoczęła się od objęcia przedstawicielstwa na rynku polskim niemieckiej marki obrabiarek oraz dystrybucji oprogramowania CAD/CAM.

Czytaj więcej

 
Szkolenie: Pierwsze kroki w inżynierii odwrotnej i pomiarach 3D zdjęcie

Szkolenie: Pierwsze kroki w inżynierii odwrotnej i pomiarach 3D

Podczas szkolenia zostaną poruszone dwa aspekty: pomiar 3D skanerem optycznym GOM Scan 1 firmy ZEISS, oraz proces inżynierii odwrotnej przy użyciu programu Geomagic Design X firmy OQTON.

Czytaj więcej

 
Kopalnia wiedzy i kompleksowa oferta dla przemysłu zdjęcie

Kopalnia wiedzy i kompleksowa oferta dla przemysłu

Siła targów ITM INDUSTRY EUROPE, MODERNLOG, SUBCONTRACTING oraz Salonu BHP ma moc przyciągania. Do grona wystawców najbliższej edycji już dołączyli liderzy branży. Najnowsze technologie dla przemysłu i logistyki od 30 maja do 2 czerwca 2023 r. ponownie wypełnią hale na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Nie zabraknie dyskusji na temat wyzwań oraz sposobów na rozwiązanie aktualnych problemów, z którymi zmagają się firmy produkcyjne.

Czytaj więcej

 
Elementy Elesa+Ganter w maszynach do produkcji sushi – case study firmy 2LHDM zdjęcie

Elementy Elesa+Ganter w maszynach do produkcji sushi – case study firmy 2LHDM

Przemysł spożywczy to wysokie wymaganie dotyczące higieny procesu produkcyjnego. Doświadczyć tego mogą szczególnie firmy zajmujące się przetwórstwem rybnym lub mięsnym. Nawet niewielkie uchybienia w sferze zachowania higieny mogą skutkować poważnymi konsekwencjami.

Czytaj więcej

 
Elementy ELESA+GANTER w maszynie do zgrzewania opakowań 3D – case study firmy UNISTAR zdjęcie

Elementy ELESA+GANTER w maszynie do zgrzewania opakowań 3D – case study firmy UNISTAR

Unistar to firma działająca od wielu lat w sektorze produkcyjnym maszyn. Specjalizuje się w tworzeniu zaawansowanych urządzeń służących do obróbki tworzyw sztucznych. W ten sposób dostarcza rozwiązania odpowiadające na potrzeby klientów z różnych dziedzin przemysłu. Na etapie konstruowania maszyny UNIPRIME CMZ, ekspert techniczny z firmy ELESA+GANTER zarekomendował wykorzystanie zawiasów z wbudowanym wyłącznikiem bezpieczeństwa oraz zamków zatrzaskowych. Maszyna ta jest przeznaczone do automatycznego łączenia opakowań 3D wykonanych z pianki polietylenowej (Rys 1).

Czytaj więcej

 
Zalety zawiesi pasowych – oferta PS Lift zdjęcie

Zalety zawiesi pasowych – oferta PS Lift

Zawiesia pasowe, tak jak łańcuchowe i linowe, należą do szeroko pojętej grupy zawiesi cięgnowych.

Czytaj więcej

 
Poszerz zakres aplikacji toczenia dzięki płytkom o nowej geometrii GUP-V firmy Kennametal zdjęcie

Poszerz zakres aplikacji toczenia dzięki płytkom o nowej geometrii GUP-V firmy Kennametal

Poszerz zakres aplikacji toczenia dzięki płytkom o nowej geometrii GUP-V firmy Kennametal

Czytaj więcej

 
Zastosowanie standardowych elementów Elesa+Ganter w przemyśle młynarskim – case study firmy FP SPOMAX SA zdjęcie

Zastosowanie standardowych elementów Elesa+Ganter w przemyśle młynarskim – case study firmy FP SPOMAX SA

Rosnący wolumen produkcji mąki i jej przetworów w przemyśle spożywczym przyczynia się do stałego wzrostu zapotrzebowania na maszyny i urządzenia młynarskie na całym świecie. FP SPOMAX SA to znana w skali globalnej polska firma - producent i dostawca maszyn, urządzeń oraz systemów produkcyjnych dla przemysłu młynarskiego, paszowego, piwowarskiego, energetycznego i ochrony środowiska. Jej dział konstrukcyjny stale ulepsza już istniejące maszyny i urządzenia, wprowadzając również nowe rozwiązania, które spełniają potrzeby klientów. W trakcie realizacji swoich projektów firma wykorzystuje standardowe elementy maszyn, które są produkowane i dostarczane przez firmę Elesa+Ganter Polska Sp. z o.o.

Czytaj więcej

 
Zestawienie wciągników łańcuchowych firmy Hadef – zwiększ możliwości udźwigu nawet do 60 ton! zdjęcie

Zestawienie wciągników łańcuchowych firmy Hadef – zwiększ możliwości udźwigu nawet do 60 ton!

Solidne, sprawdzone, bezpieczne, z wytrzymałym silnikiem i obudową, wyposażone w precyzyjną przekładnię, cicho pracujące i łatwe w obsłudze - to tylko niektóre mocne punkty wciągników łańcuchowych firmy Hadef.

Czytaj więcej

 
Elementy Elesa+Ganter w oprzyrządowaniu montażowym – case study na przykładzie stołów monterskich firmy Radiolex zdjęcie

Elementy Elesa+Ganter w oprzyrządowaniu montażowym – case study na przykładzie stołów monterskich firmy Radiolex

Aby osiągnąć optymalną efektywność i najwyższą jakość pracy, kluczowe jest posiadanie odpowiednich narzędzi i specjalnie przystosowanego miejsca do wykonywania zadań. Jeśli chodzi o sektor elektryczny oraz dziedziny związane z automatyką przemysłową, stoły oraz stelaże monterskie od Radiolex stanowią atrakcyjne rozwiązanie.

Czytaj więcej

 
Jak zoptymalizować proces pakowania - case study firmy DAMET zdjęcie

Jak zoptymalizować proces pakowania - case study firmy DAMET

Zoptymalizowanie stanowiska pracy ma ogromne znaczenie i stanowi wyzwanie w każdym przedsiębiorstwie. Dzięki optymalnemu układowi urządzeń i narzędzi w ciągu jednego dnia pracy możemy efektywniej wykonać większą liczbę zadań, jednocześnie dbając o równowagę obciążenia dla organizmu pracownika. Na przykładzie współpracy z firmą DAMET prezentujemy, w jaki sposób można zoptymalizować proces pakowania.

Czytaj więcej

 
Awaryjne otwieranie drzwi radiologicznych, dzięki elementom Elesa+Ganter – case study firmy Radpro zdjęcie

Awaryjne otwieranie drzwi radiologicznych, dzięki elementom Elesa+Ganter – case study firmy Radpro

Nowotwory są obecnie jednym z największych zagrożeń dla naszego zdrowia i życia. W dzisiejszych czasach medycyna rozwija się bardzo szybko, co oznacza, że powstaje coraz więcej skutecznych sposobów zwalczania tego problemu. Jedną z takich metod jest leczenie radioterapią. Na przykładzie współpracy z firmą Radpro Sp. z o.o. prezentujemy, w jaki sposób standardowe elementy maszyn Elesa+Ganter można stosować w urządzeniach pracujących przy źródłach promieniowania.

Czytaj więcej

 
Targi METAL 2022 już we wrześniu! zdjęcie

Targi METAL 2022 już we wrześniu!

Już od 20 do 22 września 2022 roku hale Targów Kielce wypełni najnowsza oferta urządzeń i usług dedykowanych branży odlewniczej.

Czytaj więcej

 
Potęga ekspozycji i bogactwo programu zdjęcie

Potęga ekspozycji i bogactwo programu

Aż siedem pawilonów, 42 tysiące metrów kwadratowych czyli powierzchnia równa sześciu pełnowymiarowym boiskom piłkarskim – tak w siłę rosną zbliżające się targi ITM INDUSTRY EUROPE, kluczowe wydarzenie dla branży przemysłowej. Tegoroczna oferta wystawców i prezentowane maszyny powinny zainteresować nie tylko duże fabryki, ale także małe i średnie przedsiębiorstwa. W programie pojawią się nowe inicjatywy, które skierowane są do szerokiego grona odbiorców i wpisują się w rynkowe trendy.

Czytaj więcej

 
Oerlikon Balzers podpisał dziesięcioletni kontrakt z ITP Aero. Powłoki PVD nakładane będą na komponenty, firmy ITP Aero, stosowane do budowy silników lotniczych nowej generacji zdjęcie

Oerlikon Balzers podpisał dziesięcioletni kontrakt z ITP Aero. Powłoki PVD nakładane będą na komponenty, firmy ITP Aero, stosowane do budowy silników lotniczych nowej generacji

Oerlikon Balzers, wiodąca marka rozwiązań powierzchniowych Oerlikon, podpisał dziesięcioletni kontrakt z ITP Aero na zastosowanie nowej, zaawansowanej powłoki odpornej na zużycie w wysokich temperaturach. BALORA TECH PRO stosowana będzie na komponentach silnika turbowentylatorowego Pratt & Whitney Canada PW800, który napędza nowe odrzutowce biznesowe Gulfstream G500/G600 i Dassault Falcon 6X.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 2407