Eagle Group Syrex. Maszyny i narzędzia do obróbki metalu. Czesław Syrek
ALPHA TECHNOLOGY sp. z o.o. S.K.A.	ALPHA TECHNOLOGY sp. z o.o. S.K.A.

Artykuł Dodaj artykuł

Podsumowanie Konferencji CLIMAX ON-SITE MACHINING SOLUTIONS

Tegoroczna, a zarazem pierwsza edycja konferencji CLIMAX On-Site Machining Solutions zgromadziła w jednym miejscu przedstawicieli wielu sektorów gospodarki.

Logo ClimaxTegoroczna, a zarazem pierwsza edycja konferencji CLIMAX On-Site Machining Solutions zgromadziła w jednym miejscu przedstawicieli wielu sektorów gospodarki. Pomysłodawcą i organizatorem przedsięwzięcia jest firma CLIMAX Portable Machine Tools Sp. z o.o., polski oddział międzynarodowej grupy CLIMAX specjalizującej się od wielu lat w dostarczaniu usług i produktów z zakresu obróbki mobilnej.

Konferencja odbyła się w dniach 24-25 października 2013 r. w Sopocie, w jednym z nowoczesnych obiektów hotelowych położonych na skraju lądu oraz wód Zatoki Gdańskiej - skądinąd niezwykle istotnego elementu lokalnego przemysłu. W tak inspirujących warunkach, blisko 200 osób wzięło udział w prelekcjach, pokazach i panelach tematycznych poświęconych zagadnieniom mobilnej obróbki. Wśród uczestników wydarzenia znaleźli się reprezentanci firm związanych z sektorem stoczniowym i offshore (m.in. Gdańska Stocznia „Remontowa” S.A., GSG Towers Sp. z o.o., Wartsila Polska Sp. z o.o.), energetyką (m.in. PGE GiEK S.A., ALSTOM Power Sp. z o.o., General Electric Company Polska Sp. z o.o., Turbocare Sp. z o.o.), producenci konstrukcji stalowych (m.in. Holding-ZREMB Gorzów S.A., Stalkon Sp. z o.o.), a także dostawcy różnego rodzaju usług oraz rozwiązań dla przemysłu (Zakład Aparatury Spawalniczej ASPA Sp. z o.o., VESTAR Obróbka Mobilna, FARO Technologies).

Climax on-site machining solutions 2013 Climax on-site machining solutions 2013 Climax on-site machining solutions 2013

Dwa dni, wiele zagadnień

Dwudniowy program wydarzenia został podzielony na pięć sesji, na które składało się łącznie czternaście prelekcji. Ilość wystąpień świadczy o tym jak istotny i złożony jest temat obróbki mobilnej oraz jak wielu zagadnień dotyczy.

Konferencję otworzył pan Grzegorz Szulc, Dyrektor Zarządzający Polskiego Oddziału CLIMAX, który w swoim wystąpieniu przybliżył ideę zastosowania mobilnej obróbki w poszczególnych sektorach przemysłu, omówił aspekty techniczne urządzeń standardowych oraz maszyn specjalnych oferowanych przez firmę CLIMAX, a także planowaną ścieżkę rozwoju firmy, tzw. Product Development.

Climax on-site machining solutions 2013 Climax on-site machining solutions 2013 Climax on-site machining solutions 2013

Kolejne sesje dotyczyły m.in. systemu wypożyczeń produktów CLIMAX oraz alternatywnych metod finansowania przenośnych obrabiarek, które omówił pan Wojciech Suwik reprezentuający BRE Leasing. Nie mogło zabraknąć również wystąpień użytkowników sprzętu CLIMAX stosujących mobilną obróbkę na co dzień w remontach, jak również podczas produkcji, głos zabrali m.in. przedstawiciele firm ALSTOM Power i STALKON.

Drugiego dnia konferencji dominowały prezentacje firm technologicznych, które w dużej mierze dotyczyły oferowanych przez nie usług oraz urządzeń mających zastosowanie podczas prowadzenia prac z zakresu mobilnej obróbki. Uczestnicy konferencji mieli okazję wziąć udział w pokazie Trackera Laserowego FARO Vantage oraz systemów automatycznego napawania firmy ASPA.

Dziękujemy…

Serdecznie dziękujemy licznie przybyłym gościom, jednocześnie mając nadzieję, iż konferencja spełniła swoją rolę – promocji rozwiązań z zakresu mobilnej obróbki, wskazania potencjału urządzeń przenośnych, a także wymiany doświadczeń pomiędzy użytkownikami i dostawcami rozwiązań.

Climax on-site machining solutions 2013 Climax on-site machining solutions 2013 Climax on-site machining solutions 2013

Dołożymy wszelkich starań, aby formuła i zakres tematyczny kolejnych edycji konferencji ewoluowały zgodnie z Państwa oczekiwaniami oraz potrzebami rynku.

Już teraz zapraszamy na kolejne edycje wydarzenia!

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły