Wyobraźmy sobie firmę, która kilka ostatnich miesięcy poświęciła na wdrożenie nowego oprogramowania ERP, jego poznanie i dostosowanie do własnych wymagań.
Jak podaje Panorama Consulting Group, 2020 (PCG)- 52,66% organizacji jest zadowolonych z posiadanego systemu ERP.
Planowanie zapotrzebowania materiałowego (ang. Material Requirements Planning – MRP, zwane dyspozycją) stanowi centralną funkcję systemu ERP.
Dynamiczny rozwój i postępująca cyfryzacja idą w parze z gromadzeniem ogromnej ilości danych (Big Data) biznesowych, których przetwarzanie stanowi niemałe wyzwanie dla wielu przedsiębiorstw.
Niniejszy artykuł przedstawia obecną kondycję rynku odlewniczego, wskazuje na potencjał i wyzwania z jakimi mierzą się obecnie firmy produkcyjne chcące utrzymać przewagę konkurencyjną, oraz odpowiada na pytanie jak system abas ERP może wesprzeć optymalizację procesów branży odlewniczej w 8 najważniejszych dla niej obszarach.
Ekosystem VENDO.ERP uzyskał w XXXI konkursie Godło „Teraz Polska”. Jesteśmy pierwszą firmą w Polsce oferującą system klasy ERP, która może poszczycić się takim prestiżowym wyróżnieniem. Przez 30 lat żadnej firmie oferującej system ERP to się nie udało.
Oprogramowanie STRUMIS jest specjalistycznym systemem ERP przeznaczonym dla producentów konstrukcji stalowych.
Jakie kryteria liczą się przy wyborze oprogramowania dla firm zajmujących się produkcją jednostkową? Wiele popularnych systemów ERP dla branży produkcyjnej powstało z myślą o klasycznej produkcji seryjnej. Procesy produkcji na zamówienie w obszarze budowy maszyn są w nich uwzględnione w równie niewielkim stopniu, jak procesy masowej indywidualizacji ukierunkowane na produkcję jednostkową.
abas Business Solutions Poland, wchodzący w skład Grupy abas, lidera w obszarze cyfryzacji przedsiębiorstw produkcyjnych, od 2016 r. projektuje i wdraża innowacyjne rozwiązania usprawniające proces transformacji cyfrowej przedsiębiorstw produkcyjnych w Polsce.
Kluczowym elementem planowania i zarządzania produkcją jest jej szczegółowe harmonogramowanie.
abas Business Solutions Poland, pionier w rozwiązaniach usprawniających cyfryzację przedsiębiorstw, po raz pierwszy, we współpracy z kilkuosobowym zespołem firmy Mueller Fabryka Świec S.A., wdrożył swój system klasy ERP w 100 % w trybie zdalnym. Tym osiągnięciem, abas stawia przełomowy krok w kierunku cyfrowej transformacji przedsiębiorstw i zdalnej rzeczywistości.
Przedsiębiorstwa, które nie chcą pozostać w tyle za swoją konkurencją, powinny dążyć do nieustannego rozwoju i dostosowywać do zmiennego otoczenia. Zadowolenie z aktualnego quo i nawet niewielka z pozoru stabilizacja może być przyczyną przegranej w biznesowej rywalizacji. Aby dołączyć do grona liderów w swojej branży, firmy powinny stawiać na optymalizację stosowanych rozwiązań IT.
W produkcji jednostkowej obowiązuje zasada, że jedyną stałą rzeczą jest zmiana. Nie ma tu dwóch jednakowych zamówień i produktów, a prośby klientów o wprowadzenie zmian w trakcie realizacji projektu są często na porządku dziennym.
Transformacja cyfrowa zachodzi na bardzo różnych poziomach dojrzałości dla różnych organizacji. Ostatnie wydarzenia związane z wybuchem pandemii i koniecznością nagłej zmiany stylu pracy ten poziom zweryfikowały, wskazując istotę operacjonalizacji inicjatyw cyfrowych. Wiele barier – jak brak odpowiednich kompetencji, przestarzałe metody – zostało wziętych pod lupę i stało się tematem wewnętrznych dyskusji o praktykach pracy często nie nadążającymi i nieaktualnymi w świetle nowego biznesowego krajobrazu.
Spółka Bruk, jeden z największych producentów elementów betonowych na południu Polski, firma słynąca z wdrażania innowacji, dzięki inwestycji w system abas ERP unowocześnia i automatyzuje zarządzanie i monitoring procesów planowania produkcji, usprawnia komunikację między obszarem produkcji oraz działami zakupów i dyspozycji redukując ryzyko wystąpienia nieoczekiwanych opóźnień w realizacji zleceń.